Psychosomatika lupénky

Lupénka - je to dost nepříjemná nemoc, a to právě z důvodu jejich vnější projevy. Mnoho lidí trpí život komplexy, protože lupénka vypadá dost neestetické. Nicméně, se správným přístupem, s komplexy a psychické problémy je možné bojovat, a protože tato nemoc se správným přístupem není vždy projevuje vážný příznaky.

Lupénka

Lupénka se často vyvíjí v evropských zemích a téměř nikdy se vyskytuje u jihoafrických národností. S čím to souvisí - vědcům zatím není znám. Jsou známy pouze předpoklady vzniku tohoto onemocnění. Lékaři mají tendenci se domnívat, že v důsledku porušení psychologického a neurologického charakteru, podle jedné z verzí, se objevuje lupénka. Psychosomatika znamená studium vztahu tohoto problému s neurologie. Zastánci této teorie se domnívají, že existuje přímá souvislost mezi emocemi a fyzickým stavem člověka.

Že studuje věda

Psychosomatika - je to věda, která studuje vztah fyzických potíží s psychicky stav člověka. Psychosomatika kožních onemocnění náchylný tvrdit, že se často objevují v souvislosti se stresem, komplexy a neurologických dysfunkce u lidí.

Kožní onemocnění bývají často spojeny, podle psychosomatika, s poruchami psychického charakteru. Protože v důsledku mnoha provedených výzkumů bylo prokázáno, že kožní onemocnění padají na ne v důsledku léčby duševních poruch, stresu, depresí a dalších psychických projevů a onemocnění u člověka.

Komunikace fyzických nemocí a duševních poruch a nemocí se nazývají psychosomatické poruchy. Existuje názor, který tvrdí opak dopad fyzické nemoci na psychiku člověka. Velmi často se příčiny vzniku některých onemocnění spočívají právě v psychosomatika. Tak, například, psoriáza se často projevuje z tohoto důvodu.

Neurogenní teorie původu kožní patologie

Existuje takzvaná neurogenní teorie, zastánci které tvrdí, že nemoc se objeví právě z důvodu propojení s nervovými poruchami a dysfunkce psychologické povahy. Oni se domnívají, že v nervových zakončení jsou specifické těla, které mají vliv na projevy kožních onemocnění, včetně lupénky.

Skvrna

Velmi často po léčbě duševních a neurologických poruch u těchto lidí se konaly i příznaky lupénky. Existují i odpůrci tohoto názoru, kteří tvrdí, že žádná korelace psychosomatika s psoriázou není a že je to výhradně poruchou imunity.

Každá teorie má své zastánce a odpůrce. Jednotný názor zatím není nainstalován, nicméně, mnozí odborníci mají sklon se domnívat, že přesto psychosomatika těchto poruch je přítomen.

Psychosomatické příčiny vyrážky na těle

Zastánci psychosomatické teorie se domnívají, že projevy lupénky jsou výrazně menší při úspěšné léčbě problémy neurologického charakteru. Tak, například, byly provedeny studie, během kterých se ukázalo, že mnohé dermatologické problémy na kůži úspěšně prošel bez zvláštního ošetření po vyléčení duševních poruch a nemocí neurologie.

Často lékaři nemohou léčit lupénku, dokud nenajdou problém psychického charakteru. Nicméně, poté, co psychosomatika lupénky byla stanovena, léčba stala konat velmi úspěšně.

Názory vědců

Mnozí vědci se domnívají, že existuje přímý vztah kožních nemocí a psychosomatika. Některé a nich tvrdí, že tím, že má na těle nějaký druh kožní projevy, má ve své anamnéze určité dysfunkce psychologické povahy. Po práci s psychologem nebo psychoterapeutem se člověk plně zhojená a na kožní onemocnění.

Vločky lupénka se projevuje komplexy, izolace a dokonce i agresi, protože člověk nemůže vyrovnat se s tímto problémem. Ukazuje se začarovaný kruh, který v silách zlomit pouze zkušený specialista.

Lupénka a psychosomatika - jednoznačně srovnatelné věci. A i když ne všichni vědci s tím souhlasí, ale u této teorie má mnoho přívrženců. Velmi často psychosomatika se projevuje na kůži, je z důvodu depresi stavy, pocity nespokojenosti se sebou, neustálém pocitu viny a self-pochybnost.

Lupénka je z hlediska psychosomatika může projevovat od dětství, díky některým obtíže ve výchově dítěte.

  • Přehnaná péče potlačuje pocity dítěte, po kterém to se stává introvertní, nespokojený a má těžkosti v komunikaci s vrstevníky.
  • Problémy matky a otce. Často se dítě vidí problémy ve vztahu rodičů a cítí provinile, protože v nich. To se děje nevědomě, protože dítě určitě chce zachovat celistvost rodiny, ale neví, jak pomoci v této situaci. Takový problém se ukládá otisk na jeho osobnost a následně se mohou projevit mnohé psychosomatické poruchy.
  • Pocit viny
  • Děti, odmítl rodiči. Opuštěné děti, kteří jsou vychováváni v dětském domově, často mají tendenci posunout všechnu vinu na sebe. V průběhu života se mohou hromadit zášť na jejich rodiče, čímž si spoustu psychosomatických poruch.

Co se děje s člověkem

Kožní dysfunkce vznikají z různých důvodů. Zastánci neurogenní teorie se domnívají, že psychologické příčiny lupénky jsou jedny z nejdůležitějších. Tak, léčba lupénky, z jejich pohledu, by se mělo začít s odstranění příčin onemocnění. Oni věří, že vločky s psoriázou pro člověka je způsob, jak uzavřít od vnějšího světa a nenechat se dovnitř sebe přebytečné emoce a pocity.

Také existuje korelace s hloubkou kožních reakcí. Čím silnější je duševní porucha, tím více viditelné jsou projevy onemocnění.

Pocit viny Na rukou a prstech
Neochota přijmout řešení Na zádech a krku
Neschopnost přijmout sám sebe Chlupatý část hlavy
Dětské komplexy Ruce a hlava
Touha uzavřít od světa Obličej a hlava

Lékaři také mají tendenci se domnívat, že projevy lupénky podle místa lokalizace mají také určitý význam. Psychosomatika tvrdí, že onemocnění, které na rukou a prsty se objeví v důsledku nadměrné podrážděnost člověka. Při manifestaci na hlavě - v důsledku nespokojenosti se sebou a se svým životem, stálým pocitem viny.

Obezita

Kdo je náchylný k onemocnění

Existují určité skupiny lidí, kteří více než ostatní náchylné k kožní onemocnění, včetně, lupénka. K nim patří ti, kteří nemohou převzít odpovědnost za své činy, ti, kteří se často urazí a dělá něco znamená své blízké, a také ti, kteří neustále zažívají pocit viny.

Zastánci psychosomatika se domnívají, že lupénka se může objevit u lidí, kteří trpí nedostatkem pozornosti v dětském věku. V důsledku tohoto problému ve více než dospělém věku jako lidé častěji trpí nemocemi kůže. A velkou roli v jejich projevující se projevuje a Hyper. Takovým lidem je velmi těžké najít své místo v životě, nevědí, co chtějí, protože jsou zvyklí, že rodiče rozhodují za ně všechny problémy.

První příznaky lupénky u dětí čtěte zde - lupénka u dětí.

Skupina riziko

Ti lidé, kteří se snaží chránit od okolního světa, pomalu projevovat své emoce, je velmi tajemné a dokonce i agresivní, často trpí kožními chorobami, než ostatní. Psychické zážitky a otřesy mají velkou roli v této otázce. Odborníci na vědomí některé skupiny rizika.

  • Lidé, kteří se bojí násilí. Pro ty, kdo trpí této fobie, velmi často najít problém na svém těle ve formě váhy lupénky. Tímto způsobem, tělo se snaží chránit sebe od vnějšího světa.
  • Lidé s obezitou často mají v anamnéze psoriázy a dermatologické problémy.
  • Ti, kteří mají syndrom vyhoření. Jejich tělo je unavené a chce chránit sebe od nuda činnosti.
  • Ti, kteří jsou náchylní na sebe vinu za mnohé činy.

Psychosomatika lupénky úspěšně léčitelné, nicméně, jak je známo, nemoc je snadnější předcházet, než léčit. Proč to není vhodné a priori smyku sebe na riziko, aby se v budoucnu nedostal projevy lupénky či jiných psychosomatických problémů.

Co říkají psychoterapeuti

Léčba lupénky a jiných psychosomatických problémů často přijde na návštěvu terapeuta. Je schopen zjistit základní příčiny vzniku tohoto onemocnění a jejich odstranění v budoucnu. Díky odstranění příčin je možné nezávislé vyléčení z psoriázy.

Harmonické osobnosti

Léčba je psychologie

Mnozí vědci se domnívají, že léčba lupénky spočívá právě v psychologických problémech. Při jejich odstraňování je možné úplné vyléčení z této nemoci. Psychosomatika znamená, jak se zbavit příčinu, po které vyléčit pozadí onemocnění.

V důsledku práce s psychickým nepohodlím, člověk začne brát sám sebe takového, jaký je, zbaví pocitu viny a deprese, začne pozitivně myslet. Mnoho psychoterapeuti se snaží přijít na kořeny problému. Velmi často jdou rodák z dětství. Odstraněním problémů s sociálním postavení ve společnosti, nebo s pacienty nespokojenost ve svém životě, je možné zcela se zbavit lupénky, nebo alespoň snížit její projevy.

Harmonické osobnosti zřídka trpí psychosomatické poruchami, protože mír a prosperitu každého člověka mají značný vliv na jeho zdraví.

A i když tato teorie není tak mnoho příznivců, ale přesto mnozí lidé se domnívají, že propojení neurologických a fyziologických problémů tam. Mnohé vědecké studie jsou důkazem tohoto. V komplexní léčbě lupénky psychosomatika hraje nezanedbatelnou roli. Tím, jak se zbavit represivní emocionální stav, se člověk často sleduje zlepšení se vyrábí, aby průtok tohoto onemocnění, a někdy i úplné vysvobození od něj.

Psychosomatické poruchy se mohou objevit u mnoha lidí, nicméně, tam jsou určité skupiny rizika. Takže se nemusíte dostat nějakou nemoc, je třeba pečlivě sledovat svůj oduševnělý a emocionální stav. Lidé vyvážené a klidné, harmonické a milující, velmi zřídka trpí kožním onemocněním, na rozdíl od těch, kteří se bojí vzít na sebe odpovědnost, má neustálý pocit viny, nebo staré křivdy.

V péči o své zdraví je třeba si uvědomit, že psychologické a fyziologické problémy mají přímý vztah. A i když ne všichni odborníci zastávají tuto teorii, ale její příznivci dokazují platnost tohoto faktu.