Lupénka na rukou - fotky z nemoci, popis jejího vývoje a léčby

Psoriáza patří mezi kožní onemocnění. Příroda vzniku až do konce vyjasnit. Při kontaktu nejsou převedeny. Se vyskytuje u všech, i u dětí malého věku.

Přijímá rozsáhlé formy. Postihuje všechny části těla. Během onemocnění je doprovázen svěděním a česání. Vyskytuje na rukou. Velmi kazí vzhled, a způsobuje nepohodlí.

lupénka na rukou

Příčiny lupénky

Nejprve se tvoří plak v místech ohýbání. Kůže získává načervenalou barvu. Kapsy jsou umístěny nerovnoměrně, mají zubaté okraje, může splynout. Příčiny vzniku lupénky na ruce často slouží jako nesprávné výživy, hormonální éry, psychické přetížení, narušení práce vnitřních orgánů, dědičnost, použití chemických prostředků v procesu uklízení a mytí nádobí.

Příznaky lupénky

Při porušení kožního krytu krbu vzniká mezi prsty, může mít vliv na celý kartáč. Možné otoky končetin. Vzniká bolest, která může mít vliv na pohyblivost kloubů. Je doprovázena svěděním a česání.

Vzhled kůže připomíná ekzém. To se stává suché, praskliny se objeví. Možná injection. Vyžaduje povinná konzultace lékaře a komplexní terapie.

Formy lupénky

V procesu vývoje onemocnění může nabývat různé formy.

Jednoduchá forma je charakterizována vznikem plaky. Bez léčby malé červené skvrny splývají a zachycují rozsáhlé povrch. Postihuje prsty, dlaně a zápěstí.

Všiml lupénka je druh slza. Vyrážky mají sytě červenou barvu s cyanotická nádechem. Může vzniknout po přenos infekčních nemocí. Častěji touto formou onemocní ženy.

Exsudativní forma má obtíže s náplní kapaliny. Oni jsou často zaskočeni bakteriemi s poraněním kůže a mohou hnít. Nosí alergenní charakter, vznikají při recepcích některých druhů léků.

Lupénka na dlaních se objevuje u lidí, kteří vykonávají těžkou fyzickou práci. Mu charakteristický vzhled kuří oka na kůži, stejně jako drsnost.

Psoriáza nehtů ovlivňují hřebík desky. Oni ztrácejí svůj tvar, nelámou. Mění barvu nehtů. To stratifies a zhoustne.

Lupénka, podpořil vznik artritida. Těžká forma, která postihuje klouby na ruce.

Všechny formy jsou velmi bolestivé. Kůže se stává hrubý. V důsledku podráždění a svědění poruchy spánku. V zimním období zhoršuje z důvodu nízkých teplot. Často nemoc se vyskytuje i na jiných částech těla.

Fázi vývoje lupénky

Přidělit čtyři fáze nemoci. Na počáteční období malé vyrážky, olupování hrníček. Nemoc postihuje kůži mezi prsty.

V druhé fázi se postupuje v podobě nových zarudnutí. Třetí fáze nemoci je poznamenána příchodem modré končetiny.

Poslední etapa je charakteristická zastavením odlupování a odstraněním zánětu. Při léčbě kůže obnovuje svou původní barvu.

Léčba lupénky

Jak k léčbě lupénky na ruce? Je nutná konzultace profesionálního lékaře, který bude diagnostikovat a předepíše správné léčby. Léčba je zaměřena na odstraňování příčin. Jaké jsou opravné prostředky a léky, je lepší léčit lupénka na rukou?

Suchá kůže zasouvá různé hydratační krémy. Pít antihistaminika, léky, odstranění svědění.

Normalizovat práci žaludku a střev pomocí sorbenty. Užitečné jsou homeopatické léky.

Používají se různé masti na bázi síry a kyseliny salicylové. Pro zklidnění pít motherwort a kamenných kozlíku lékařského. Při nedostatku spánku předepsat sedativa léky.

příznaky a léčba lupénky

Věnovat pozornost na duševní stav. Odstraňují následky pomocí speciální terapie. Úlevě od bolesti pomocí léků proti bolesti.

V období exacerbace je nutné maximálně vyloučit alkohol a tabák. Ve stravě by měl být přítomen čerstvé zeleniny a ovoce, kaše, tvaroh, jogurt, kefír. Vyloučeny uzené, pikantní a konzervované potraviny.

Lidové léky

Při léčbě spolu s léky, je třeba léčbu lidových prostředků. Právě oni vám mohou pomoci dosáhnout pozitivního výsledku. Koupele s mořskou solí, jedlou sodou budou schopni očistit povrch od plakety. Léčivé byliny vlaštovičník, sled, měsíček lékařský, květy heřmánku, extrakt z jehličí a kozlík lékařský odstraní otok a zarudnutí.

Každý den berou odvary a tinktury, v jejichž složení se může zahrnovat listy brusinky, kozlík lékařský, máta, měsíček, heřmánek. Postižená místa na rukou jsou zpracovány šťávou z aloe, platí obklady.

Dehet a síra ve složení masti zlepšuje a dezinfikují. Tyto vlastnosti má tinktura jalovce. Tyto a další lidové léky jsou schopni vrátit pleti zdravý vzhled.

Předpověď

Lupénka má tendenci k návratu. Je třeba dodržovat doporučení lékaře. Chemické prostředky pro mytí nádobí a úklidu nahradit sody. Provádět práce, s využitím rukavicemi. Držet dietu, vyhnout se stresu.

Pokožku rukou hydratují pomocí speciálních krémů. Pravidelně navštěvovat lékaře. V zimě chránit ruce z nachlazení a suché kůže. Brát pravidelně vitamíny a minerály, plně relaxovat a častěji byli na čerstvém vzduchu