Lupénka je nakažlivá, nebo ne pro okolí

Asi 5% lidí na celém světě trpí nějakým výhledem lupénky. To je charakterizováno výskytem na kůži peeling, zarudnutí a reproduktory plakety. Projevují se především na obličeji, na rukou, na kůži hlavy. Setkání člověka s příznaky tohoto onemocnění, chceme zjistit – psoriáza je nakažlivá, že?

Obavy o své zdraví a o dobré pocity své rodiny – to je dobře. A pro toho, aby pochopili, nakažlivý, zda je lupénka, jak to prošlo, a seznámit se s následujícími informacemi.

Svědění

Mýty o psoriázou

Často lidé neosvícený, kteří o tom, že lupénka je nakažlivá, nebo ne, se obávají nemocné, snaží se všemožně vyhnout se jim. Oni se domnívají, že bakterie jsou přenášeny při komunikaci, vašem podání ruky nebo při běžném používání spotřebičů, nádobí. To je špatně! Takový přístup k pacientovi způsobí mu velké zranění a psychologické nejistoty, deprese zhoršují příznaky. Je známo, že patologie probíhá latentní, tj. bez viditelných známek. Zhoršení se projevuje pod vlivem některých faktorů: stres, kouření, požívání alkoholu, omamných látek.

Jiným názvem lupénka je "lupénka". To vysvětluje náš strach, "vyzvednout infekce", protože opar, jak všichni vědí – je to nakažlivá nemoc, která vzniká při kontaktu s jinou osobou nebo zvířetem. Vnější podobnosti a společné znaky – není důvod se bát, protože zdrojem nákazy lupénky může být infekce nebo virus, pak je to naprosto není nakažlivý.

Lze s lupénkou nakazit od jiného člověka?

Medicína neví ani jediný případ přenosu nemoci z nemocného na zdravého. Ale i přes to, mnozí z nás s pohrdáním se vztahují k nemocným lidem. Definitivně rozptýlil pochybnosti, přeci jenom střídavě v těchto otázkách.

Psoriáza kůže – je nakažlivá pro okolí?

Vidět na kůži známého hard-bít stravenky, jsme se divit, svrab – nakažlivé, zda to je, nebo ne, jakými způsoby se přenáší, a zda je možné nakazit se při doteku nebo při použití společné předměty? Nicméně takového stavu, způsobena bakteriemi nebo bakteriemi, a patologické změny v krvi, takže to nebude šířit domácímu cestou, přes objetí nebo polibků, při používání běžnými lékařskými nástroji, při kontaktu na kůži, přes sliny, pot, a také vzduch-nesené cestou.

Nakažlivé onemocnění lupénka pro sexuální partner?

Mnozí lidé se domnívají, že jedním ze způsobů přenosu nákazy je pohlavní styk. Nicméně, to není tak! Manželé si mohou být jisti, že lupénka není nakažlivá, není se přenáší i při nechráněné kontaktu.

Přenáší zda děti lupénka?

Zjistili jsme, že lupénka není předán od osoby k osobě na veřejných místech, nemůže onemocnět partner, patologie přenášené přes handshake, také nelze s lupénkou nakazit přes krevní řečiště. Ale platí to, zda tyto výroky pro děti? Ano, to platí i pro zástupce mladší generace, nicméně od rodičů k jejich dětem onemocnění se přenáší geneticky.

Lupénka

Určit lupénka na analýze krve, dalším výzkumu a diagnózu – hlavní povinností lékaře.

Proč se vyvíjí onemocnění?

Důvodem pro vývoj psoriázy jsou běžné dermatologické poruchy a porušení důležitých funkcí organismu. Je prokázáno, že výskyt příznaků předchází dysfunkce nervového, imunitního, endokrinního systému. Kožní buňky, životní cyklus které u zdravého člověka je 30 dní, u nemocných umírají mnohem rychleji. S psoriázou tyto buňky žijí jen 5-6 dní.

Faktem je, že každý tělo je jiný, a při působení určitých faktorů imunitní systém některých lidí selže. To mohou být jak vnější, tak vnitřní příčiny. Vyvolávají určité příznaky:

  • odlupování, zarudnutí, svědění;
  • vzniku skvrn, které dosáhnou velké velikosti;
  • vznik plakety.

Tyto plaky často krvácejí, jsou pokryty trhlin, pacient cítí silnou bolest.

Skvrny na kůži, světle šedé barvy, ne vždy způsobují nepříjemné pocity, ale v důsledku toho, odlupování, mohou silně svědit. Velmi často se právě tyto pozemky jsou uvedeny na loket kloubech, na hýždích, pak se tam na těch místech, které jsou nejvíce náchylné k mechanickému působení, tlaku. To je důvod, proč "spuštění" patologie může stát časté tření a poškození kůže.

Skutečné důvody pro rozvoj onemocnění zkoumá moderní medicína. A zkušeným lékařům podařilo udržet ziskové výzkum v této oblasti.

Teorie rozvoje lupénky

Genetická teorie

Hlavním faktorem, který způsobuje onemocnění je dědičnost. Onemocnění se přenáší z rodičů na děti, někdy se objeví přes jednu generaci. Člověk nemůže tušit u sebe přítomnost nemoci, ale je přítomen, protože komunikace přenášeny z rodičů na genetické úrovni.

Infekční

Je to jedna z teorií, která říká, že lupénka vzniká po infekční nebo plísňové onemocnění, včetně, po porážce kůže škodlivé mikroorganismy. Ve skutečnosti, virová povaha onemocnění není prokázána a spojení dvou onemocnění není sledována. Nicméně, lékaři nejsou zpochybňují skutečnost, že infekce je katalyzátorem rozvoje psoriázy u lidí, vnímavých k němu.

Stravenky

Alergické onemocnění, počátky onemocnění

Zastánci této teorie jsou založeny na tom, že nemoci se projevuje v jaro-letní období. To je, když se další alergické reakce. Právě tato skutečnost jim umožňuje tvrdit, že lupénka vzniká v důsledku pádu alergenů do těla, jiných dráždivých látek. V potvrzení teorie, říká, že o tom, co, jak a alergie, lupénka není nakažlivá.

Výměna teorie

Porušení metabolických procesů předchází lupénka. Mechanismus spuštění následující: wrong metabolismus vede ke špatnému závěru toxinů a odpadních látek z těla, dále, v důsledku nahromadění bílých krvinek, na kůži se objeví zarudnutí a vyrážky. Při tomto téměř vždy u pacienta je přítomna genetická predispozice, to je svrab je přítomen u příštích krev příbuzných. Odborníci potvrzují skutečnost, že onemocnění postihuje téměř všechny pacienty, kteří trpí cukrovkou.

Imunitní

Je podobná s předchozí teorií, nicméně v tomto případě patologické stav se vyvíjí po přenos hnisající a virové infekce, které oslabují imunitu organismu. Často se objeví po zánětu vedlejších nosních dutin, angíny nebo chronické angíny.

Neurogenní

Teorie vyzdvihuje do popředí vztah lupénky a stavu nervového systému. Přílišná emocionální zátěž, stres, úzkost vedou k rozvoji onemocnění a relapsu. A naopak, po užití uklidňujících léků, výrazně zlepšení stavu kožních příkrovů.

Endokrinní poruchy

Zastánci naznačují, že hormonální poruchy, dysfunkce štítné žlázy, slinivky břišní nebo hypofýzy, vliv na zrání buněk dermis a normální syntézu. Pod vlivem těchto faktorů se liší proces regenerace v buňkách.

Názory lékařů

Nakažlivé pro okolí psoriáza kůže – o tom vyprávět rodinné lékařky, lékaři úzké specializace, ale jaké jsou názory lékařů o tom, zda je možné se úplně vyléčit?

I přes to, že lupénka není infekční, zcela vyléčit zdaleka nemožné. Je chronické patologie, příznaky, které díky moderní medicíně, je možné snížit, a období remise – zvýšit. Někteří pacienti si všimnete zlepšení stavu na několik let nebo i desetiletí, v tomto pomáhají následující terapie:

  1. Dopad UV nebo laserem.
  2. Fotochemoterapie.
  3. Použití hormonálních mastí a dalších prostředků.
  4. Příjem antihistaminik.
  5. Dodržování diety.
  6. Použití receptů lidové medicíny.

Máte-li ignorovat příznaky, a ne se obrátit včas ke specialistovi, pak se onemocnění může vyvolat závažné důsledky.

V čem je nebezpečí lupénky?

Vědí o této nemoci mnoho, ale ne všichni vědomi toho, jaké nepříjemné důsledky to s sebou nese. Kromě estetické složky a nepohodlí, lupénka může vést k rozvoji závažných onemocnění. Užitečné informace jsou k dispozici v následující tabulce:

Možné komplikace Příznaky, nebezpečí
Artritida Postihuje vazy, klouby pacienta. Další vývoj vede k jejich nehybnosti. Vzniká při komplikace některých forem lupénky, po hluboké léze příkrovů a dokonce i chrupavkové tkáně. Primárně postihuje ruce, což výrazně zhoršuje kvalitu života pacienta. Při poškození páteře, je nevyhnutelné postižení.
Problémy se zrakem Se objeví v důsledku ignorování příznaků. Postupně postihuje sliznice, které špatně tolerují přítomnost mrtvých buněk. V důsledku toho, se objeví zánět spojivek, rozmazané vidění, neustálé záněty. Složitý patologie, která vyžaduje zvláštní přístup.
Porážka jater a dalších orgánů Rozvíjí u pacientů s progresivní formou nemoci, bez ohledu na místo umístění kožní plaky. Je zjištěna prakticky u všech pacientů, kteří jsou léčeni na vnější příznaky, a ne skutečnou příčinu onemocnění. Ztráta času vede k tomu, že jsou poškozeny vnitřní orgány. Hromadění plaku v močovém měchýři, močové trubici povede k rozvoji takových onemocnění, jako je uretritida, cystitida, prostatitida. Někdy trpí ledviny.
Přerušení práce centrálního nervového systému Objevují se na druhé fázi nemoci. Dostane poškozený také kardiovaskulární systém. V době zvyšuje riziko vzniku takových nemocí jako je epilepsie, polyneuritida, encefalopatie.
Zvýšení lymfatických uzlin K těmto změnám vedou k hormonální poruchy, postihuje hlavně třísla a femorální uzliny.
Atrofie svalů Vzniká v důsledku naprostého ignorování nemoci, kdy chybí nějaké léky. Na finálových fázích nemoci, lupénka, přechází na hluboké tkáně, postihuje svaly a chrupavky.
Psoriáza u dětí

Jak je vidět, lupénka je systémové onemocnění, které postihuje všechny orgány. To je velmi nebezpečný stav, který ve zvlášť složitých případech vede k smrtelná.

Zjistili jsme, že onemocnění není nakažlivé, takže se bát lidí, kteří trpí touto trápení, za to nestojí. V první řadě, o osobní bezpečnosti je třeba dětem vyprávět, protože nejčastěji patologie se projevuje v dětském věku a výsměch kamarádů depresivní pacienta, že nepřispívá k dobré léčbě. Zvláštní pozornost je třeba věnovat dítěti v případě, že ho trápí "alergická" kašel. V takových případech je vhodné požádat o pomoc kvalifikovaného odborníka. Navzdory skutečnosti, že nemoc není zcela zhojená, přesto dokáže mnohem zlepšit kvalitu života pacienta. V rámci léčby používají lék přípravky, kosmetické prostředky a fyzioterapie. Pozitivní účinek mají také sanatorium procedury – zábaly, bahno, koupele.