Od čeho se objeví lupénka

S lupénkou se nazývá chronické onemocnění kůže. V posledních letech jim trpí stále větší množství populace, která může být spojena se změnou ekologických podmínek. Dříve toto onemocnění bylo známo pod názvem "lupénka". Poprvé, kožní onemocnění lupénka, se projevuje u lidí od 20 do 30 let. Porážka při tomto onemocnění postihuje kůži, nehty a klouby.

Příčiny onemocnění psoriázou

Existují různé předpoklady, od čeho se objeví lupénka, nicméně, až do konce tento aspekt není zkoumán. Existuje teorie, podle níž existují dva typy této nemoci, nicméně hlavní příčiny vzniku lupénky tak není jasné.

K prvnímu typu léčbě onemocnění, původ hrál roli dědičný faktor změn v imunitním systému. Tento formulář trpí více než polovina pacientů s lupénkou. Postižené v první řadě je kůže.

Druhý typ je spojen s imunitou a dědičnosti, které se projevují po 40 let. Porážka zraněný převážně klouby a nehty.

Příčiny onemocnění psoriázou

Predisponující faktory a příčiny onemocnění psoriázou mohou být:

 1. Traumatické léze kůže, včetně popáleniny, bodnutí hmyzem, tetování.
 2. Psychologické příčiny lupénky. Je to v první řadě stres. Svrab na nervový půdě je nyní není neobvyklé. U většiny nemocný pozorováno počáteční manifestace příznaků nemoci po smrti blízkého příbuzného. Tak se projevuje lupénka z nervů v práci, v osobním životě.
 3. Použití určitého druhu léků.
 4. Virové (spála, chřipka) a streptokokové infekční nemoci.
 5. Alkoholismus. Je známo, že lupénka a alkohol jsou neslučitelné, protože oslabuje imunitní systém. Lupénka a kouření sem také patří.
 6. Alergické a toxické účinky na kůži různých chemických látek.
 7. Plísňové onemocnění a dermatitidy, co se stane, nejčastěji svrab.
 8. U žen po porodu. Svrab v těhotenství je úzce spojen s prožitky a stresem.
 9. HIV. Lupénka a HIV pouze urychlují dobu nemoci.
Lupénka

Proč se objeví lupénka

U různých lékařů svůj názor, proč se objeví lupénka, nicméně jednotný názor neexistuje. Celkově na tomto místě je lupénka považována za více onemocnění, podmíněn komplexním vlivem různých důvodů.

Autenticky se naučil, je to, že kožní onemocnění lupénka nemá infekční povahy, a tudíž není nakažlivá.

Ještě nedávno vědci mluvili o důvodu vzniku lupénky v důsledku nesprávné výživy, nicméně, vědecké důkazy o této teorii není.

Příznaky lupénky

První příznaky onemocnění se projevují takto:

 • delaminace nehty a jejich porušení normální struktury;
 • vzhled na kůži trhlin, které způsobují bolestivé pocity;
 • pustulární akné;
 • silné olupování a odumírání kožních buněk;
 • na zastavení a dlaních vznik puchýřů;
 • svědění, červené skvrny na těle, a to zejména v oblasti lokty a kolena, tváře. Mají konvexní tvar a jsou pokryty bělavý váhy.

Často u pacientů s lupénkou došlo k depresivní stav a podcenili sebevědomí. Porážka nehtů, kloubů, vznik teploty hovoří o tom, že v důsledku nedostatku včasné léčby nemoc dostala komplikace.

Léčba lupénky

Diagnostika a léčba: jak odstranit zhoršení lupénky

Mikroskopie a laboratorní testy, aby kromě klinického obrazu pomáhají diagnostikovat svrab jako nemoc. Při zrušení psoriatické stravenky oddělí fólie, a na povrchu zbývající bolest se objevují kapky krve v podobě rosy. To je charakteristickým znakem odlišení tohoto onemocnění od jiných dermatitida.

Při lehké a střední závažnosti proudy aplikována lokální léčba ve formě mastí, pleťové vody, gely. V jejich složení obsahuje glukokortikoidy, dehet, oxid zinečnatý, kyselina boritá. Lepší se ukázala non-hormonální masti na lupénku, které nemají žádné vedlejší účinky.

V těžkých případech se použijí takové metody léčby jako PUVA-terapie s psoriázou, nebo, jak se tomu říká fototerapie. To je vlastnost uv záření potlačit zánět a snížení hyperaktivita místní imunity.

V případě, že nemoc je velmi zahájena a jiné metody nepomáhají, používají léky jak lokálně, tak i injekce. Většina z nich mají vedlejší účinky v podobě útlaku imunity a toxicity akce na játra a ledviny. Proto takovou terapii provádějí pouze ve specializovaných odděleních a pod dohledem dermatologa.