Lupénka na rukou

Lupénka na rukou patří k dermatologické onemocnění kůže, chronické povahy, a to i přes to, že to není nakažlivé, vytváří vážné problémy v sociální adaptaci pacienta v okolní společnosti.

Lupénka na prstech

Nemoc začíná s příchodem specifických plaky v oblasti dlaní a extensor končetin. Důvody pro rozvoj lupénky až do konce není jasné, ale to, že to není nakažlivé, není předán kontaktním způsobem, například prostřednictvím handshake a předměty osobní hygieny, osvědčená celoroční pozorování za nemocné. Nicméně, léčit je nutné, v opačném případě zranění je schopen způsobit vážné infekce kožního krytu.

Důvody psoriatické ničení rukou

K nejčastějším důvodům vzniku lupénky patří:

 • dědičná predispozice;
 • selhání v imunitním systému;
 • porušení metabolických procesů v těle;
 • příčiny vzniku lupénky na ruce mohou být emocionální přetížení;
 • nesprávné výživy;
 • špatné návyky;
 • celková intoxikace organismu;
 • dost často příčiny lupénky jsou virové, bakteriální a plísňové infekce;
 • ostrá změna klimatu;
 • chronické onemocnění kůže;
 • dlouhotrvající požívání některých lék prostředků (antidepresiva, antikonvulzivní, steroidy, atd.).

Kromě toho, příčiny zhoršení nemoci mohou být v nadměrné hygieně, protože různé čistící přípravky jsou schopny připravit kožní kryt přirozenou ochranu. Proto je třeba si uvědomit, že lupénka není nakažlivá a přehnaná hygiena není nutná.

Příznaky lupénky na ruce

Jako obvykle, psoriáza na povrchu dlaně je nejvíce patrné, než ostatní formy, a to mnohem obtížnější léčit, protože ruce jsou v neustálém kontaktu s okolními předměty a spotřební chemie. Při kreslení v zánětlivý proces prstů a nehtů může nastat ztráta citlivosti a otok kloubu.

Povrch rukou je suchá, vznikají trhliny. S psoriázou na dlaních jsou označeny příznaky zahušťování a zhrubnutí epidermis, jako jsou kuří oka. Klinická příznaky psoriázy na rukou připomíná mykózy a ekzém, takže se často provádí plot materiál pro biopsie.

Hlavní příznaky lupénky se projevují:

 • zarudnutí a zvýšená vysušení;
 • může se vyvinout otok a ztluštění epidermis;
Lupénka na rukou
 • často se slaví praskání psoriatické puchýřky;
 • na postižené povrchu lze pozorovat příznaky sloučení jednotlivých prvků s následným šířením na jiné kožní skvrny.

V chladném období, příznaky lupénky se projevují v podobě intenzivní peeling postižených míst. Pokud se neléčí, na prstech se objevují otoky a ztloustl psoriatické plaky, které mohou být bolestivé.

Formy lupénky

Na prstech rukou.

Při vývoji této formy v první řadě se objeví odlupování na postižených místech, které se následně zanítí. Jako obvykle, psoriatické příznaky přeroste v podzim-zima období. Pokud se svrab neléčí, může být komplikace.

Na nohách.

Tato forma psoriázy se vyskytuje pouze u 25% pacientů. Příznaky onemocnění jsou podobné příznaky na prstech rukou, nicméně při patologické procesu kůže na rukou coarsens a vzniká hyperemic vzdělání, připomínající ' s prsty na nohou, které silně svědí a svědění, vytváří pacientovi nepohodlí.

Ladonna-plantární forma.

Tento typ lupénky se nejčastěji vyskytují pouze u těch pacientů, jejichž činnost souvisí se zvýšenou fyzickou námahou. Příznaky tohoto formuláře se vyvíjí s příchodem malých papuly, které jsou pokryté stříbrnými váhy a mohou následně sloučit do jednotné psoriatické plaku. Při dalším rozvoji vadného procesu příznaky psoriázy mohou být pozorovány na bočních plochách dlaní. Lupénka na dlaních doprovodu nesnesitelné svědění, což vede pacienta k rozvoji neurózy a nespavosti.

Arthropathic psoriáza.

Je to jedna z nejtěžších forem lupénky, kterou doprovází reakční porážkou kloubů. Zprvu postihuje klouby na rukou, pak v procesu zapojen přes velké klouby. Často bolest kloubů se může objevit ještě před začátkem papulární vyrážky. Často se u pacienta přítomna bolest. Při tomto psoriatické vyrážky ne.

Lupénka na dlaních

Psoriáza Barbera (Pustulární).

Pustulární psoriáza dlaní a chodidel se vyvíjí v důsledku různých infekcí, stresových situací, hormonálních poruch v těle. Vyrážky povrchově pustulární, se projevují na pozadí psoriatické plakety, u kterých je jasná hranice. Nejčastěji vyrážka lokalizované na pódium palce ruky a malíčku. Při tomto žádné zhoršení celkového stavu pacienta. Tato forma vzniku nemoci je charakterizována častými relapsy, a proto je psoriáza Barbera je velmi obtížné léčit.

Psoriatické erytrodermie.

V některých případech při ostření běžné formy psoriázy na rukou v důsledku působení dráždivých faktorů se může objevit psoriatické erytrodermie, při níž psoriatické léze pozorovány nejen v oblasti rukou, ale i na celém těle. Postižená místa se stávají pevnými, hyperemic s šupinatá pokročilým akné různé velikosti. U pacienta je možné hypertermie, lymfadenitida a prudké zhoršení celkového stavu organismu.

Fáze onemocnění

Lupénka na rukou má 4 fáze:

 1. Počáteční — se projevuje v podobě malých papuly, které mají zaoblený tvar s lesklým hladkým povrchem a jasnými obrysy. Často nemoc je základní tvar vypadá jako vulgární psoriáza. Později 2-3 dny se objeví odlupování a zvýšení velikosti jizvy. Lupénka na prstech rukou, při kterém počáteční forma se nejčastěji projevuje mezi prsty, má 3 specifické projevy (stearic skvrna, psoriatické fólie a krevní rosa), tzv. "psoriatické jakýsi trojúhelník". Dále původní podobě pokračuje do progrese;
 2. Pokračuje — během této fáze se slaví růst nových a starých psoriatické vyrážky. Papulární uzliny jsou jasně barevné a loupání nejvíce vyjádřeno v centru papuly. Často příčinou vzniku této fázi jsou malé zranění. V tomto případě papulární vyrážka na kůži lineární;
 3. Lůžková — je charakterizován zastavením papular růstu. Kožní peeling sníží a psoriatické vyrážky jsou cyanotická;
 4. Regresivní fáze — při regresi papule obklopuje bělavý zóna 2-3 mm. Došlo resorpce uzlíků od středu k okraji. Vyrážka bledne a odlupování zcela zaniká. Na místě papuly možné hypopigmentace epidermis.
Fáze lupénky

Tradiční léčba lupénky na ruce

Léčba lupénky na ruce je poměrně složitá. Jako obvykle, i když remise psoriatické plakety viditelné na kůži, i přes znatelný pokles ve výši. Léčba by měla být komplexní, s výhodné poklesem vnějšího podráždění kůže.

Nejčastěji jsou jmenováni:

 • léčit lupénku, za prvé, je doporučeno, pomocí vnější prostředky, které zmírňují a pleť po holení hojí pokožku;
 • pro toho, aby zmírnit otok na rukou a silné svědění jsou jmenováni antihistaminika prostředky;
 • normalizovat zažívacího ústrojí a jater doporučuje se také podávání léků;
 • pro zesílení imunitních sil předepisované léky pro imunitu;
 • často lékař s psoriázou se doporučuje homeopatické prostředky, které jemně působí na tělo. Kromě toho, že nemají prakticky žádné nežádoucí projevy;
 • v závislosti na fázi lupénky lékař předepíše anti-pobuřující mast, a také keratolytické a reducing vnější prostředky;
 • pokud není kontraindikace, jsou jmenováni fotochemoterapie a fyzioterapie;
 • při bolesti v kloubech se doporučuje příjem léků proti bolesti.

Dobrý efekt je oslavován při masáži prstů a dlaní speciálními masti a krémy. Tyto léky zlepšují krevní oběh a průtok lymfy, které příznivě odráží na kůži. Je však třeba si uvědomit, že aplikovat krém a používat mast je možné pouze po konzultaci s lékařem, s ohledem na možné kontraindikace.

Lidové způsoby léčby

Nemalé význam, jak se zbavit lupénky na ruce má alternativní medicína a lidové způsoby léčby. Někdy právě tyto metody umožňují dosáhnout dlouhé remise.

Lidové způsoby léčby patří:

 • pozitivní vliv na pokožku mají koupele s mořskou solí, které se před vnějším použitím drogy léku. Sůl má protizánětlivé působení, neutralizuje otoky a čistí pokožku od krusty. Po takovém ošetření je kůže vypadá mnohem lépe;
 • Lidové způsoby léčby
 • doporučuje se přijetí bylinné lázně (1 století ml na 1 ml teplé vody), s přídavkem měsíčku lékařského, květy heřmánku, lékové kozlíku lékařského, šalvěje a vlaštovičník. Postup se provádí ne více než 20 minut přes den;
 • na postižené místo se doporučuje aplikovat masti připravené z 0,5 hod. l. prášek vlaštovičník + dětský krém (5 oz.) + 1 kuřecí bílkovinu;
 • dobře zmírňuje svědění infuze jalovce, a odlupování snižuje při použití břízy dehtu.

Avšak nejen lidové recepty a symptomatická léčba mohou neutralizovat projevy lupénky na ruce.

Dlouhá prominutí lze pozorovat při dodržování preventivních aktivit, k nimž patří:

 1. pravidelná hydratace pokožky rukou pomocí krému nebo masti;
 2. varování pádu na ruce čisticího prostředku;
 3. je nutné dodržování speciální diety.

Pro získání maximální účinnosti v terapii lupénky, je nutné povinné dodržování jmenování ošetřujícího lékaře. Je důležité si uvědomit, že tato nemoc není nakažlivý. Lupénka není předán kontaktním způsobem.