Počáteční fáze lupénky: fotky, příznaky a léčba

Mnozí lékaři se domnívají, že je to důsledek zvyšující se napětí ve společnosti a neustálého stresu. Významnou roli hraje znečištěné životní prostředí a špatná výživa od narození. Tyto nepříznivé faktory a dědičná predispozice vedou k manifestace nemoci a vážení proudu.

Lupénka

Je velmi důležité včas rozpoznat nástup nemoci a obraťte se na odborníka. Od toho závisí úspěch léčby a další osud. Koneckonců, s progresí onemocnění a vyspělou klinický obraz dramaticky mění kvalitu života pacienta.

Nejvíce znepokojující strana tohoto zlý onemocnění spočívá v tom, že projevy dobře viditelný pro lidi kolem sebe. Vyjádřené kožní změny v podobě šupinatá červené skvrny, které jsou náchylné ke sloučení. Vloček šupinatění kůže na obočí a hlavě, lupy na vlasy, lámavé deformované nehty. To vše je doprovázeno svěděním a krvácení.

To je neúplný seznam utrpení, které způsobuje nemoc. Člověk se stává podrážděný, introvertní, snaží se bez přebytečné potřebu jít ven. Lidé se vyhýbají pacientů s lupénkou, bojí se nakazit, i když mnoho lidí ví, že nemoc je pro okolí není nebezpečná. Kromě fyzické utrpení se mísí s velkými a duševní muka nemocného.

Pacient zůstává ve stavu dlouhodobého stresu, který zhoršuje během nemoci. Deprese se vyskytuje z toho důvodu, že lupénka je poměrně obtížné léčit. Nemoc má chronický recidivující.

To znamená, že na nějakém místě, příznaky odezní, pleť vyčistí, ale po nějaké době může přijít zhoršení. Kompetentní pacienti dobře informováni o tom a snaží se včas přijmout opatření pro prevenci relapsu.

Časné projevy onemocnění - počáteční fáze lupénky

Lupénka - geneticky deterministický onemocnění, tj. dědí z rodičů na děti. Pokud je nemocný jeden z rodičů, pak během relativně příznivě. Pokud jsou oba rodiče, pak nemoc se projevuje poměrně brzy - v dětském věku, a teče dost těžké. Proto je velmi důležité, aby rodiče si uvědomit, o tom, a sledovat děti. Při prvních nejasných kožní vyrážky nutné okamžitě obrátit na dermatologa.

Prvními příznaky u dětí mohou být papulární vyrážky na kůži horních a dolních končetin. Favoritem lokalizace - lokte, chlupatý část hlavy. Papule - to je vyrážka, tyčící se nad povrchem kůže. Barva - červeno-růžová, hranice ostré. Postupně se mohou spojit a tvořit prvky podle typu desky.

Počáteční fáze lupénky

Z důvodu hyperkeratóza, charakteristické pro lupénky, objeví šedo-žluté vloček, které oloupat, odhalil krvácení povrch. Přistoupení bakteriální flóry a zánět vede k zarudnutí, otoků a svědění.

Charakteristické příznaky se nazývají psoriatické jakýsi trojúhelník. Při jejich přítomnosti lze s jistotou říci, že je to lupénka:

  1. Pokud poškrábat deska, pak povrch zbělá, jako stearin. Vloček oloupat. Tento jev se nazývá "stearic macula";
  2. Pokud dál poškrábat deska, pak pod váhy se ukáže červená oteklé povrch, jako by pokryté filmem. Je to fenomén "termální fólie";
  3. Pokud poškodit tepelné film, to se objeví kapka krve. Tento příznak se nazývá "červená krevní rosa".

Psoriáza u dětí

U dětí, které jsou náchylné k exsudativní projevy, tj. k vylučování exsudát - serózní tekutiny, slupky stávají hrubý, zahuštěný. Pozemky zabírají velké plochy. Velmi často dítě jako vyrážky zaměňován s atopická projevy alergie.

Pokusy léčit tradičními metodami nepřinášejí požadované výsledky. Takže, při delším průběhu alergie, musíte se poradit u zkušeného dermatologa k potvrzení diagnózy. Jen on může určit nemoc a předepsat správné a včasné léčby.

Počáteční symptomy na rukou

Vznik skvrn na rukou, náchylný k fúze, loupání, stravenky - je to příležitost pro túru k lékaři. Kůže na dlaních s psoriázou je náchylná k keratosis - zahuštění, začne praskat.

Používání krémů nedává prakticky žádný vliv. Nemoc postupuje a může pokrýt klouby, což vede k jejich deformaci, otoků a bolestivosti.

Psoriáza nehtů

S porážkou nehtové ploténky, to se zahušťuje, je deformovaný. Nehty stávají křehkými. V závažných případech může být odchlípení nehtové desky. Velmi často se lupénka na nehty zaměňován s houbovým lézí. Při léčbě od plísní proces je ještě umocněn ještě více.

Lupénka na lokty

Lupénka na lokty

To je nejčastější lokalizace. Nejprve se objevují ojedinělé vyrážky. Pak začnou sloučit, zobrazí se vloček. Stravenky zvyšují ve velikosti, že chytne všechny nové úseky.

Psoriáza na hlavě

To je jeden z nejvíce nepříjemných forem. Nejprve se objevují malé skvrny na pokožce, které jsou prakticky nepozorovatelný. Vlasy v tomto případě trpí. Ale s progresí, stravenky začínají množit. Někdy postižené celá chlupatý část hlavy.

Ložiska mohou být na krku, na obličeji v oblasti čela, na obočí. Vloček kůra, se objeví silné svědění. Při kartáčování se objevují praskliny a zánět. Mohou být pozemky namočte na obličeji a hlavě.

Lupénka na těle a nohách

Projevy stejné, jako na jiných místech. Také se objevují nejprve jednotlivé prvky, které se postupně spojily. Došlo k zahušťování a drsnost kůže, zejména na zádech.

Příčiny vzniku a recidivy až do konce není jasné. Hlavní jsou hormonální a metabolické změny v důsledku různých provokující faktorů.

Nemoc se odkazuje na autoimunitní, to je porušení mechanismu imunitní reakce, kdy vlastní imunokompetentní buňky útočí na oblasti kůže, což způsobuje onemocnění. Recidivy se často vyskytují v chladném období, po stresových situací.

Jak léčit lupénku

Terapie onemocnění probíhá pod vedením zkušeného lékaře, nezapomeňte přijít na příjem i při dlouhodobé remise. Self plná vážení proudu nemoci, vzniku rezistentních forem. Čím dříve je léčba zahájena, tím příznivější výsledek lze získat.

Psoriáza na hlavě

Léčba je komplexní a dlouhodobá, s použitím lék léků, které předepíše lékař. V počáteční fázi se provádí šetřící terapie bez použití "těžké dělostřelectvo" - cytostatika a hormonů.

V žádném případě není možné léčit těmito léky sami. Může nekontrolované používání vede k nejtěžší následkům a k repugnant proudu nemoci. Než léčit konkrétní fáze lupénky určuje pouze lékař.

Pro začátek se provádí komplexní vyšetření pacienta na téma průvodních onemocnění, jako je cukrovka nebo onemocnění štítné žlázy. Odhalíme, metabolické poruchy, stavy IMR, onemocnění ze strany trávicí systém.

Rekonvalescence výrazně usnadňuje průběhu vadného procesu. Pro baňkování depresivní stavy se aplikují antidepresiva.

Lokální terapie zahrnuje použití různých mastí, gelů, spreje. Masti jsou vyrobeny na bázi dehtu a solidol, ropných produktů. Přípravky, hydratační a odstranění zánět na základě salicyláty, platí jako další terapie.

Dobrý efekt dává fyzioterapie a lázeňská lázeňská terapie. Aplikace léčebné koupele, uv záření výrazně usnadňuje průběhu nemoci.

Lupénka na nehty

V domácích podmínkách se vztahují odvary a odvary léčivých bylin, jako je heřmánek, vlaštovičník, sled, měsíček, cibule aplikace.

Léčba lupénky hlavy se použijí speciální léčebné šampony, masti. Česání vlasy je třeba velmi opatrně, aby nedošlo k poškození kůže.

Není nutné propadat zoufalství a deprese. Při vnější potíže, lupénka není hrozbou pro život v počáteční fázi a velmi dobře reagují na léčbu. Je potřeba věřit v úspěch, a pak všechno dopadne.