Je možné vyléčit lupénku navždy

Diagnostikována lupénka způsobuje řadu pochybností, včetně, a to, jak skutečně zbavit se lupénky navždy. Touha definitivně zbavit patologie je docela pochopitelné, vzhledem k tomu, souvisejících příznaky v podobě zanícené červené plaky s odlupování povrchu. Ke stejnému onemocnění vyvolává autoimunitní změny a platí s těžkým chronickým patologií. Respektive úplně vyléčit lupénku znamená zbavit se pravidelných exacerbací a progresivní léze kožního krytu. Zbývá zjistit, jak účinné terapeutické aktivity, které nabízí moderní medicíny.

lupénka na rukou

Zda je možné se navždy zbavit lupénky

Pro toho, aby odstranit jakoukoli patologie, je třeba znát příčiny, způsobil jeho vývoj. Respektive, jak vyléčit lupénky navždy je potřeba si uvědomit, proč se to tvoří. A zde vzniká nesnáz, protože jednoznačná odpověď týkající se provokující onemocnění faktorů neexistuje. Patologie se nevztahuje na infekční, vzniká v důsledku reakce imunitního systému na vlastní buňky. Výsledkem se stává jejich příliš rychlé rozdělení – normální cyklus je asi měsíc, s psoriázou tato lhůta zkrácena až na tři nebo pět dní.

U onemocnění má řadu funkcí, potvrzené statistickými údaji:

 • Z celkového počtu obyvatel planety nemoc postihuje asi 3%.
 • Nejběžnější je vulgární typ onemocnění, pozorovány v 80%.
 • U drtivé části postižených patologie je zjištěna ve věku od 15 do 25 let.
 • Často který způsobuje faktorem je emocionální otřes, protože v této době dochází k uvolňování kortizolu, adrenalinu.
 • Patologie mohou být přenášeny děděním. Pokud v rodině jeden z rodičů má lupénka, 25% u novorozence bude zjištěno toto onemocnění. V případě přítomnosti nemoci a u otce a u matky riziko vzniku onemocnění u dítěte se zvyšuje až na 60%.

Důležité. Vzhledem k chronické povaze patologie zbavit lupénky jednou provždy nepodaří, můžete jen střílet zhoršení a prodloužení období remise.

V některých případech se onemocnění nemusí projevit, někdy stejné vzniklé zhoršení začínají bez zjevného důvodu. Nejčastěji psoriatické plaky vznikají na kloubech končetin, na linii růstu vlasového porostu, v místech příliš pohodlné uložení oblečení. Při této zánětlivé procesy mohou probíhat a na jiných místech.

Lupénka a závažnosti rozvoj patologie

Pokud porazit lupénka navždy nemožné, je třeba eliminovat negativní příznaky.

Při tom má velký význam stupeň závažnosti patologie – čím je menší, tím snazší bude léčba:

 • První stupeň. Velikost postižené kůže není vyšší než 3%, je to lehký stupeň patologie.
 • Druhý stupeň. Při středně těžkou porážku postihuje 3-10% celého kožního krytu.
 • Třetí stupeň. Je to velmi těžká etapa, kdy chorobný proces je zapojen více než 10% povrchu těla.

S porážkou nemoci kloubů se mluví o těžké formě, přičemž velikost poškozené pokožky hodnoty nemá. Jak k léčbě lupénky navždy – nebo alespoň pokusit se eliminovat negativní příznaky na delší dobu nutné určit stupeň závažnosti patologie, pro které je potřeba odhadnout velikost postižené plochy, dostupnost zarudnutí, otoky, závažnost kožního svědění, přítomnost psoriatické plakety a jejich sekundární injection, otoky kloubů a jejich bolestivost.

V úvahu také celkové příznaky průběh procesu – vysoká míra ESR, rychlá únava, koncentrace kyseliny močové při předání krevní testy a další faktory.

Léčena, zda je lupénka úplně a jaké jsou zásady terapie

příznaky lupénky

Sklad je poměrně kompletní léčení onemocnění probíhá v různých zdravotních střediscích a klinikách, v roce 2008 se podařilo navrhnout tři účinné léčebné metody. Plně vyléčit lupénky i pomocí moderních terapeutických metod pro dnešní den je nemožné, ale rychle odstranit negativní projevy je možné. Obvykle vyžaduje postupný přístup, začínají léčbu s podáváním více lehkých a bezpečných způsobů. Postupně se provádí vážení metodik – předpokládaný dopad je více efektivní, ale také vyšší riziko.

Aby se rychle léčit lupénku, bude vyžadovat komplexní přístup, při tomto způsoby, jak jsou vybíráni na zvýšení toxicity a to buď vzestupně množství vnímaných nežádoucích jevů:

 • Místní léčba pomocí masti, krémy nebo roztoky – je aplikován na poškozen žádné kožní povrch.
 • Pokud se očekávaný účinek při použití lokální léčbě chybí, poškozené úseky ozářené UV typu Bi
 • Další fáze – systémová léčba, při které léky jsou zavedeny dovnitř, ve formě injekcí, předepsat nitrožilní infuze léčivých roztoků pro potlačení projevů patologie.
 • Při těžký průběh nemoci je třeba zavedení léků k posílení imunity.

Další způsoby zahrnují lidové recepty, dodržování diety, provádět fyzikální terapie, plazmaferéza. V případě potřeby mohou být doporučeny psychoterapeutických sezení.

Přípravky pro místní léčbu

Lokální léčba umožňuje zbavit lupénky lehké a středně těžké formy v domácích podmínkách, pro které je na poškozeného povrchu těla způsobují různé masti, roztoky, krémy.

K nejoblíbenější patří:

 • Hormonální léky. Ředitelé kortikosteroidy umožňují brzdit zánětlivé procesy, snížit rychlost buněčného dělení a imunitní reakce. V důsledku toho se snižuje odlupování plakety, ale při tomto kůže "zvykne" k lékům, objevuje se její atrofie. Respektive venkovní použití hormonálních látek nemusí být dlouhá.
 • Souběžně s kortikosteroidy předepisují léky pro potlačení štěpení keratinocyty. Je nepřípustné používat současně s prostředky, v jejichž složení je zahrnuta kyselina salicylová vyhnout inaktivace užitečných vlastností.
 • Označení léků na bázi kyseliny salicylové umožňuje zpomalit buněčné dělení a zastavit zánětlivé procesy.

Dobrý efekt mají přípravky obsahující dřevný dehet, oxid zinečnatý, boritá kyselinu. Uklidňující účinek na kožní kryt má Ichthamoli, ho používá při formách patologie s jasně zřetelné zánětlivé zabezpečovací procesů.

jak léčit lupénku

Metody ozáření kožního krytu

Vyhrát lupénka pomáhá ozáření kožního krytu, aktivně používá fototerapie – tyto metody používají při těžký průběh nemoci, která je náchylná k relapsu. Ultrafialové pomáhá potlačit nadměrné imunitní aktivity, zánětlivá kožní reakce. Je třeba vzít v úvahu, že metoda dává a vedlejší účinky – zarudnutí kožní vrstvy, jeho suchost v prostorách expozice.

Může být používána:

 • Terapie, když platí B-ultrafialové. V tomto případě ozářené buď celé tělo nebo určité oblasti. Při malých prostorách porážky používá speciální vybavení, pomocí kterého je možné léčbu provádět v domácím prostředí.
 • PUVA-terapie, při které na kůži působí kombinací A-uv zářením a léky-photosensitizers, které zvyšují citlivost kožního krytu k paprsky. Pro dosažení remise je nutné provádět 10-30 sezení.

Je třeba vzít v úvahu, že PUVA terapie je doprovázena četnými nežádoucími jevy. Protože při provádění procedury ultrafialové schopen dosáhnout oční oční čočky, je vysoké riziko šedého zákalu.

Důležité. Čím větší je počet návštěv, tím vyšší je pravděpodobnost vzniku nádorových kožních chorob. Respektive PUVA terapie je přiřazen pouze v případě, kdy ostatní metody nepřinesly požadovaný výsledek.

Použití systémové terapie

Systémová léčba uplatňují při těžký průběh onemocnění. Chcete-li zrušit lupénka pomocí této techniky, je třeba brát léky, které jsou schopny potlačit činnost imunitního systému a zpomalit buněčné dělení. Systémová léčba zahrnuje vnitřní příjem léčebné prostředky nebo jejich injekční úvod. Používané přípravky z větší části mají četné nežádoucí jevy, projevují toxické účinky a inhibice imunitu.

Příjem těchto léků má negativní vliv na játra a ledviny, protože léčebné schéma jsou vyvíjeny individuálně, a jejich realizace vyžaduje kontrolu pomocí analýzy krve.

Systémová léčba tráví při použití následujících skupin léků:

 • které zastaví syntézu DNA, která snižuje rychlost buněčného dělení.
 • které zastaví nadměrné aktinické dermální vrstvy.
 • tvořících kožní záněty.
 • které normalizovat dělení buněk.

Jak účinně bojovat s psoriázou je třeba vzít v úvahu návykové těla k léčebné techniky, která vyžaduje pravidelné revize přístupu.

Zapojení lidových receptů

systémová terapie

Recepty na základě různých přírodních složek vám umožní vyhrát lupénky v domácnosti, ale dříve, než budete používat na doporučení léčitelů, je nutné poradit se s dermatologem.

Sami můžete připravit různé masti, velmi efektivní je považován za zahrnutí do nich z propolisu:

 • V smaltovaných kapacity tát 200 gramů másla.
 • K němu se přidá 10 g již drceného z propolisu.
 • Směs se přivádí do vaření, vaří neustále rušili ještě 15 minut na mírném ohni.
 • Prostředek čistí, cool, vtírá do psoriatické poškození.

Další jednoduchý prostředek – míchání rovným podílem vazelíny a prášku vlaštovičník do hladka, kterou je třeba aplikovat na kůži, takže takový obklad na dva nebo tři dny. Pak potřebujete čtyřdenní pauzu a opakování postupu. Taková léčba se provádí až do zmizení plaků.