Šampony od lupénky

S lupénkou se nazývá chronické onemocnění nepřenosné charakteru. Častěji se tento onemocnění postihuje vlasy část těla, se projevuje v podobě konvexních červené nebo růžové skvrny, které se časem začnou loupat. Nejčastěji se lupénka objeví na lokty, kolena, hýždě, ramena, nohy, dlaních, na pohlavních orgánech a na vlasové části hlavy.

příznaky lupénky

Hlavní příčiny vzniku onemocnění

 • Mechanické poškození kůže.
 • Zneužívání prostředky pro péči o tělo a další kosmetické nebo zdravotní přípravky.
 • Častý kontakt s chemikáliemi nebo čisticími prostředky, které obsahují škodlivé látky ve svém složení.
 • Z důvodu odborné činnosti, kdy práce spojené s přímým kontaktem s kyselinami, louhy, jedy, laky, rozpouštědla, barvy, a tak sp
 • Nadměrná suchost kůže.
 • Stresující stavu organismu (ostrá změna klimatických podmínek, osobní problémy, zneužívání drog nebo alkoholických výrobků, porušení režimu potravin a běžného dne, nadváha, vyztužená fyzické zatížení).
 • Některé lék léky také přispět k rozvoji lupénky.

Příznaky onemocnění

Je důležité si uvědomit, že při prvních projevech příznaků onemocnění, naléhavá potřeba jít k lékaři. Včasná léčba nemoci pomůže tělu rychleji se vypořádat s příznaky.

Pokud lupénka postihuje vlasy část hlavy, pak se jeho příznaky lze snadno zaměnit s banální lupy. Projevuje odlupování pokožky hlavy s oddělením malých váhy. Ale hlavní rozdíl těchto váhy v tom, že s psoriázou olupování kůže může být doprovázena krev ranami.

Při tomto nemoci pokožka hlavy začne nesnesitelně svědění, ale česání kůže na hlavě je nemožné, to může vést k větší plochy onemocnění. Je důležité se léčil na doporučení lékaře. Hlavními prostředky pro léčbu psoriázy na hlavě jsou sedativa a venkovní použití masti, roztoky a šampony proti lupénky.

Než si umýt hlavu s psoriázou?

Při onemocnění psoriázou, pokožka hlavy potřebuje více útlém a nervózní péči. Nemoc přináší značné utrpení, takže šampon je třeba vybírat s ohledem na to, aby v jeho složení byly léky proti bolesti, změkčovadla, anti-pobuřující a antimykotické látky. Šampon s psoriázou nutně v sobě obsahuje extrakty léčivých bylin nebo nějaký lékařsky látka.

Jaké šampony pomáhají s psoriázou?

Všechny šampony s psoriázou hlavy se dělí na následující skupiny:

 1. Tar.
 2. Protiplísňové.
 3. Léčebné, které mají ve svém složení lék prostředky (kyselina listová, zinek, a tak ap)
 4. Kosmetické prostředky, léčivé akce.
 5. Dětské šampony.

Podívejme se podrobněji na každou z těchto skupin.

šampon na lupénku

Tar šampony s psoriázou vlasové části hlavy

Údaje šampony mohou mít ve svém složení buď bříza dehet, buď borovice, nebo jalovec. Všechny uvedené odrůdy účinné látky při pravidelném dostat na zanícenou pokožku hlavy, účinně brání, je projevem lupénky, zmírnění pálení, odlupování a svědění na pokožce hlavy. Kromě dehtu ve složení šamponu obsahuje i další látky, které také mají pozitivní vliv na potlačení houbové infekce. Je třeba mít na paměti, že takový šampon s psoriázou pokožky hlavy je navržen čistě individuálně v každém případě.

Antimykotické léčebné šampony

Působení této podskupiny je přímo zaměřena na ničení plísňové infekce. Ve svém složení šampon s psoriázou pokožky obsahuje aktivní a pomocné látky, které se v průběhu aplikace efektivně léčit plísňové infekce.

Léčebné šampony

Tato skupina také obsahuje užitečné látky, které pomáhají odstranit objevil infekci. Nejúčinnější jsou šampony této podskupiny: šampon se zinkem nebo kyselinou salicylovou.

Způsob použití léčebných šamponů následující: přípravek se nastříká na vlhké vlasy a pokožku hlavy, pěny, vlevo za 5 minut, pak omýt v teplé tekoucí vodě. Dost aplikovat uvedenou šampon 1 krát za týden, ale průběh léčby lupénky by měla trvat nejméně 5-ti týdnů. Nežádoucí účinky na tento přípravek se projevují jen zřídka, jsou pouze alergické reakce na kůži, které tvoří součásti. Použít tento nástroj během těhotenství a během kojení je možné pouze po konzultaci s lékařem. Na hodnotě tento šampon od lupénky na hlavě dost nákladné.

Kosmetické šampony od lupénky na hlavě

Data nástroje nejen mají vlastnosti, hojení, ale také pozitivní vliv na vlasy a pokožku hlavy obecně. Při použití těchto šamponů vlasy můžete udělat poslušné, jak se zbavit lupů a vypadávání vlasů, snížit olejnatost a suchost kůže.

dětský šampon

Dětské šampony

Dětské šampony jsou obvykle neobsahují různé vonné látky, barviva a škodlivé komponenty. Ve stejné době dětský šampon ve svém složení má nejen léčivé a užitečné komponenty, které se perfektně hodí s psoriázou hlavy.

Je důležité si uvědomit, že skutečný léčebný šampon s psoriázou bude moci doporučit pouze specialista po kompletní vyšetření příznaků nemoci. Na otázku, jaký šampon pomáhá s psoriázou, odpoví pouze lékař. Je také třeba mít na paměti, že nevhodnou léčba onemocnění může vést k jeho relapsu v následujících letech.