Popíchnutí od lupénky

Psoriáza – systémové onemocnění. Základní příznak – vyrážky na povrchu kůže, ale tato onemocnění vždy postihuje i vnitřní orgány. V tomto ohledu, léčba by měla být komplexní. Spolu s krémy a masti a je nutné použít léky, které jsou přijímána ústy.

popíchnutí od lupénky

Maximalizovat urychlit proces hojení vám popíchnutí od lupénky. Jejich hlavní výhodou je rychlý efekt. Léky, které se injekčně intravenózně nebo intramuskulárně prakticky okamžitě převáží nepříjemné příznaky, zlepšuje zdravotní stav pacienta.

Klasifikace: jaké skoby dělají s psoriázou

Léčba lupénky injekce přiřazen při všech formách této choroby, a to zejména na běžící fázi proudění. Zvažte základní druhy lupénky, které jsou bez ohledu na místo lokalizace papuly a funkce průběh onemocnění:

 • Slza – postihuje tělo převážně po přenos infekčních nemocí. Na kůži vznikají fialové buď červené papuly slza formy. Mají malé rozměry.
 • Jednoduché nebo vulgární – nejčastější forma, která postihuje lidi v 80% případů. Na kůži se objeví malé červené skvrny, rychle narůstající velikosti. Jsou pokryty váhy bílo-stříbrné barvě.
 • Pustulární – kůže je pokryta malými pokročilým akné, uvnitř vyplněné tekutinou (výpotek). Jejich počet rychle roste, šíří na značné části těla. Je to náročná forma nemoci, vedoucí za následek vážné komplikace.
 • Lupénka flexe povrchy – hladké papuly červené barvy lokalizované v přirozených záhybech kůže. Nejčastěji se trefil podpaží, třísla, břišní záhyby, ohyby, lokty, kolena. Vyrážka není kůra. Často vyvíjí v přítomnosti endokrinní onemocnění.
 • Psoriatická artritida – se vyvíjí v kloubech, nejčastěji postihuje nohy a ruce, ale také pojivových tkání. Tato forma nemoci omezuje pohyblivost kloubů, často vede k postižení při pozdě léčbě.
 • Lupénka nehtové ploténky – postihuje nehty na nohou, vede k jejich rozbití, změnu tloušťky a barvy nehtové ploténky. Při běžící formě, je riziko úplné ztráty nehtu.
 • Erythrodermic – postihuje velkou plochu těla, kde pokožka odlupovat, silně zanícené, zvětší, svědění. Vše je doprovázeno bolestivé pocity. Při běžící kondici kůže oloupat, může vzniknout sepse. Existuje riziko smrtící výsledku.

Dříve, než přiřadit píchnutí od lupénky, lékař diagnostikovat aktuální stav pacienta, bere v úvahu tvar, fáze nemoci, přítomnost nežádoucích účinků. Na základě těchto dat je navržen přípravek.

Klasifikace popíchnutí proti lupénky:

Imunomodulátory

Farmakologické prostředky, po zavedení nichž v buňkách a tkáních stabilizují metabolické procesy. Oni snížit zánět, aktivují činnost imunitního systému, příznivě desensitization efekt, který se promítá do snížení citlivosti organismu k patogenní faktory.

léky v injekce

Imunomodulační injekce kolyat v období exacerbace onemocnění. Oni se odstraňují akutní stavy, ale také bolestivé pocity, svědění. V důsledku jejich aplikace zrychluje nástup remise, kožní příznaky projít rychleji.

Bez ohledu na fázi nemoci dělají popíchnutí imunomodulátory 10-30 dní po sobě. Kontraindikováno jsou při těhotenství, kojení, při individuální nesnášenlivosti.

Imunosupresiva nebo imunosupresiva

Obsahují Monoklonální protilátky, které pomáhají rychle zlepšit stav s psoriázou. Vyrážky na těle se stává znatelně méně již po pár popíchnutí. Nicméně léky této skupiny inhibují odolnost imunitního systému, čímž se zvyšuje riziko, že onemocní jinými neduhy. Je to efektivní, ale velmi nákladné prostředky.

Kortikosteroidy

Hormonální injekce, které jsou předepsány v extrémních případech, kdy v těžké fázi nemoci jiné přípravky nepomáhají. Hormony jsou vhodné pouze pro krátké terapie, protože způsobené jejich účinky nežádoucí účinky, mohou být vyšší než užitek.

Výhody použití kortikosteroidy – rychlý anti-pobuřující a imunosupresivní účinek proti alergiím. V roce přípustné dát maximálně 3-5 injekcí, jinak tělo zvykne na působení těchto léků.

Hepatoprotektivní prostředky

Poskytují antioxidační (převáží vliv agresivních volných radikálů), regenerace a detoxikace dopad. Protože v procesu terapie proti lupénky se ukáže, že je velký tlak na vaše játra, tyto léky podporují její práci, maximální očišťuje organismus od toxinů, obnovit buňky tohoto orgánu. V průběhu léčby dost udělat 10-15 injekce.

Antihistaminika

Pomáhají zbavit se nepříjemné vzrušení, které doprovází psoriázou. Tyto injekce mají decongestant, sedativ a anestetikum efekt. Oni se odstraňují svědění, loupání a pocity bolesti.

Antihistaminika jsou jmenováni pouze tehdy, když nemoc přináší silnou fyzickou nevolnost doprovázeny alergickou reakcí.

Vitamíny

Komplexní terapie lupénky zahrnuje příjem vitaminů. Mají vliv na metabolické procesy, přispívají k rychlému zotavení těla, vyčerpaný nemocí. Hlavní věc řádně užívat.

Důležité pravidlo – doplňovat komplexní terapii proti lupénky vitamíny je možné, pokud je léčba probíhá bez použití hormonálních léků. Od posledního užívání hormonů, musí projít minimálně 2 týdny.

S psoriázou se doporučuje průběh léčby s vitamíny:

 • A – přispívá k udržení normální koncentrace keratinu v buňkách epidermis;
 • E – obohacuje kožní buňky s kyslíkem, ničí volné radikály;
 • vitamíny b, zejména B1, B6, B12 – zlepšují stav kůže;
 • D – aktivuje proces regenerace pokožky.

Vitamíny kokot intramuskulárně. Jako obvykle dost, aby se 10 injekce denně nebo přes den. Nejlepší léky a schéma léčby zvolí lékař. Sám není experimentujte i se zavedením vitamínů.

Pokud se vývoj psoriázy je spojena s nedostatkem v těle vápníku, rychle zlepšit stoj pacienta pomůže horké bodnutí. Pod tímto názvem se skrývá vstřikování z glukonát vápníku. To posiluje stěny cév, zmírňuje otoky, svědění, zánět, má anti-alergické efekt. Zejména takové píchnutí účinný při exsudativní formě lupénky.

Uvádíme injekce intravenózně, v některých případech intramuskulárně. Dávka pro jednu injekci – 5-10 ml. Jejich počet určuje lékař.

injekce od lupénky

Kontraindikace – zvýšený obsah vápníku v krvi, hyperkoagulabilita, tromboflebitida, těhotenství. Nežádoucí účinky-bradykardie, dysfunkce ledvin.

Kontraindikace a pravidla použití

Základní pravidlo aplikace injekce během léčby proti lupénky – oni jsou přiřazeny při středně těžké nebo těžké fázi onemocnění, kdy jiné léky se ukázaly jako neúčinné.

Přiřadit lék, a také dávkování a délka léčby může pouze lékař. Není to volba léků sami doma, i když dříve se konala taková terapie. Každý případ je jiný, a proto terapie je vybrán čistě s ohledem na aktuální stav pacienta.

Dělat skoby třeba v nemocnici nebo ambulanci, pobyt pod dohledem lékaře. To je nezbytné, aby v případě vzniku komplikací, byla poskytnuta kvalifikovaná lékařská pomoc.

Protože skoby silně a téměř okamžité účinky na tělo, vždy si přečtěte kontraindikace každého léku. Zanedbání tohoto odstavce je nepřípustné. Téměř všechny injekce mohou mít negativní vliv na vývoj plodu, proto je kontraindikován v těhotenství. Také oni jsou jmenováni pro kojící matky a během exacerbace chronických nebo infekčních onemocnění.