8 lidových prostředků při léčbě lupénky

S jakými pouze zásahy kůže potýkají dermatologové?! Až dosud se vědcům nepodařilo zjistit z jakých důvodů psoriáza se vyskytuje u toho či onoho člověka. Zvláště často to postihuje lidi od 15 do 35 let. Má vliv i dědičnost, vnější podněty, stres, příjem léku, v jehož složení je zahrnuta uhličitan lithia, alergie, stejně jako přehnaná náklonnost k hygieně.

Vavřín

Ale toto onemocnění není nakažlivé. Jak si může dobře být v kontaktu s nemocným osobou, a ne se bát za své tělo. Lupénka – kožní onemocnění těla nepřenosné charakteru. Ještě to je často odkazoval se lupénka. Způsobit toto onemocnění mohou různé faktory, ale častěji se vyskytuje v důsledku dědičné predispozice. Jak vyléčit lupénky lidových prostředků, a také, jaké jsou účinné způsoby, jak se třeba využít v domácnosti, se dozvíte z tohoto článku.

Buďte opatrní

Lidmi utrpení psoriázou velmi často domácí jedna velká chyba: pacient se snaží eliminovat vnější příznaky nemoci, ale řešení vnějších projevů lupénky, neřeší problém zevnitř.

Hrubě řečeno, i když je získána zmírnit příznaky lupénky ven a způsobit, že kůže v pořadí - uvnitř těla nemoc i nadále hltat autoimunitní systém, který provokuje krušných onemocnění, značná část z nich jsou smrtící. Zvláště děsivá je skutečnost, že lupénka je schopen vyvolat rakovinné nádory.

Základní aspekty patologie

Lupénka je chronická forma, která je spolu s pokročilým akné v podobě papuly, hroty váhy. Vědomí několik stádií tohoto nepříjemného onemocnění:

 • Vznik prvních papuly. Mají růžový nebo červený nádech, při této plochy jako by je posetý váhy. Jako obvykle, žádné svědění v první fázi není sledováno. Postihuje oblasti, na těle, zóny bend, stejně jako pokožka hlavy.
 • Vznik nových papuly, které jsou, v pořadí, se slučují s již existujícími.
 • Postižená místa začínají zase modré a pouštět. Pokud čas není vyhledat lékařskou pomoc, pak lupénka přijímá akutní formu, a na těle se tvoří papilloma nebo stravenky.

Těžší formy tohoto onemocnění charakterizují se zánětem v celém těle – to může být stehna, krk, pokožka hlavy, ramena, atd.

Kromě nejrůznějších léků, existují i další lidové léky na lupénku, které v průběhu doby sbírali naše babičky. Ale pro toho, aby jim přinesl další problémy, jejich příjem by měl být nutně specifikovat se svým dermatologem. Ale s psoriázou trpí nejen pokožka, ale i vlasy, nehty, a dokonce i vnitřní orgány.

Toto onemocnění bylo známo již v 19 století. Přesně od té doby a konají se zde nejrůznější experimenty a zkoumat možné příčiny vzniku tohoto onemocnění.

Zcela se zbavit lupénky je prostě nemožné, ale je docela možné zmírnit stav pacienta. Léčba se provádí komplexně. To bude zahrnovat jak lék léky, a lidových prostředků. Společně pomáhají vyrovnat se s vzniklou problém, ale ještě vám nemoci zhroutit.

Odvar

Pomoc tradičních receptů

Léčba lupénky lidových prostředků – je jedna z nedílných součástí komplexní terapie. Tyto receptury se objevily velmi dávno, ještě před vznikem tradiční medicíny. Je to onemocnění, v dávných dobách bylo považováno onemocnění of the damned, takže pak tato onemocnění léčit pouze medicína muži a spiklenci. Dělali to výhradně tajně. Na dnešní den se z této nemoci existuje mnoho různých léků, ale lidé stále vracejí ke starým babička recepty, osvědčené časem.

Toto onemocnění je třeba léčit jak zevnitř, tak i zvenku. Pro léčbu je dobré použít všechny druhy odvary z bylin, aby se dát do pořádku nervový systém, zvýšit imunitu a obnovit fungování trávicího traktu člověka.

Metoda №1. Nejvíce účinný prostředek

Odvar z listy vavřínu

Ingredience pro tento recept se najdou v každé domácnosti, a marnotratnost na něj není nutné. Vezmeme 7 malých listy vavřín a rozbít je. U nás by to dopadlo asi 1 století ml Bereme kapacita, hodit tam naše drcené listí, listí a nalít to 0,5 l vařící vody. Vaří léčivý odvar budete potřebovat přibližně 20 minut.

Pak je třeba kmen a vzít půl šálku 20 minut před jídlem.

V Laurel list obsahuje velké množství vitamínů a stopových prvků, které zvyšují imunitu. Ale spolu s výhodou, že vavřín má své kontraindikace. To je silný alergen. Při dlouhodobém používání to může vést k zácpa, tak jak to má stahující vlastnosti. Se také nedoporučuje konzumovat tento odvar lidem s vředem žaludku a dvanáctníku.

Metoda №2. Slavné lidové lék na lupénku

Pro jeho přípravu vzít 500 ml šťávy z aloe, 500 ml vodky, 1 l medu, 200 g interiér vepřového sádla. Je vhodné všechny tyto složky dát do hliněné hrnec a všechny otvory dobře zakrýt spoje těsto. Další informace o použití aloe při psoriázou, přečtěte si článek "Aloe s psoriázou"

Takový lék by měl živoří v troubě asi 4 hodiny při teplotě 180 stupňů. Poté, co to připraven, to se užívá perorálně na 1 polévková lžíce 3 krát denně.

Metoda №3. Odvar pro vnitřní použití

Nejlepší, je považován za odvar z pěti léčivých bylin, k nimž patří: heřmánek, hypericum, tri-color raketa, brusinka. Pro přípravu léčivé nápoje budeme potřebovat:

 • květy heřmánku – 4 stanice al;
 • st john tečkovaná – 4 stanice al;
 • tráva tri-color fialky – 3 století ml;
 • listy brusinky – 2 články l..

Připravit tento odvar je třeba přímo před recepcí. Všechny složky by měly dobře promíchejte. Pak vezmeme 1 století ml výsledné směsi a nalít jeden šálek vařící vody. Určitě je třeba obalit kapacitu. Trváme tento roztok je ne méně než půl hodiny. Na výsledný vývar je třeba přidat 1 století ml extraktu Eleuterococcus.

Ale pít je bylinný lék by měl být pouze 1 krát denně a pouze v dopoledních hodinách.

Čaj z vlaštovičník

Metoda №4. Osvěžení čajem

Čaj z vlaštovičník. Vlaštovičník je unikátní rostlinou, má neuvěřitelnou léčivou silou. Ale při léčbě lupénky tímto způsobem, nezapomeňte o apartmánu jade, který obsahuje tato bylina. Vlaštovičník také v sobě obsahuje vitamíny a užitečné prvky. Nejefektivnější výsledek bude přijat, pokud vlaštovičník od tohoto onemocnění kůže začít používat v raném stádiu.

Připravit tuto infuze tak. Kupovat v lékárně bylinkové vlaštovičník. Doma je třeba vzít 1 lžičku vlaštovičník a zalijeme jednou sklenicí vroucí vody. Infuze čaj asi 30 minut. Jí tento roztok před požitím jídlo 3 krát denně.

Metoda №5. Ošetřené odvar

Odvar z ječmene. Pro to, musíte vzít 2 články l slad mouky ječmene, nalijte je to pohodlné kapacitu. Pak je třeba nalít 1 litr vařící vody. Trvat na tom takový vývar potřebovat minimálně 4 hodiny, poté jej scedíme. Pít infuze je třeba 4-5 krát denně, spolu s medem nebo cukrem.

Metoda №6. Pomoc z odvaru z lopuchu

Tinktura z kořene lopuchu. Nejvíce cenné kořeny jsou považovány za shromážděné v brzy na jaře. Je třeba vykopat, dobře opláchněte a osušte. Kořeny této rostliny jsou velmi silné, takže je třeba pořezat. Bereme století 1 l. drcené kořeny, dáváme je do vhodné nádoby a nalít dva šálky vařící vody. Vařit, vývar asi 10 minut. Pak se vyhradit si ho na 2 hodiny vařit. Filtr ho a pijeme 200 ml 3 krát denně 15 minut před jídlem.

Metoda №7. Ušetří sběr bylin

Bylinné nebo krev-očistný čaj. Pro jeho přípravu převzali:

 • tráva lopuchu 4 články l;
 • listy jahod – 6 století l;
 • kopřiva – 4 články l;
 • listy černého rybízu – 5 století l;
 • bylina řebříček – 3 články l;
 • raketa tri-color – 3 články l;
 • řada – 6 století la

Všechny bylinky důkladně bazaru a získali 1 století ml na 2 šálky vařící vody. Trvat celý čaj by měla asi 15 minut. Brát třeba půl šálku 3 krát denně, nejlépe před jídlem.

Metoda číslo 8. Infuze řepík pomůže každému

Infuze řepík. Takový čaj pomáhá normalizovat metabolické procesy, zlepšuje trávení. Tuto trávu je možné zakoupit v lékárně. Doma bereme 1 století ml řepík a nalít 200 ml vařící vody. Tlačit takový čaj by měla asi hodinu. Tento lék je možné konzumovat až 4 krát za den.

Je také dobře-od lupénky zachrání rakytník řešetlákový olej. Je určen jak pro vnější a pro vnitřní použití. Na tělo rakytník řešetlákový olej má protizánětlivé, regenerační účinky na pokožku těla a je také zdrojem potřebných člověku vitamínů. Dostatečně pít 2-3 čajové lžičky nalačno. Ale při požití, má jeden vedlejší efekt, takže není přehánět s dávkou.

Jistě, lidové recepty od lupénky vždy účinné, ale nestojí za to a zapomenout o správné výživy, aby nebylo recidivy tohoto onemocnění.

Sběr bylin

Měli byste jíst pouze užitečné produkty, které obsahují v sobě velké množství vitamínů. Vyloučit z jídelníčku všechny tučné a uzené. Výrobky nesmí obsahovat další přísady a konzervační látky.

Další léčebný komplex

Lidové metody léčby lupénky mohou být použity i jako venkovní prostředků. Samozřejmě, že většina z nás nechce trávit báječné peněz na léčbu a trávit svůj čas v nemocnicích, není ještě fakt, že ty možnosti léčby mohou pomoci. Důvod, proč se obracíme k babička receptur, které lze použít jak dětem, tak i dospělým.

Lidová medicína objevila dlouho předtím, než léčbu drogové závislosti. Tyto znalosti po staletí hromadí našimi předky. Opravdu, je to "staré ženy 'recepty", ale právě oni vedou k vymizení nepříjemných příznaků.

Existuje několik možností, jak k léčbě lupénky lidových metod

Solný lázně

Samozřejmě, že po jedné aplikaci se žádný zvláštní účinek, který není vidět, ale když je brát pravidelně, pak výsledek nebude vás čekat dlouho.

Je vhodné použít právě mořská sůl. Takové vaničky je třeba udělat před spaním a nachází se v ní ne více než 15-20 minut. Po takové koupeli je třeba smýt pod sprchou zbytky soli, jinak kůže na těle bude jen podrážděná.

Bylinné koupele s psoriázou

Mix ve stejných proporcích tyto byliny:

 • heřmánek;
 • šalvěj;
 • sled;
 • vlaštovičník.

Pečlivě bazaru mix a nalít vařící vodou v poměru 1:10. Pak trvat na tom, vývar asi hodinu a nalijte do vany. Léčba lupénky na těle takovými metodami lze provádět po dobu 7 dnů. Tyto vany normalizovat stav kožních příkrovů, snižují vyrážky, a také má protizánětlivé a tonizační účinky.

Lněný olej

Má vysoké regenerační vlastnosti a v krátké době vrátí kůži původní stav. Ale dříve, než budete aplikovat sami, měli určitě konzultovat se svým ošetřujícím lékařem, tak jak to velmi často způsobuje alergickou reakci.

Mast na základě z propolisu

Její je docela možné připravit sami. Potřebujeme smaltované hrnce, do ní dát 500 gramů másla. Pak ji sporák a čekáme, až je uvařený v ní olej. Vypnout plyn a přidat tam 50 g strouhaný z propolisu. Pak pečlivě bazaru a čekáme, až mast se ochladí.

Tato mast zmírňuje zánět a podporuje rychlejší hojení postižených míst na těle.

Salicylová mast

Přípravek pro vnější použití. To zaujímá zvláštní místo v léčbě tohoto nepříjemného onemocnění. Před jeho použitím je třeba požádat o radu k svému kontaktovat lékaře. V lékárně existuje mnoho druhů této masti. Liší se podle procent obsahu kyseliny. Od tohoto onemocnění je třeba koupit 2% mast. Ale kyselina je kyselina, takže není třeba používat ji příliš dlouho (celý kurz aplikace trvá 1 měsíc s přestávkou za 2 týdny).

Kalanchoe

Připravit mast na základě kalanchoe nebude činit větších obtíží. Jen s pomocí této masti je kůže zcela zbaví jen pár týdnů. Ale pro její přípravu je třeba pečlivě grind listy této rostliny a vlaštovičník s vazelínou. Aplikovat ji potřebovat ne více než 2 krát denně.

Solný lázně

Shilajit

Pro přípravu směsi budeme potřebovat jen dvě pilulky tento zázračný prostředek. Jejich muset rozpustit ve lžičce vody s malým přídavkem olivového oleje. Takovou směs stojí za to dát k byl zasažen částí.

Jistě, hned bez zlepšení neuvidíte, ale jen přes týden a začnete si všímat malý výsledek. Větší efekt je znatelný při psoriázou vlasového porostu hlavy. Můžete přidat tuto směs do masky na vlasy. Bolest začne slábnout na očích spolu s svědění.

Olej z jedle

Vzít 500 ml vody a 30 gramů dobrého dětského mýdla. Dát do vhodné nádoby a dáme na malý oheň, vařit do té doby, dokud se nerozpustí. Do výsledné směsi je třeba přidat 500 ml jedle olej, který je možné zakoupit v lékárně. V vařené teplé koupele přidat odvar z 30 gramů. Ležet v ní by měla být ne více než 20 minut. Pro další příjem koupele kamenných muset zvýšit, ale ne více než 85 gramů.

I když jeden z výše uvedených metod vám pomohl, nestojí za to se rozčilovat. U všech organismů je zcela jiný a pokud je pro někoho jeden recept bude vyhovovat, pro druhého to může negativně ovlivnit zdraví.

Jen on bude moci předepsat správné léčby, poradí, na použití toho či onoho lidového nástroje. Účinná léčba spočívá v kombinace různých prostředků. Nezapomeňte na správné výživy a dodržování zvláštní diety s psoriázou.