Rychlé a efektivní léčba lupénky v domácnosti

Psoriáza je časté kožní onemocnění charakterizované výskytem akné, vizuálně připomínající ploché šupinatá plaku. Onemocnění má nepřenosné přírodu. Lupénka rozšířena jak mezi dětmi, tak mezi dospělými. Onemocnění probíhá jak v akutní, tak v chronické formě. Dnes medicína nemůže nabídnout metody, aby jednou provždy zbavit se tohoto obezitologické onemocnění, ale existují způsoby odstranění příznaků lupénky. Léčba lupénky v domácnosti zahrnuje použití léků terapie a prostředky lidové medicíny.

lupénka na kůži

O onemocnění

Lupénka – onemocnění, příčiny vzniku, který stále nejsou zcela prozkoumány. Nemoc představuje atypické reakce organismu na podněty vnějšího prostředí – na jednotlivých částech těla nebo obličeje u člověka se objevují šupinatá skvrny různých velikostí. Příčinou vzniku ploché akné je považován za snížení časové dělení a zrání buněk epidermis. U zdravého člověka je toto období trvá 3-4 týdny, u pacientů s psoriázou – pouhých 5 dní.

Z hlediska faktorů, provokující lupénka, vydávají se 2 typy tohoto kožního onemocnění:

 1. První: je považován za dědičné onemocnění, které je způsobeno selháním fungování imunitního systému. Od lupénky prvního typu trpí 65% všech pacientů s touto kožní chorobou. Příznaky onemocnění se projevují v mladém věku (do 25 let). Nemoc je charakterizována výskytem šupinatá skvrn.
 2. Za druhé: z této nemoci trpí lidé starší 40 let. Psoriáza druhého typu postihuje nehty a klouby, a ne kůži.

Dalšími důvody vzniku patologie věří neustálí stres, infekční nemoci přenesené a špatné životní prostředí.

Typickým příznakem lupénky je považován za vznik zanícené šupinatá skvrn, provokující svědění kůže. Léze se vyvíjejí na lokty, kštici, dlaních a chodidlech stop. Méně často vyrážka se objeví na celém těle. S porážkou nehty došlo k zničení hřebík desky, a pokud se lupénka rozšířila na klouby, pak k příznaky nemoci patří ztuhlost končetin, otoky kloubů a změna jejich tvaru.

Akutní forma onemocnění je doprovázeno zhoršení celkové pohody, zvýšení tělesné teploty a svědění v postižených oblastech kůže.

Všichni pacienti, u nichž byla diagnostikována lupénka, potřebují podpůrnou terapii, což umožňuje zlepšit kvalitu života pacienta a vyhnout se časté recidivy onemocnění.

Tradiční terapie

Navždy se zbavit kožního onemocnění se podaří, ale aplikací tradičních a lidových metod léčby pomůže kontrolovat během nemoci.

Při akutních psoriázou předepsaný následující léky, domácí použití, které vám umožní zbavit se svědění a pochybení ze strany zažívacího ústrojí a jater. Eliminovat příznaky onemocnění pomáhají antihistaminika. Při porušení fungování jater je třeba vzít hepatoprotektory. Při výpadku v práci zažívacího ústrojí pacientovi předepsán enzymové přípravky. Pokud k zhoršení onemocnění se připojil bakteriální infekce, pacientovi předepisuje antibiotika.

masti a krémy s psoriázou

Lokální léčba psoriázy zahrnuje použití krémy a masti, které přispívají k odstranění zánětu a svědění kůže.

Podmíněně všechny krémy a masti pro léčbu lupénky rozdělit na hormonální a non-hormonální. Ve většině případů, s psoriázou jsou psány non-hormonální léky na místní použití. Nevýhodou použití hormonálních léků je vysoká pravděpodobnost vzniku komplikací, jako je psoriatická artritida, atrofie kůže a další systémové poruchy.

Non-hormonální masti a krémy jsou rozděleny na ty, ve složení, které je:

 • zinek;
 • kyselina salicylová;
 • tuk;
 • dehet;
 • vitamin D.

S psoriázou pokožky je třeba použít speciální léčebné šampony, šampony s obsahem dehtu černého uhlí, zinek a další látky. Dovoleno používat a dětské šampony, protože mají šetřící pro zanícenou pokožku hlavy složení.

Lidová medicína

V lidové medicíně existuje velké množství receptů na účinné prostředky, které pomáhají v léčbě lupénky.

Jak se vyrovnat s psoriázou vlasové části hlavy:

 1. Pro odstranění akné a váhy na pokožce hlavy se doporučuje použití léčivých olejů – rakytník řešetlákový, arašídové, rozmarýn nebo tea tree oleje. Olej vtírá do pokožky hlavy před odchodem ke spánku a nosí plastové čepici. Ráno hlavu jemně umýt, aplikovat hojivý šampon.
 2. Urychlit regeneraci pleti pomůže maska, která připraví ze dvou čajových lžiček kokosového oleje a vzít lžičku medu, koňaku, hroznového a mandlového oleje. Olej zahřeje a v teple podobě stěr jimi pokožku hlavy. Po 2 hodinách smýt masku.
 3. V průběhu několika dní na noc na pokožku hlavy je třeba zpracovat krystaly mořské soli, namočené éterické oleje.
 4. Rychle se zbavit akné na pokožce hlavy vám šťáva zlatého ovládací, který potřebujete každý den vetřete do pokožky hlavy.

Pokud člověk trpí lupénkou nehtů, pak v tomto případě je třeba si každý den nátěru hřebík desky rakytník řešetlákový olejem nebo olejovým roztokem vitaminu Va V léčbě léze nehty vám vaničky z ovesné mouky nebo škrobu. Zajistit ochranu hřebík desky pomůže bezbarvý lak s léčivými látkami, které je možné zakoupit v lékárně.

S psoriázou na těle a končetinách, se doporučuje, aby rybníka odvary z léčivých rostlin. Recepty:

 1. V rovných částech berou takové byliny, jako je kořen lopuchu, lněné semínko a vinné listy. Rostliny zalijeme sklenicí mléka a vařit 5 minut na mírném ohni. Mírně teplý odvar z napuštěné kus gázy, složené několikrát, a dát obklad na byl zasažen částí kůže.
 2. Příprava masti od lupénky v domácnosti: čtyři části vlaštovičník ve směsi s částí vlčí bobule a dvěma částmi vlašských ořechů. V výsledná směs je také nutné přidat dehet. Získané hmotnosti se léčí vyrážky.
 3. Čerstvě vyprané listy kalanchoe rozemletý do vzdělávání homogenní suspenze. Získanou hmotu přikládáme k byl zasažen částí kůže na rukou a těle.

Rychle se zbavit akné pomůže mast, připravená z 10 g drceného z propolisu a 200 gramů másla. Směs složek vařit na mírném ohni, při tomto míchejte. Filtrované a mírně teplé mast se nanáší na postižené oblasti končetin a těla. Propolis - to je nejlepší přírodní složky, podporovat regeneraci pokožky. Při zhoršení lupénky užitečné vzít koupel s odvar léčivých rostlin. Pro jeho přípravu používají zahuštěný vývar přeslička, který polního, posloupnosti a vlaštovičník.

Vyléčit lupénky doma je možné s pomocí odvary z léčivých bylin, která podporuje očistu těla od toxinů, posílení imunity a odstranění zánětlivého procesu.

psoriáza léčba lidových prostředků

Recepty lidových prostředků pro příjem uvnitř:

 1. Půl polévkové lžíce kořene byliny Saponaria officinalis ve směsi se stejným množstvím sušeného kořene lopuchu. Byliny zalijeme 600 ml čerstvého vařící vody a 10 minut mučil na vodní lázni. Přes hodinu vařené vývar filtrovat ji a pít jej v průběhu dne.
 2. Připravuje bylinné sběr sérii a kořene calamus, odebraných po 15 g kořenové části oman, blizny kukuřice, přeslička, který polního, brusinky listu, vzít 10 gramů a 5 gramů vlaštovičník. Na 0,5 litru vroucí vody, vezmou si 2 polévkové lžíce směsi bylin. Rostliny zalijeme vodou a půl hodiny mučil obrobku v troubě nebo peci. Ochladí infuze trvat půl šálku dvakrát denně. V průběhu několika dní pijí odvar, po kterém životopis jeho příjem je přes 2 týdny.
 3. Odvar se připravuje ze 100 g kořene lopuchu a stejné množství trávy fialky. Rovněž berou na 50 gramů květů černého bezu, list kopřivy. Na 0,5 litru čerstvě převařené vody berou lžičku směsi. Čas spojených s vymáháním - 30 minut. Filtrované odvar se pije na sklo v den 2 recepce.
 4. Ve stejných poměrech ve směsi matka-a-macecha, st john je wort a kořen pampelišky. Byliny se vaří l vařící vody, trvají několik hodin. Lék vezměte 50 ml několikrát denně.

Všem pacientům s psoriázou je třeba trvalý dohled lékaře-dermatologa. Je třeba si uvědomit, že nejrychlejší způsob, jak léčit nemoci ještě není vyvinut, takže zcela zbavit onemocnění je nemožné. Informace o tom, že existuje prostředek, který umožňuje léčit lupénku za 3 dny, je jen marketingový tah.