Je možné účinně léčit psoriáza — praktická doporučení

Onemocnění, nápadný až 6-7% populace na celém světě, lupénka způsobuje obavy zdravotníků a pacientů. Hlavně příčiny poplachu slouží prevalence onemocnění a složitosti jeho léčby. Nicméně, bojovat s psoriázou je docela možné, a dokonce vyvinuto mnoho metodik a existuje mnoho prostředků, než je léčit.

Stručný popis lupénky

Lupénka patří do kategorie kožních onemocnění. Onemocnění je považován za nakažlivý, její kořeny a etiologie málo prozkoumány. S lupénkou mají sklon onemocnět lidé se světlým typem kůže. Náchylnější k onemocnění jsou lidé všech věkových kategorií, bez ohledu na region pobytu.

V lékařské praxi je věřil, že toto onemocnění se vyskytuje v důsledku genetické predispozice. Dědičná patologie může šířit a rozvíjet na buněčné úrovni.

Léčit lupénka je obtížné z důvodu nedostatku dat o důvodu jeho původu. Význam v současné době mají několik teorií, léčit příčiny onemocnění. V současné době je považována pravděpodobnost virové, neurologického, genetického původu psoriázy. Relevantní jsou teorie multi-texturou a směnného původu psoriázy.

Klinické příznaky

Klinické příznaky

Psoriáza je charakterizována vyrážka papulární akné načervenalé barvy. Velikost vyrážky se pohybuje od 2 do 20 mm, a tvoří rozsáhlé trsy oblasti kožních lézí. Sami pelety, taky se může zvětšovat, a to zejména při chronické průběhu lupénky.

Nejčastěji se příznaky objeví v místech ohýbání dolních a horních končetin. Méně časté oznámení příznaky onemocnění, je možné v oblasti zad, hrudníku, břicha a hlavy. Současně při některých formách lupénky může stane tkaniny nehtů.

V procesu progrese pokud se neléčí lék způsob, pařeniště porážky začnou odlupovat a bodové papulární vzdělávání - otevřel a krvácet. Typickým příznakem lupénky je to, že vlasy v oblasti výskytu příznaků není zaskočeni.

Přibližně u 30% pacientů s psoriázou mohou slavit další příznaky, projevující se svěděním postižené kůže. Jako sekundární příznaky, domu léze mohou slavit, kožní onemocnění, vyrážky, dermatitidy. Při pokročilejších formách onemocnění postupuje a z bodové útvary na postiženého okrsku kůže začne vystupovat krvavé exsudát.

Obecné klinické ukazatele - teplota těla, místní teplota, tlak, tepová frekvence a další fyziologické charakteristiky zůstávají v mezích normálu. Důležité okolnosti, související proudu lupénky - nervozita. Mnozí lékaři se domnívají, že nervové vypětí nejen doprovázejí, klinický obraz, ale docela často jsou příčinou onemocnění nebo jeho zhoršení.

Léčba lupénky

V důsledku toho, že nemoc se naučil dost hluboko, praktických a jednomyslně schválených metodik léčby neexistuje. Při diagnóza onemocnění lékař-dermatolog předepíše kurz, jak zacházet individuálně na základě výsledků diagnostiky, fyziologickými funkcemi pacienta a průběhu nemoci. Současně zohledňují tvar léze, stupeň progrese a další důležité zdravotní faktory.

Tradičně, když se léčí lupénka, vzít v úvahu následující faktory:

 • strukturální rysy kůže pacienta;
 • anamnéza a tvar průběhu onemocnění;
 • intenzita ničení;
 • fyziologické vlastnosti organismu;
 • individuální snášenlivosti lék složek;
 • věk pacienta;
 • doba trvání progrese onemocnění;
 • projev obsluha a sekundární onemocnění;
 • stupeň projevy a fáze rozvoje onemocnění.

Pouze při komplexním posouzení všech těchto kritérií se podaří navrhnout takovou léčbu, která by byla efektivní a dokázala zastavit lupénka. Při tomto jsou uvedeny cíle lokalizace postižených ložiska na kůži, se zabránilo progresivní fáze, minimalizaci příznivých pro rozvoj choroby podmínek. Důležitým předpokladem účinné léčby je symptomatická léčba, stejně jako vyloučení možných komplikací na pozadí sekundární patologie.

Klasifikace léčebných metod

V zájmu co nejrychlejší uzdravení dermatologové obvykle léčí pacienty komplexní metoda, která zahrnuje všechny dostupné schéma léčení lupénky. Léčba může probíhat v ambulantní formě nebo na nemocnici.

Fotochemoterapie

Nejlepší účinnost vykazují tyto metody:

 • systémová léčba léčba;
 • použití venkovní lék prostředků;
 • fyzioterapie metody a prostředky;
 • korektní péče o pleť;
 • lidové recepty léčení;
 • stravy;
 • fotochemoterapie;
 • sanatorium a lázeňská léčba.

V každé z těchto metodik jsou obsaženy principy léčby lupénky pomocí určitých prostředků. Spolu s tím je široce vycvičený komplexní terapie lupénky s použitím léčebných prostředků a postupů, různých metod současně.

Systémová léčebná technika

Cílem této metody - dopad onemocnění na hormonální a buněčné úrovni. Prostředky, používané k systémové léčbě lupénky, aktivně ovlivňují fyziologické procesy, stimuluje organismus k posílení vlastních zdrojů.

Kromě toho, systémové metody umožňují vyrovnat se s nemocí na úrovni buněčného metabolismu, přispívá k odstranění domnělých příčin lupénky. Jednotlivé kategorie léčiv navrženy tak, normalizovat hormonální rovnováhu, má také pozitivní vliv na proces hojení.

Označení léků systémové akce může mít komplexní akci nebo dosáhnout úzký efekt. Například, skupina z kortikoidy racionálně použitelná pro baňkování akutní projevy. Léky této skupiny jsou téměř zcela vyloučit pravděpodobnost výskytu nežádoucích účinků.

Otázka vedlejší příznaky více relevantní pro skupinu hormonálních léků nebo cytotoxické prostředků. Nicméně při korektním jejich použití účinnost a intenzita léčby je poměrně vysoká.

Pro korekci intracelulárních procesů a při léčbě lupénky v chronické fázi je účinná intramuskulární nebo nitrožilní podávání léků skupiny imuno-tlumiče. Regulují imunitní fyziologii, brání progrese nemoci.

Tyto prostředky mají celkově posilující účinky a také brání rozvoji zánětlivého procesu, stiskněte progresi autoimunitní buňky a blokují alergické patologie. Jaké je schopnost léčit má kategorie steroidní léky.

Aby se účinně léčit taková onemocnění, jako je lupénka, se mohou vztahovat specifické léky a léky celkové, systémové kroky:

 • vitamínové komplexy;
 • hepatoprotektivní prostředky;
 • přípravky pro celkové posílení organismu;
 • anti-inflammatories;
 • imunostimulační léky.

Symptomatická léčba může být provedena s použitím antihistaminik léků. Jejich označení - léčit nepříjemné stav, odstranit svědění v oblasti porážky s lupénkou. Samo onemocnění těmito prostředky, není léčena.

Systémová léčba může probíhat v různých formách - s injekcemi, příjem perorální léků, intravenózní zavedením specifických léků.

Svou schopnost účinně léčit vykazují tyto léky, jako je methotrexát, cyklosporin, calcipotriol, přípravky řady retinoidy.

Důležitou podmínkou pro léčbu přípravky systémové akce - správnost dávkování a individuální shodu vybraného nástroje. Všechny systémové léky na předpis by měl ustanoveni dermatologem. Self-léčba těmito skupinami léků může vést k zhoršení problémy.

Tato kategorie zahrnuje různé masti, krémy, pleťové vody, tinktury.

Na základě těchto přípravků leží aktivní působící komponenty, které mají různé akce:

 • polehčující kůži;
 • hormonální léky;
 • snižují zánět;
 • odstraňují loupání;
 • brání progrese nemoci.
Dehet

Tyto léky aplikované přímo na postiženou oblast kůže, který je třeba léčit. Obsahují ve své struktuře základ z dehtu, naftalenu, kyselina salicylová, urea nebo kyselina mléčná. Účinné přípravky na bázi zinku. Některé z léků pro lokální léčbu lupénky patří ve své struktuře Ichthamoli a sirné komponenty. Jejich činnost je zaměřena na snížení krbu ničení, odstranění zánětlivého procesu, exfoliace mrtvý buněk.

Některé z těchto léků, stejně jako léky systémové kroky mohou vyžadovat přesné dávkování a správné pořadí použití. Zejména některé hormonální masti jsou schopné s častými a bohatý aplikaci způsobit patologické klíčení prodlužování vlasů, změna struktury kůže, až její atrofie.

V lékařské praxi zvykem, že léčit tak nutně potřebujete pod dohledem ošetřujícího lékaře. Při tomto dermatologové doporučují vyvarovat se častého používání jedné a té samé masti, delší použití identické složení léků.

Aby se předešlo adaptace buněk a kožního krytu k akci léků venkovní použití je doporučeno pravidelně přecházeti schéma léčby, které nahradí totožné léky této skupiny na jejich protějšky.

Léčí lupénka vnějšími prostředky v průběhu několika krátkých kurzů. Při tom je vhodné kombinovat více léků této skupiny se prostředky systémové akce - tak je dosaženo větší účinek a je označen pokrok v obnovy.

Jako prostředek pro vnější léčbu, může být použita vodní procedury s přijetím koupel s léčivými přísadami. Účinné jsou také některé kosmetické prostředky, které mají ve svém složení složky pro zmírnění zánětu, hormonální a jiné složky.

Cenově dostupnější, ale o nic méně účinné jsou považovány za dehet, tuk, popel, med, rakytník řešetlákový olej, vazelína.

Fyzioterapie techniky proti lupénky

Prostředky fyzikální terapie jsou založeny většinou na moderních postupech. V jejich kvalitě se používá akce, světelné záření, magnetické pole, elektrické impulsy. Kromě toho, fyzikální terapie lupénky účinně použita technika plazmaferéza s oddělením krve na frakce a substitucí části plazmy v nemocný těle.

Fyziologické terapeutické metody vykazují svou účinnost, jako v samostatné aplikaci, tak i na integrované terapie:

 1. Plazmaferéza - metoda založená na krevní transfuzi pacientovi s její fragmentace na různé frakce a komponenty. V průběhu tohoto děje obor plazmy. Současně s ní děje, odstranění patologických buněk, které jsou postiženy součásti krve, nezdravé mikročástice. Místo vzdálené plazmy do krevního oběhu jsou zavedeny krvetvorné prostředky nebo léky dárce krve. Tento proces nese název ""hemo"-korekce", než zobrazuje přesně podstatu léčebného postupu.
 2. Uv záření - metoda expozice na postiženou kůži UV záření střední vlnové pásmo. Předností této metody je lokalizace léčebného procesu bez následků pro zdravé úseky kožního krytu. Nicméně s častými aplikaci této techniky na těle pacienta jsou tvořeny dermatitida, suchá, stárnutí kůže nebo její patologické pigmentace.
 3. Fotochemoterapie - cyklus zavedení chemických přípravků fotosensitizační určení. Nejvíce účinná je tato metoda při komplexním použití s ultrafialovým zářením.
 4. Laserová terapie je moderní metoda, která má úzký akce při lokálním ozáření postižených míst.
 5. Kryoterapie - o této metodě byla známa stovky let zpět, ale v současné době, to bylo vědecky oprávněné a upraven v rámci realitu moderní medicíny. Podstatou kryoterapie je použití kriticky nízkých teplot na pařeniště porážky s lupénkou. Při působení chladem buňky v těchto místech jsou komprimovány společně s kůží a ztratí nutriční prvky. Ve stejné době se krev odstraněny od takových stánkem, který brání vzniku svědění a bolestivé pocity. Studené procedury stimulují a aktivují fyziologické procesy, fungování imunitního systému a buněk celého těla.

Ve struktuře léčebného od lupénky fyzioterapie techniky také musí ustanoveni dermatologem. Je důležité si uvědomit, že prakticky všechny jsou při porušení pořadí jejich použití může způsobit nežádoucí účinky.

Lidové metody

V této kategorii metodik obrovské množství léků a drog tonikum a místní akce.

Zvláště účinné se považují:

 • masti na bázi bylin a přírodních složek, tinktury, odvary;
 • včelí produkty, zejména - recepty na bázi medu a z propolisu;
 • vodní procedury, a to zejména - léčebné koupele s tinktury bylin, které přispívají k regeneraci kožní tkáně;
 • efektivní při léčení lupénky olej, vejce, extrahovaný pražením žloutkem na otevřeném ohni.
Rybí tuk

Vitamin podporu pokožce poskytuje rybí tuk. Slaví účinnost lněného a rakytník řešetlákový oleje, udržitelně pěstované, sklizeno pryskyřice, tinktury vlaštovičník a dalších přírodních složek. Receptura lidových metod, jakož i postup z určení a aplikace si zaslouží zvláštní pozornost ve formátu samostatnou recenzi.

Lázeňská lázeňská technika

Jedna z nejpříjemnějších metod léčby lupénky, založená na recepci, vodní a bahenní procedury. Svůj léčebný význam v těchto případech mají jód-brom, zheleznovodsk, sirovodík, křemenný nebo radonu vody. Respektive, v závislosti na typu kůže, intenzity ničení psoriázou a jiných faktorů, předepsaný výlet v konkrétní rekreační oblasti.

Závěr

Zdánlivě metod léčby lupénky je více než dost. Nicméně tato nemoc zůstává neznámý až do konce a proto - nepoddajný. Kromě lék léků dermatologové doporučují nezanedbávat správné výživy, výběr z potravinové složky v jejich stravě a způsobu stravování.