Rozptýlení mýty — je nakažlivé, zda je lupénka?

Lupénka je onemocnění chronického charakteru, při které jsou pozorovány změny kožní příkrovů různých oblastí těla, v některých variantách se děje porážku hřebík desek a kloubů. Vzniklé plaky červené barvy s bílými plochami epidermis často označovány jako šupinatá zbavit.

Lupénka

To je název naznačuje, že většina lidí na sdružení s infekčním procesem a vyvolává podezření, psoriáza je nakažlivá, nebo ne. Ale, rozvoj lupénky dochází na pozadí emocionální přetížení, poruchy ve fungování endokrinního a imunitního systému, a ne z důvodu infekčních lézí.

Je nakažlivá, zda je lupénka na kůži v okolí

Možnost přenosu lupénky kůže od infikovaného člověka zdravého, je ožehavé téma. Onemocnění může nést vážné nebezpečí pro zdraví a v současné době spadá do kategorie nevyléčitelných nemocí. Lupénka – druhý název lupénky kůže, je časté onemocnění. Bez ohledu na to, lupénka patří k infekčním chorobám, a z toho, že má pouze vnější podobnost.

Pacient s psoriázou nepředstavuje nebezpečí pro společnost, častý kontakt s ním a ubytování v jednom domě nesmí se stát příčinou vzniku vločky vyhladoví. Nemoc se může objevit u člověka pouze v případě existující predispozice a revitalizace patologie na pozadí jakýchkoli otřesů těla. Komunikace s osobou s psoriázou může být zdrojem je výhradně estetický nepohodlí. Nebezpečí lupénky okolí – mýtus, který se objevil na pozadí nedostatečné informovanosti lidí o povaze onemocnění.

Mýty o tom, jak svrab se přenáší z člověka na člověka

Asi 90% populace rozlišuje formy kožních onemocnění. To je základem pro širokou šíření chybných předpokladů o povaze vzniku lupénky. Společnost přiřazuje lupénka takovou etiologie:

 • houbové;
 • virus;
 • bakteriální.

Na základě předpokládané povaze onemocnění, nejčastější mýty o rizicích nákazy jsou:

 • vzduch-drip cestu;
 • domácnost;
 • infekce při sexuálním aktu;
 • injection prostřednictvím kontaktu s krví.
Kontakt s nemocným s lupénkou

Potvrzení nákazy poukazuje na to, že v jedné rodině může onemocnět jim hned několik lidí. Také, při bezprostřední komunikaci s byl zasažen muž po chvíli lupénka se ocitne někdo jiný z jeho okolí.

Lupénka – infekční onemocnění přenášená vzduch-nesené tím, že

Část lidí má tendenci se domnívat, že lupénka patří k onemocněním, které mohou být přenášeny prostřednictvím vzduch-kapka cesty a působí důsledkem různých infekčních chorob. Teorie častý, ale ani jeden její zdravotní potvrzení není k dispozici. Výzkum v laboratořích potvrdily, že nakazit s lupénkou tímto způsobem je prakticky nemožné, a to se vztahuje k onemocnění virové povahy.

Při kontaktu s nemocným dotyku rukou (domácímu tím)

Mýtus o převodu lupénky kůže, vznikl na základě asociace s plísní, protože infekce běžná toho dochází při kontaktu s nakaženým zvířetem, nebo člověkem. Nicméně název "lupénka" lupénka bylo uděleno z důvodu jisté vizuální podobnosti dotčených pozemků. Lupénka není infekční onemocnění a nemůže být přenesen zdravý člověk domácímu tím, že – při doteku rukou k odlupování části kůže.

Přenos pohlavním stykem

Pohlavní styk s osobou, u kterých se na kožní kůže jsou přítomny červené šupinatá pozemky, které mají podobnost s toho, že je nepřijatelné pro mnohé z důvodu jejich nedostatečné povědomí o psoriázou. Lupénka – to není nemoc, přenášená pohlavním stykem, a to nenese žádnou hrozbu pro partnera v případě, že intimní kontakt. Při tomto, radost, extrahovaný během sexu, zvyšuje intenzitu syntézy endorfinů, to je pozitivní vliv na celkový stav člověka a zlepšuje fungování nervového systému. Stálý partner – je důležitý stupeň adaptace nemocného člověka na normální život. V 50% případů sexuální spokojenost ovlivňuje úspěšnost zvyknout si na nový způsob života, který diktuje onemocnění. Socializace lidí s šupinatá toho, že slouží důležitý úkol, protože emocionální a psychická ztuhlost, charakteristickým nemocný, je schopen vést k složité emocionální poruchám.

Psoriatické nemoc

Můžete dostat nemocný v procesu péče o pacienta

Kontaktní způsob přenosu je charakteristický pro celou řadu odrůd onemocnění kůže, které vyprovokoval patogenními mikroorganismy. Přes lůžkoviny a kontakt s nimi se mohou šířit bakterie, plísně a viry. Při dotyku pacienta s pokročilým akné na různých předmětech, vloček může vlézt na věci, ale kontakt s nimi nese ohrožení zdraví ostatních lidí. Onemocnění vzniká z důvodu poruchy rychlosti buněčného dělení a má infekční etiologii. V procesu péče o člověka, který je napaden s lupénkou onemocní nemožné, za předpokladu, že nedojde dědičné dispozice k tomuto onemocnění. Patologie nemožné se nakazit a při doteku na kůži, tak jako je lupénka není předán domácímu a vzduch-nesené cestou. Nemocný nenese žádnou hrozbu pro okolní a dokonce i při úzké desátník kontaktu s ním, získat onemocnění je nemožné. Lupénka je imunitní patologie s chronickým typem proudu. Onemocnění snižuje kvalitu života, a způsobů, jak dosáhnout úplné uzdravení není k dispozici, ale při adekvátní léčbě existují možnosti dosažení trvalé remise, doba trvání níž se počítá na roky. Když psoriáza je doplněna staph nebo plísňové infekce, patogeny zůstávají na předmětech každodenního života. Při kontaktu s nimi zdravých lidí, které se předávají výhradně patogenní mikroorganismy, ale není lupénka.

Tím, že infekce prostřednictvím krve

"Hemo"-pin cesta infekce je charakteristický pro hepatitida B a C, HIV a další onemocnění, které je v podstatě vyprovokoval viry. Nakazit se podobnými nemocemi možná i při krevní transfuzi, při non-sterilní med.nástroje, jehly na tetování salonech, při kousnutí hmyzu a v prenatálním období – přenos se děje z matky na plod. Při studiu provokující onemocnění faktorů je možné určit, že lupénka není přenášen přes krev, tak jak ho provokuje, není infekce, ale genetický kód v 9 loci a poruchy buněčného dělení epidermis. Lékaři bylo potvrzeno, že lupénka není schopen šířit zdravý člověk, který žije spolu s trpícím lupénkou, bez ohledu na intenzitu kontaktu.

Lupénka

Přenáší zda nemoc je dědičná, nebo ne

Lupénka není přenášen geneticky plně, ale pouze ve variantě predispozice. Také u každého pacienta "vlastní" lupénka, tak jak se vyskytuje mnoho druhů onemocnění, které mají rozdíly z hlediska proudu a terapie. Na přítomnost predispozice na úrovni genů, tělo reaguje na spouštějící faktory onemocnění nerovnoměrné. Psoriatické nemoc má také různé projevy u žen, mužů a dětí. Přenos "genu lupénky" od rodičů, dítě je prokázaná vědci fakt – asi 50% dětí, jejichž rodiče jsou nemocní s lupénkou, také mají predispozice k němu. Při onemocnění 1 z rodičů, psoriatické patologie je diagnostikována u 10-25% dětí. Onemocnění je schopen dát o sobě vědět až do 30 až 35 let, a rozvinout teprve v dospělosti nebo v pokročilém – když imunitní mechanismy oslabit, a procesy výměny v těle se stávají není tak intenzivní. Predispozice již v genetickém kódu plodu – v něm jsou již k dispozici nějaké "vadné" geny, tvoří ji u těla dítěte k této patologie. Genetika v současné době se ještě objevili způsob, jak zastavit tento přenos "psoriatické genů" od starší generace následné.

Co se stane, lupénka: skutečné důvody vzniku

V tuto chvíli lékaři naznačují, že psoriatické nemoc je specifická reakce organismu na podněty prostředí, výsledkem které vzniká vzdělání plakety a celková eroze kožních příkrovů. Podle názoru vědců, lupénka může být vyvolána následujícími nepříznivými faktory a účinky na organismus:

 1. Genetická predispozice dítěte, která vznikla z důvodu dostupnosti "psoriatické genů" u někoho z krev příbuzných.
 2. Onemocnění je infekční povahy.
 3. Nepříznivé, častěji – studený, klima v oblasti ubytování.
 4. Poruchy metabolických procesů organismu.
 5. Zneužívání alkoholu obsahující produkty, s dlouhou životností délka Kouření, užívání omamných léků, toxických látek.
 6. Selhání imunity, které se může objevit nejen jako nezávislý jev, ale také dojít během ložisko plodu, puberta, menopauze období.
 7. Dlouhodobý kontakt s agresivními chemickými sloučeninami, včetně chemoterapie, popáleniny.
Mast

Často psoriatické nemoc se projevuje u lidí s vysokou mírou zdraví a odolný organismus, minimálně do té doby lékaři podobných klinických případů není stanovena. Nicméně, lékaři upozorňují, že existují faktory, které jsou potenciálně schopné být spouštěcí mechanismus onemocnění i u zdravého člověka. K takovým faktorům patří následující nežádoucí účinky a zdravotní stav:

 • tenká a nadměrně suchá kůže;
 • konstantní stres;
 • obrovské hygiena, která potlačuje přirozenou ochranu kůže;
 • závislosti – tabákový, drog a podobné;
 • dlouhotrvající aplikace farmakologických léků;
 • sklon k alergickým reakcím;
 • časté vážné zranění.

Ve velké části možností, bezdůvodné zhoršení průběhu onemocnění a jeho projev je u zdravého člověka je nemožné. Často k psoriatické projevům vede kombinace několika negativních vlivů na organismus, který se stává zahájením kurzu počátku onemocnění nebo jeho recidivy. Onemocnění se projevuje bez ohledu na věk, ale tam je pravidlo – čím dříve psoriatické nemoc dala o sobě vědět, tím větší důsledky a komplikace jeho proudu bude u člověka.

Principy léčby onemocnění v domácím prostředí

Zcela eliminovat onemocnění nefunguje, i když drahé a velmi intenzivní léčbu. Ve velké části možností, psoriatické projevy vznikají opět po dlouhé období remise. Nicméně terapie lupénky a udržení stavu remise v průběhu několika let je v domácích podmínkách možná také, jak se zbavit akutní symptomatologie a očista kožní příkrovů od papuly a plaky. Klíčový princip domácí léčby spočívá v monitorování průběhu onemocnění a prevenci komplikací lupénky. Dopřejte patologie domu je možné při použití následujících nástrojů:

 • masti, krému;
 • pleťová voda;
 • šampon – v případě porážky pokožce hlavy;
 • koupel s infuze;
 • odvary;
 • prášky.
Krev-kontakt cestu nákazy

Nicméně, před použitím jakýchkoli prostředků, včetně – na bázi přírodních složek, je nutné poradit se s ošetřujícím specialistou. Poradenství sníží pravděpodobné riziko komplikací z důvodu použití nevhodných léků. Všechny možnosti terapie cílené na zmírnění stavu, a také překlad onemocnění ve stádiu remise. V případě domácí léčby je nutné sledovat dodržování všech pravidel, které jsou v těchto doporučeních:

 1. V období terapie léky na místní použití je nutné si vážit, kůži a nehty od suchost. To je relevantní za předpokladu použití vany. Je také nezbytně nutné použít hydratační krém, který umožňuje pěstovat přirozenou vlhkost kůže příkrovů.
 2. Při lehčích stádiích nemoci je nežádoucí používat silné léky, tak jako je lupénka půjčuje sebe dobře k působení léčiv na rostlinné bázi.
 3. Pro dosažení lepšího léčebného účinku, na stříkací lék na kůži, je nutné opatrně vyčistit ji od váhy a krusty.
 4. Nežádoucí jednorázově použít několik léků, protože jejich léčivé interakce může dát nepředvídatelné výsledky, a také identifikovat nejefektivnější léky bude těžké.
 5. Je nutné bezpodmínečně dodržovat určité složení a schéma léčby v domácích podmínkách.
 6. V případě vzduchu a opalování je nutné se blíže seznámit s reakcí používaného léku na podobné vlivy – po použití některých léků nelze vystavit zpracované úseky dlouhodobému přímému slunečnímu záření.
 7. Důležité dodržovat režim dne a strava. Je nutné překonat závislosti, tak jak terapeutický účinek může být offset buď oslabené alkoholem, látkami, přítomné v tabákových výrobků. Je třeba přehodnotit vlastní šatna – nosit oblečení pouze z přírodních tkanin.
 8. Po absolvování kurzu je nutná přestávka. Než silnější léky používala, tím déle by měl být interval před obnovením jeho použití.

Dodržování uvedených pravidel přispívá k posílení léčebného účinku. Také, tyto pokyny pomáhají vyhnout se komplikacím a nežádoucí účinky, vyvolalo nebezpečné léčivými prostředky. Základní pravidlo – pravidelné návštěvy ošetřujícího specialisty a hodnocení lékařem aktuálního stavu pacienta.