Odrůdy exsudativní (pustulární) lupénky

K dnešnímu dni, tam je několik druhů kožních onemocnění. Jedna z nich je dost vzácná — pustulární lupénka, která má několik forem. Obvykle je pro něj typické časté vyrážky v oblastech, kartáče, ruce a plosky nohou. O tom, jak se liší druhy pustulární lupénky mezi sebou, jejich příznaky a metody boje více než podrobně popsat v tomto článku.

Generalizované lupénka

Klinický obraz nemoci

Pustulární lupénka je kožní onemocnění, při kterém se tvoří puchýřky na některých částech těla. V důsledku ignorování prvních příznaků a ne včasné léčby puchýřky splývají.

Touto formou onemocnění jsou náchylné k převážně muži od 21 let do 36 let. K faktorům, geeky exsudativní psoriáza, patří takové jevy exogenní a endogenní povahy, jako je:

 • léčba po dlouhou dobu silný léky;
 • přenesení v těle, časté stresu;
 • před infekční onemocnění.

Nejprve se v některých místech kůži se objeví malé vyrážky, v nichž později vznikají bubliny. Navenek vypadají jako malé zánětu s červenými hranami, o průměru 2-3 mm, naplněné hnisem. Postupem času se tyto puchýře mohou spojit a tvořit větší skvrny u pacienta na kůži. Pak se obalí hnědou nebo žlutou kůru. Pozemky ničení — kůže zad, hrudníku, boky, lokty a kolena, dlaně a plosky nohou.

Obvykle tato forma psoriázy se vyskytuje tehdy, když je člověk už nemocný, nebo je nositelem vulgární psoriázy.

Formy exsudativní lupénky

Existuje několik typů pustulární psoriázy, z nichž každý zahrnuje několik druhů:

 • Generalizované typ
 • Lokální typ

Generalizované pustulární lupénka je akutní forma onemocnění dermis. Spolu s vnějšími příznaky, objevují i vnitřní, jako jsou vysoká teplota, bolest v poškozených oblastech kůže, malátnost, únava, úbytek na váze, vznik otoků.

Jak vypadají vyrážka lze vidět na fotografii níže.

Generalizované lupénka

je rozdělen do následujících typů:

Lupénka
 1. acrodermatitis de Allepo. Jim trpí převážně muži různého věku. Pro tento druh charakteristické příznaky jsou vyrážka na povrchu otisky rukou a chodidel. Později tyto pustulární vzdělávání odhalit, na jejich místě se objevují eroze a množství dermis v tomto úseku je snížena;
 2. Impetigo herpetiformis. Toto onemocnění nejčastěji postihuje těhotné ženy. Pro něj jsou charakteristické vyrážka v oblasti třísel, podpaží a vnitřní straně stehen;
 3. lupénka Cumbush. Tato nemoc se často vyskytuje u zcela zdravých jedinců, u kterých dříve nebyly pozorovány vyrážka. Na kůži se tvoří červené bublina záněty, které pak přerostou v puchýřky. Poslední postupem času splývají a růst, v důsledku léčby je možné smrtelné následky. Při této formě onemocnění puchýřky se objevují znovu a znovu na jiných místech pokožky, po zdánlivě, úplné uzdravení.

Lokalizovaná forma

je rozdělen do následujících typů:

 1. pustulární psoriáza Barbera nebo ladonna-plantární lupénka. Obvykle se objevuje u žen po utrpení vulgární lupénky, se vztahuje k chronickým onemocněním. V průběhu nemoci vředy, aby se stal suché, na jejich místě se objeví kůry. S psoriázou chodidel a dlaní postihuje také hřebík desky. Léčba tohoto onemocnění je komplikovaný.
 2. lokální acrodermatitis de Allepo. Vzdělávání vznikají v oblasti mons pubis, po přenos jakéhokoli obezitologické onemocnění.
 3. lupénka s postalease. Je to negativní vedlejší účinky, výsledek použití nevhodných individuálně pacienta mastí, past a gelů v boji proti vyrážka. Tyto vyrážky nejsou sloučit nebo nezvyšují v rozsahu.

Pustulární psoriáza dlaní a chodidel se projevuje ne hned, rozpoznat jednoduché. Nejprve vznikají neškodné zarudnutí, a teprve později, přičemž období — sami puchýřky.

Příznaky onemocnění

Kromě vzniku různých druhů vyrážky, podrobně popsaných výše, exsudativní psoriáza je doprovázeno následující příznaky:

 • v místech lézí nemocný pociťuje pálení, svědění, bolest;
 • ložiska se obvykle prolínají a růst, které tvoří "hnisavé jezera";
 • záněty se mohou týkat jakékoli oblasti kůže, včetně pokožky hlavy a obličeje. Při běžící formě vyrážky mohou pokrýt celé tělo;
 • často onemocnění má recidivující charakter;
 • u pacientů je často pozorován zimnice, malátnost, ochablost svalů, slabost, horečka, zvýšená tělesná teplota;
 • často v místech umístění puchýřky kůže znatelně zhoustne, zhutněné a vločky.

Jedním z důvodů rozvoje exsudativní formy lupénky jsou obezita, genetická predispozice k diabetu, alergické reakce, selhání hormonálních hladin. Náchylné k tomuto onemocnění obličeje, hodně pracující na čerstvém vzduchu, děti, starší lidé. Zatím příroda původu exsudativní lupénky a přesná příčina jeho vzniku není odhaleno.

K řadě důvodů vzniku tohoto onemocnění lze připsat na genetické predispozice k kožní onemocnění, problémy v práci imunitního systému, štítné žlázy, trávicího traktu. Permanentní stres také zvyšuje riziko onemocnění. Mechanické poškození, zranění, kožní příkrovů organismu, zvýšená citlivost na alergeny přenesené časné infekční onemocnění může také sloužit jako příčina lupénky. Více než polovina případů onemocnění způsobené nesprávnou léčbou různých onemocnění kůže.

Výše uvedené důvody vedou k narušení metabolismu v těle, což vede k oslabení její ochranné funkce. V důsledku toho tělo je snadno náchylná k onemocnění, včetně a nemoci kožní příkrovů. Poslední přispívají také špatné návyky.

Metody léčby

Metody léčby

Léčba generalizované forem pustulární lupénky protéká těžké, v průběhu času a zahrnuje povinnou hospitalizaci. Lékaři obvykle jmenovat následující prostředky:

 • Antihistaminik -
 • Sedativa léky (antipsychotika, brom roztoky)
 • Vitamíny skupiny D, B, E a C
 • Imunosupresivní léky
 • Cytotoxické léky

Pro očistu těla zevnitř a odstranění toxinů pacientovi obvykle jsou vypouštěny kurz intravenózní injekce. Někdy na krátkou dobu doporučují kortikosteroidy s vysokou dávkou. S cílem zbavit se otoků a zánětu používají antihistaminika, léky. S zánět dobře bojují látky ze skupiny retinoidů, které jsou obsaženy v deriváty vitaminu A (Tigazon).

Při akutních formách předepisují gemodez, hemosorpce, ultrafialové ozařování krve, plazmaferéza. Později přecházejí na jiné metody – přijetí léčebných lázní, fotochemoterapie (PUVA-terapie).

Ladonna-plantární lupénka přijato léčit může uskutečňovat pomocí podaných léků vnější použití s retinoid a kortikosteroidy v sestavě. Pro zlepšení imunity je jmenován příjem kurzu vitamínů skupiny A, V, P, C a minerálních látek. Při lokalizované formy onemocnění jsou vypouštěny:

 1. Různé masti, krémy a gely s tar nebo kyselinou salicylovou v sestavě. Je možné je kombinovat s kortikosteroidy může uskutečňovat pomocí podaných léků.
 2. Krátkodobý průběh léčby kortikosteroidy obsahující hormony, léky. Tento způsob není vhodný pro ošetření pokožky obličeje.
 3. Masti na bázi analog vitaminu D-3 pro odstranění z kůže zaschlých krusty.
 4. Speciální lékárna šampony a různé spreje pro ošetření pokožky hlavy.

Léčba exsudativní lupénky individuálně v každém případě, to závisí na vlastnostech organismu, závažnosti onemocnění a jeho formy. Tento proces je náročný a dlouhý, takže nemocný je důležité být trpěliví a provádět všechny pokyny a rady lékaře, přísně dodržovat určené jim komplexu postupy pro léčbu.

Lidové léky

V lidové medicíně používají odvary a odvary na základě přírodních bylin pro vnitřní použití a koupání, vložte zábaly, pomůcky a aplikace, vyrábí masti. První mají čistící účinek zevnitř, pomoci zbavit toxinů, zlepšují imunitu, odstraňují otoky a záněty.

Pro boj proti svědění a zánět uplatňují jalovec nebo bříza dehet, odvar z kůry dubu, posloupnosti, vlaštovičník, heřmánek a měsíček.

Pro zlepšení imunity a ochranných funkcí organismu se doporučuje pít čaje na základě šípkový, rakytníkový, listy rybíz, maliny, s přídavkem citronu a medu.

Pro čištění pleti od tvořily strupy, že je obvyklé používat olivový olej, ale také olej meruňka nebo kostí broskví máslem, rakytník řešetlákový a avokádový olej.

Recepty:

Připravit bylinné infuzi potřebovat 3 století ml sérii a 1 století ml kořene kozlíku lékařského, stejně jako st john je wort a listů vlaštovičník. Vše je třeba míchat a zalijeme 300 ml vařící vody. Po uplynutí 15 minut, kmen a pít teplý na půl šálku dvakrát denně.

Lidové léky

K přípravě infuze pro koupání potřebovat na 1 hod. l. byliny vlaštovičník, st john tečkovaná, kozlík lékařský, posloupnosti a šalvěj. Tuto směs je potřeba vařit ve 300 ml vařené vody po dobu 10-15 minut, pak se přefiltruje a nalijte do vany. Je také možné 100-150 gramů vlaštovičník vařit ve 4 litrech vody a poté nechte pod víkem a nechá se stát jednu hodinu. Dále stejně jako v předchozím případě – scedíme a přidejte do koupele. Doporučuje se přijmout taková koupel každý den na 15 minut.

Pro přípravu mastí, je třeba míchat bříza dehet s olivovým (nebo jiným rostlinným) olejem, a zvládnout jí záněty a puchýřky. Stejně dobrý další recept: je třeba míchat 50 gramů z propolisu a libra předem rozpuštěného másla a vaříme tuto směs do stavu viskózní hmoty. To je třeba mazat postiženou oblast.

Pro přípravu pomůcky je třeba vařit 1 šálek mléka a přidejte do něj 1 články l. lněná semena, kolik kořene lopuchu a vinné listy. Vše vaříme za občasného míchání, 10 minut. Poté vývar filtrovat ji, cool a namočené v něm vaty se léčí postiženou kůži.

A i když dle hodnocení pacientů lidové metody mají dobrý účinek, přesto je třeba se nejprve poradit s lékařem.