První příznaky lupénky – jak to začíná

Lupénka je zařazen v medicíně jako závažné chronické onemocnění autoimunitní přírody, nápadný nejen povrch pokožky, ale i celý organismus celkově. Příznaky psoriázy jsou podobné s příznaky vadného dermatitidy, nicméně mají své jasně vyjádřené vlastnosti: při progrese patologie stravenky aktivně zasáhly tělo. Vzhledem k tomu, nemoc nelze vyléčit, je třeba přísně dodržovat terapeutické kurzy, určené lékařem a udržovat postiženého organismu.

Lupénka

Co je to lupénka

Lupénka – je to patologické model dermatóza, kterou doprovází reakční bohatou kožními projevy v podobě velkých skvrn, splývání v jejich svědění a šupinatá plaku. Onemocnění cyklické a má chronický, takže vyléčit to není možné. Nicméně, je třeba dodržovat denní komplex opatření pro udržení silného období remise. Aktivní léčba léčbu je třeba provádět ve fázi progrese. Lokalizace psoriatické projevů poměrně rozsáhlá:

 • hlava a obličej, krk, víčka, boltce;
 • loket a kolen ohyby;
 • dolní části zad;
 • chodidla a dlaně;
 • ruce a nohy;
 • tříselná oblast a pohlavní orgány.

V závažných případech, lupénka postihuje hřebík desky, klouby a má vliv na činnost centrálního nervového systému. Nemoc se může objevit u každého člověka pod vlivem genetických faktorů, stejně jako vnější patogenní projevy.

Příznaky lupénky

Při výskytu lupénky první příznaky jsou výraznější: skvrny mají malé rozměry. Nicméně každý den se děje progresivní růst psoriatické plaky, jejich se stává více zvyšuje velikost léze. První příznaky rozvoje lupénky se více intenzivní:

 • postižená povrch začne odlupovat;
 • plaky přecházející v jednotlivé shluky.

První příznaky vzniku lupénky kůže se může objevit v důsledku poranění horního slova epidermis: tření, škrábance, řezy, popáleniny, omrzliny. Lupénka se může vyvinout na různých částech těla a postupovat v souladu s konfigurací, takže první příznaky budou záviset na lokalizaci. Jak se vyvíjí patologie, závisí na vnitřních a vnějších provokatérech, mezi které vydávají:

Jak vypadá lupénka v počáteční fázi
 • porušení metabolických procesů v těle;
 • oslabený imunitní ochrana organismu;
 • vyvolávající infekce;
 • neurologické poruchy;
 • dědičná predispozice.

Rychle se rozvíjející onemocnění, lze špatně identifikovat, zmatený s různými formami dermatitidy. Příznaky výskytu v takových případech jsou podobné: svědění, zarudnutí, zánět. Proto je třeba přesně rozlišovat mezi příznaky lézí.

Jak začíná lupénka

Jak začíná kožní onemocnění lupénka, lze pochopit, určit vnitřní a vnější provokatéři. Při správné diagnózy, lékař určí agent provokatér byl a předepíše léčbu. Obvykle léčba je závislá na druhu a stupni vývoje. Vydávají společné fáze vzniku a vývoje patologie:

 • počáteční;
 • pokračuje;
 • lůžková;
 • fáze úpadku.

U pacientů, náchylné k tvorbě zánětu tohoto typu, všechny fáze jsou tvořeny cyklické, že jde jeho vývoj od počáteční fáze až do úpadku, nebo remis, a poté cyklus začíná znovu. Nicméně, velký význam mají individuální vlastnosti těla: u některých pacientů patologie rychle postupuje, u jiných malé vyrážky vznikají a rychle regresi. Lupénka se může objevit v každém věku, i když příroda je jeho vzdělání není plně prozkoumán, k dnešnímu dni, zdrojem tvorby patogenní prostředí nazývá dědičný faktor.

Jak se projevuje lupénka

Pro toho, aby se odlišit onemocnění od alergie nebo dermatitidy, je třeba vědět, jak se zpočátku projevuje lupénka. Nejčastěji je hlavní příznak pro správné diagnózy – je to lokalizace vyrážky:

lokalizace psoriázy lokalizace alergické vyrážky
na pokožce hlavy, na krku, na tváři: na víčkách, na tvářích, kolem rtů, na nose;
lokty, kolena; alergie na hrudi;
ruce, předloktí, kotníky; alergická vyrážka, krycí kůže červenými skvrnami ruce a nohy úplně.
chodidla a dlaně.

Psoriatické vyrážky na rozdíl od alergie a dermatitidy, vždy mají filmový horní stříbřitě šedavé vrstvy, skládající se z odumřelých epiteliálních buněk.

Deska vulgární

Jak vypadá lupénka v počáteční fázi

Jak vypadá lupénka vizuálně lze vysledovat již v počáteční fázi. Poruchy imunitního charakteru v bariéra funkce organismu, vedou ke změně období buněčnou vitalitu. Základní chorobný příznak se projevuje v tom, že buňky začnou nepřirozeně rychle sdílet, není vleže v okamžiku přirozené vymírání. V důsledku tohoto procesu se tvoří plaky, zvednutý nad kůží za účet vrstvy epidermální váhy. Macho lupénka má různé první příznaky projevy na různých částech těla:

 1. Zánět pod vlasy pokrývka hlavy lokalizované v týlní části, za ušní umyvadly, se může pohybovat do zóny musí čelo. Začátek týlní lupénka připomíná malé načervenalé skvrny, které se objevují jeden. V důsledku progrese, skvrny mohou pokrýt celou pokožku hlavy, tvořící šupinaté svědící ložiska. Při zranění, papuly kůra a podobné lupy na začátku onemocnění, a pak tvoří velké vločky. Tenký citlivý epidermální vrstva ztrácí své ochranné funkce, a tak vznikají krvácející bolest, poskytování s výrazným nepohodlí.
 2. Lokalizace na rukou. V počáteční fázi vzdělávání lupénky na ruce se vyznačuje malými pokročilým akné na lokty, nohách rukou a mezi prsty, na předloktí. Malé načervenalé skvrny jsou pokryty váhy, lupénka na ruce se změní v drsné stravenky, počáteční fáze se mění v progresivní.
 3. První příznaky lupénky na nohou se objevují na kůži v oblasti kolen. Nejprve vyrážky malé, ve většině případů ojedinělé. V důsledku pokroku se stávají výraznými zanícených canters, sloučit ve velké skvrny. Objeví nadměrné odlupování v postižených oblastech.
 4. Dermatóza na zastavení a dlaních. Začátek vzdělávání papuly se děje stejně a na dlaních a na zastavení: lupénka postihuje malou oblast kůže. Pak patologické vzdělání se stává více, je pokryto tvrdou vrstvou epidermis. Výsledkem je tenká kůže stop/dlaně začíná praskat, krvácet. Existuje riziko sekundární infekce přes takové zranitelné oblasti epidermis.
 5. Vyrážka na obličeji, uších, krku. V uších se vyvíjí seboroická forma, která ovlivňuje ušního dřezu dovnitř a ven, které tvoří hlavní spot, který vločky. Kromě toho, zánět může zachytit oblast očních víček, tváře, nasolabiálních záhyby, kaimu rty, a dokonce i jazyk. Šupinatá červené papuly se mohou obrátit na záda hlavu.
 6. Psoriáza kloubů se projevuje navenek jen, když domácí porážku již postupuje. Počáteční příznak – vzhled bolesti v kloubech, a oni pak začnou deformovat, a na povrchu kůže se objevují papuly. V oblasti patologických změn se objevují otoky, pohyby se stávají omezen. Nepohodlí se cítil a odpoledne a v noci. První fáze je zpočátku postihuje ruce a nohy, pak se příznaky lupénky získávají rozpětí přepnutím na kolena a loket klouby. Nejtěžší a nebezpečná konfigurace – porážka meziobratlové kloubů.
Slza lupénka

Odkud lupénka

Patologie se nevztahuje ani k jakému typu infekce, psoriázou nemožné se nakazit v domácím prostředí, krví nebo pohlavním stykem. Příznaky onemocnění se začínají projevovat při aktivní tvorbu bílých krvinek v těle člověka individuálně. Imunitní odpověď na vnější a vnitřní podněty vysvětluje, odkud pochází nepřenosné lupénka. Příznaky lupénky mají společné rysy různých forem této patologie:

 • forma papuly vždy kulatá;
 • okraje zánětlivých formace jsou vždy jasné, bez rozmazání;
 • zánět je vždy jasně červené barvy;
 • papuly pokryté váhy stříbrné barvy.

Projevy lupénky jsou založeny na třech hlavních příznacích, díky jejich přítomnosti onemocnění lze odlišit od ostatních druhů dermatitida:

 1. Fenomén stearová skvrny lze vidět, pokud se sundat vrchní Nadržený vrstva s papuly. Pod ním se ukáže hladký povrch, připomínající voskové smítko.
 2. Fenomén stearové filmu. Při plném zdravotním odstoupení od psoriatické stravenky horní vrstvy váhy, zanícenou pokožku se bude vztahovat na mokré průhledné fólie.
 3. Fenomén Auspitz patrný při poškození terminálu film: objevují krvavé tečky, vyčnívající nad povrchem epidermis.

Lupénka má příznaky, výskyt a příčiny vzniku, charakteristické pouze pro něj. Výsledky mnohaletého výzkumu vedou k jedinému závěru, takže může začít lupénka: vznik prvních papuly záleží na práci, imunitní systém. Pod vlivem provokující faktorů, buněčné imunitní začátek sami provokuje zánět a způsobuje nekontrolované používání štěpení proces v horních vrstvách epidermis. Hlavními důvody, odkud zánět, lze nazvat následující:

 • dědičný faktor;
 • dysfunkce sacharidů-metabolismu bílkovin v těle;
 • dostupnost jiného chronického zánětlivého zaměření;
 • těžké stresové situace;
 • vyvolávající klimatické podmínky;
 • jiný druh zranění kůže;
 • související infekce.
Exsudativní psoriáza

Jídlo a dodržování diet

 • normalizaci metabolismu;
 • snížení exacerbace psoriázy;
 • snížení zanícené úseky a vyrážky;
 • normalizaci funkce systému trávicího traktu.

V současné době, tam je speciální dieta, vyvinutý lékař-vědec Pehano. Základní princip její činnosti – snížení úrovně kyselosti v krev proudu a blokování tvorby autoimunitní protilátek, stejně jako budování správné fungování střev. Lékař se domnívá, že jídelníček by se měl skládat v základní hmotě z následujících produktů:

 • alkalické-tvoří produkty (zelenina, ovoce, bobule, obiloviny), kromě švestky, švestky, rybíz a brusinky.
 • zbývající část musí zabírat kyselina-tvoří produkty (maso, ryby, luštěniny, tvaroh a mléčné výrobky, vejce).

Je však třeba si uvědomit, že existují výrobky-alergeny, které mohou vyvolat alergie jako sekundární reakci organismu a vyvolat progresi psoriázy. Alergie je třeba opatrně vybírat jídelníček.

S psoriázou dodržování diety by mělo být založeno na použití následujících produktů:

Doporučené Vyloučeno
listová zelenina; muffin a chleba výrobky;
ovoce a přírodní šťávy; umělé přísady, barviva, konzervační látky;
drůbež, králík; uzené klobásy, konzervované maso, červené maso;
nízkotučné mléko obsahující výrobky; cukr, med, sycené sladké nápoje;
rostlinný olej; alkoholické nápoje;
semínka dýně, lnu, slunečnice, mandle; hnědý rýže; mastné a smažené jídlo;
chléb z celozrnné mouky; rýže, Solanaceae, citrusové plody.
Seboroická lupénka

Jak se léčit pomocí lidových prostředků

Domácí terapie na bázi alternativní medicíny, musí nutně být prováděny se souhlasem a pod dohledem lékaře. Je třeba aplikovat základní pravidla self-léčba:

 • v době konání procedury léčit lidovými prostředky je třeba souběžně pokračovat v přijímání léků a použití masti;
 • výsledek po použití rostlinných bylinných výtažků a masti může přijít ne najednou, je nutné dodržet kurz postupů z 10 a více aplikací;
 • efektivnější bude výsledek při použití současně více prostředků lidové medicíny.
 1. Odvary na základě směsi z léčivých bylin: st john tečkovaná, heřmánku, květů měsíčku, vlaštovičník kořene. Je třeba vzít po 10 g každé byliny, nalijte do hrnce a zalijeme polévkovou lžící přírodního slunečnicového oleje. Získané mléko je třeba jemně namažte zasaženou kůži. V jiné variantě receptu, místo másla lze vařit bylinné infuze ve vodní lázni a dělat zábaly s jeho použitím. Každý z výše uvedených bylin je ve směsi, stejně jako samostatný officinalis produkt.
 2. Domácí mast na bázi dehtu, je antiseptické, zvláčňující a hydratační prostředek. Připravit mast, je třeba míchat v misce přírodní, bříza dehet (1 století lžíce), boritá kyseliny (podlaha lžičky), dvě kapsle rybího tuku, vaječný bílek a med (v nepřítomnosti alergie na něj). Výsledný balzám se nanáší jednou denně, před použitím je třeba testovat lék na zdravé oblasti kůže, aby se zabránilo alergické reakce.
 3. Vana s odvar yarrow schne vyrážky, zmírňuje svědění. Suché trávy (asi 3x sklenic) se přelije vodou a trvají na tom, během jedné hodiny, potom je třeba vařit infuze asi 20 minut a nechat vychladnout. Pak výsledný infuze se nalije do vany, doba trvání postupu by neměla přesáhnout 20 minut. Pro účinné působení je nutné trvat asi 10-15 koupele.
 4. Odvary na základě směsi z léčivých bylin
 5. Mast na základě z propolisu se připravuje s přídavkem lékárna vitamíny A: polévková lžíce prostředky ve směsi s 3 kapslemi vitamínu a plátkem másla. Tato mast může být použit jako aplikace na postiženou oblast.
 6. Soda koupele a koupele s mořskou solí je třeba vzít těsně před spaním. Teplota vody v léčebných lázních by měla být nejblíže k 37 stupňů. Soda a mořská sůl mají dezinfekční účinek, zmírnit svědění. Nicméně, to je soda může přesušení a bez toho suchou pleť, pak po přijetí koupele ji třeba hojně hydratují.

Při léčbě lidových prostředků, v kombinaci s léčivými přípravky, stojí za to si uvědomit, že zcela lupénku vyléčit nelze, protože, jak se toto onemocnění nese chronický charakter. Nicméně, při správném zacházení, pod dohledem dermatologa, je možné dosáhnout silného období remise.