Psoriáza na nohou

Lupénka patří k onemocněním, v nichž jsou v popředí psychologické nepohodlí, není estetické projevy onemocnění podporovány nepříjemnými pocity. Objevují na nohou, rukou a jiných částí těla lupénka bolest člověka celý život, protože účinné léky, aby se zapomenout na problém jednou provždy, stále nebyl nalezen.

Psoriáza na nohou

Tento typ dermatitidy má neobvyklý původ a je docela rozšířený mezi kožní onemocnění, které způsobuje vědců-lékařů hledat nové a nové způsoby, jak problém vyřešit. Ale k dnešnímu dni, farmaceutický průmysl a tradiční medicína může nabídnout pacientům s psoriázou jen takové prostředky, které pomáhají na chvíli zapomenout na nemoc, nebo nějak zmírnit její projevy, což umožňuje člověku žít plnohodnotný život.

Takže co přesně je lupénka a jaké jsou příčiny výskytu tak nevzhledné neobvyklé nemoci? Proč dosud nebyl nalezen lék na nemoc, známá lidem již mnoho staletí?

Rizikové faktory

Protože plně určení povahy psoriázy není zatím podařilo, potíže a při určování příčin, jeho příčinou. Jasně určit příčiny onemocnění není dosud podařilo, a přesto jsou prováděny určité sklad, umožňující předpokládat, že rizikové faktory rozvoje psoriatické onemocnění mohou sloužit:

 • zranění a poškození kožního krytu (pokud vezmeme v úvahu, že končetiny jsou nejčastěji vystaveny mechanickému působení, pak lze předpokládat, že v souvislosti s tímto psoriáza na nohou a rukou má velký distribuční)
 • hormonální nerovnováha, příčin, které mohou stát věkové změny u lidí různého pohlaví, těhotenství u žen, atd.
 • různé druhy intoxikace, včetně z alkoholu otrava, předávkování léků, vliv chemických látek
 • infekční nemoci, jako bakteriologické, tak virového charakteru
 • stres, silné emocionální zážitky

Vyvolat rozvoj lupénky mohou také různé poruchy metabolických procesů v těle.

Není to stojí za to přehlédnout a genetický faktor, protože tam je každý důvod se domnívat, že nemoc je tak, nebo jinak, se dědí.

Patologické

Lupénka, která se jinak nazývá lupénka není infekční onemocnění. V poslední době se stále více vědců přiklání k tomu, že nemoc má autoimunitní povahu, tj. důvodem pro vývoj patologie je nesprávné samotného organismu, v důsledku které vznikají agresivní buňky, ničí zdravé buňky a tkáně organismu. Jinými slovy, tělo (imunitní systém) bojuje s imaginární infekce, působí proti svých buněk.

Lupénka

Psoriáza na nohou má stejnou povahu, že i na jiných částech těla, a přináší ne méně utrpení. Oblíbená místa své dislokace lze považovat za stehna, oblasti kůže nad klouby, prsty, nehty a plosky nohou. Je pro něj také typická sezónnost proudu s obdobími exacerbace a remise. Zhoršující se nejčastěji vyskytují na půdě přenesené akutní infekční onemocnění (angina pectoris, hepatitida, cholecystitidou, atd.).

Do konce prozkoumat povahu lupénky lékaři, dokud není pod silou. Ale časté důkazy o tom, že spolu s kožní pokryv v důsledku lupénky postihuje i vnitřní orgány člověka (játra, ledviny, žaludek, nadledvinky, štítná žláza a jiné) umožňují zkoumat nemoc jako jakýsi systémový chorobný proces. Na pozadí lupénky často vyvinou onemocnění kloubů, kardiovaskulární, nervový a trávicí systém.

Tam je informace, že v rozvoji onemocnění důležitou roli hraje dědičný faktor, ale plně potvrdit tuto skutečnost zatím nelze.

Příznaky lupénky na nohou

Jak již bylo zmíněno, lupénka na nohou nejvíce náchylná kůže v oblasti kloubů, kyčlí, stehen a chodidel. V těchto místech je možné pozorovat specifické husté zánětlivé vyrážky načervenalé barvy – psoriatické "stravenky", které navíc kůra a silně svědění. Povrch vyrážky je docela volná, pokryté váhy, které pravidelně oloupat a odpadne. Někdy psoriatické těsnění crack do výtok krve a bolí, že přináší ještě větší problémy pacienta.

Kromě toho je často diagnostikována otoky nohou a zánět kloubů (psoriatická artritida).

Psoriáza nehty na nohou něco, co se podobá houba, která se projevuje v podobě poruchy integrity a vzhledu nehtů desky. Nehty mění barvu, stratifies, stává se tlustší a tak dále Stanovit přesnou diagnózu v dané situaci může jen lékař tím, že potřebné testy.

Začíná psoriáza na nohou, nejčastěji v oblasti kolen, které jsou nejvíce náchylné k mechanickému působení (tření), nebo kolem škrábance a rány. První příznaky lupénky je malé vyrážka v podobě nodulární, konvexní útvary (papuly), omezený prostor růstu růžové barvy. Papuly dlouho přetrvávají a časem spojí v jeden celek ("stravenky"), s odlupování stříbrno-bílým povrchem.

Lupénka podešví

Samotný vzhled papuly ještě poukazuje na rozvoj lupénky. Ale stačí vzít škrábání s nimi, dát předběžné diagnózy. S psoriázou není na místě škrábání, který, mimochodem, je snadné dělat, je tvořen tzv. stearic macula s váhy. Pokud vloček odstranit, pod nimi je možné vidět hladké, lesklé, mírně vlhkou růžovou povrch, tzv. terminálním filmem. Pokud film narušit, pod ní lze pozorovat bodové krvácení v důsledku poškození drobných kapilár.

Fáze

V jeho průběhu lupénky na nohou pravidelně prochází několika fázích:

 • V počáteční fázi. Výše uvedené první příznaky lupénky jsou charakteristické pro počáteční fázi procesu, nejvíce preferovaným zahájení léčby. Pokud jde spustit, lupénka bude šířit dál. Měsíce přes 2 vyrážky zmizí a sami sebou, ale pak se objeví znovu. A re-lupénka se bude týkat již velkou plochu kůže.
 • Progresivní fáze. Pokud se v počáteční fázi onemocnění se vyznačuje oddělenými tečkované pokročilým akné, pak na fázi progrese kolem staré jizvy vznikají nové ložiska zánětu. Papuly se začíná aktivně rostou, v důsledku čehož pacient zažívá konstantní svědění.
 • Fáze akutní proudu. Rostoucí papuly pozastaven, a na nich se tvoří vloček.
 • Stacionární fáze. Nové vyrážky jsou již pozorovány. Na starých tvořen Nadržený vrstva, která postupně odchází, zanechávaje po sobě vznik pigmentových skvrn.
 • Fáze regrese. Zánětlivé zóny nejčastěji zmizí úplně, opouštět žádné stopy, nebo jsou sotva viditelné. Pacient se cítí zcela zdravé.

Formuláře

Lupénka – to je pojem zobecněné, protože samotná nemoc má mnoho odrůd. Psoriáza na nohou, došlo k několika druhů:

Slza lupénka
 • Obyčejné (žíhaná) psoriáza se vyskytuje u více než 80% pacientů. Nejčastěji se nachází v oblasti kolen. Postižená kůže se stává horký, ona je typická krvácení.
 • Bodové nebo drop-tvaru lupénka se vyskytuje méně často, ale také je docela obyčejný. Pro něj jsou charakteristické intenzivní bodové nebo slza vyrážka červené barvy, které mírně vyčnívají nad povrch kůže. Nejčastěji vyrážky lze pozorovat v oblasti stehen, méně končetin. Obvykle se tento typ lupénky se objeví na pozadí přenesené infekčních onemocnění ORL-orgánů.
 • Inversny nebo reverzní lupénka výrazně liší od jiných druhů absencí na postižené povrchu váhy. Obvykle na kůži pozorovány zánět růžové skvrny, není tyčící se nad povrchem kůže, které jsou buď lehce kůra, nebo odlupování chybí vůbec. Kůže v místech léze je velmi jemný, snadno zraněný, což často vede k přistoupení sekundární infekce, což výrazně komplikuje léčba.
 • Exsudativní nebo pustulární psoriáza se projevuje v podobě vzdělávání na kůži puchýřky, naplněné tekutinou nebo hnisem. Kůže v oblasti zranění oteklé, se zvýšenou teplotou, plakety mají výrazný růžový odstín, oni jsou pokryty velkým množstvím váhy, které jsou snadno odpadnou.
 • Erythrodermic psoriáza pokrývá větší část těla, kůže na nich zanícené a oloupat, který je doprovázen silným otokem, svěděním a bolestí. Na půdě tohoto typu psoriázy je často pozorován nárůst lymfatických uzlin. Je to jedna z nejtěžších forem psoriatické nemoci.
 • Psoriatická artritida se vyznačuje silnou bolest v oblasti postižené kůže a kloubů pod ní. Kůže se stává silně zanítí, jasně červená, edematózní, pohyblivost kloubů je omezena.
 • Psoriáza nehty na nohou se vztahuje hřebík desky a pokožku pod nimi. Hřebík se stává transparentní, nemění tvar, pod ním patrný červená lem. Hřebík deska náchylná k delaminace, rozpadá se, jako při plísňové infekce.
Lupénka na nehty na nohou

Komplikace a následky

Komplikace lupénky v širokých kruzích zvykem považovat za přechod onemocnění do těžší formy, jako je erytrodermie, pustulární lupénka a psoriatická artritida. Tyto těžké formy nemoci se léčí a způsobují zvláštní obtíže u pacientů jak svým zevnějškem, tak i bolestivé pocity.

Mimo jiné, psoriatická artritida při špatném přístupu k léčbě by mohlo hrozit ztrátou pohybové funkce kloubů a v důsledku toho postižením. A psoriáza nehtů může vést k poškození nehtové ploténky.

Lékaři ne nadarmo považují lupénka není jako normální nepřenosné kožní onemocnění, stejně jako systémové onemocnění, ve skutečnosti, bez ohledu na to, že pro okolí nemocného nepředstavuje nebezpečí, nebezpečí je tu pro něj samého.

Důsledky lupénky na nohou a jiných částech těla mohou sloužit jako neuro-duševní poruchy a stres, vyvolávající recidivy onemocnění. Neustálé nervové napětí kvůli nevzhledné vzhledu, nepříjemné pocity, nechuť okolí má negativní vliv na zdravotní stav pacientů.

Kromě toho lupénka při nedostatečné léčbě může vrátit, který se šíří na další části těla, a pak psoriatické nemoc bude ohromit nejen kůži a klouby, ale také nervový systém, srdce a cév, zažívacího traktu, lymfatický systém, játra, ledviny, orgány zraku, atd.

Léčba lupénky na nohou

Dříve se věřilo, že psoriáza – není obecně nebezpečné kožní onemocnění, které může dokonce léčit. Ale později lékaři našli vztah mezi psoriázou a vznikem různých onemocnění a zdraví, které vznikají na jeho pozadí. Stejné komplikace tohoto onemocnění není naznačují neopatrný k nim postoj. A co stojí za utrpení, jež lidé s nevyléčitelnou nemocí, nervové napětí, nepříjemné pocity, a tak sp

Závěr je jeden – k léčbě lupénky je třeba, nehledě na to, že léčba poskytuje pouze dočasné výsledky. Ať už to bylo, ale efektivní terapie nedává nemoc šířit, a pacientům dává dobách, kdy oni mohou relaxovat a užívat si "zdravého" života.

A když vezmete v úvahu, že v současné době je vyvinuto mnoho metodik s použitím léků, lidových prostředků a alternativních metod, které jsou schopny výrazně zmírnit stav pacientů s lupénkou na nohou a jiných částech těla, dokonce považován za nelogické snášet psychické a fyzické mouky.

K dispozici je u pacientů s lupénkou prostředky lokální a systémové terapie, fyzioterapie léčba, metody lidové medicíny. A Psoriáza na nohou není výjimkou.

Lidové léčbě lupénky na nohou

Lidová medicína stála stranou od problému a našla řadu rozpočtových prostředků a receptů, které jsou schopné zabránit dalšímu rozvoji vadného procesu a výrazně zmírnit stav pacientů s lupénkou, pokud nákladnou léčbu jim nedostupné.

Vzít, například, bříza dehet, který lze zakoupit v každé lékárně. Spotřeba dehtu malý, tak prostředky budou stačit na dlouho. Ním muset mazat oblasti, postižené psoriázou, přibližně 2 týdny. Dehet zanechat na kůži 1 hodinu, po kterém je prostředek, opláchněte a otřete postižené místo infuze vlaštovičník, který je také možné zakoupit v lékárně, nebo udělat sami.

Pomáhá s psoriázou není nohách a výtažky ze lnu, který se používá perorálně ráno před snídaní. Infuze se připravuje z 1 století ml lněného semínka a šálky vařící vody. Složení dělají večer a trvají na tom, během noci.

Dvakrát denně psoriatické stravenky lze otřít běžná roztokem jedlé sody (2 hod. l. na šálek vody) nebo peroxidem vodíku.

Cibule

Cibule je také užitečné nejen potravinářský výrobek, ale také účinný lék na lupénku. K byl zasažen místům během 2-3 minut se doporučuje dát oloupané cibule v marl. Po ošetření je kůže odstraněna a zpracována hydratační krém na bázi vitamínu Va

Lupénky na chodidlech lze léčit se směsí másla (60 gg), z propolisu (8 g) a olejového roztoku vitaminu A (10 kapek). Pro přípravu směsi olej warm up a přidávají se k němu ostatní složky. V daném roztoku navlhčit bint a uložit na postižené místo, kterým se obvaz. Nejlepší postup provádět na noc.

Tam je také mnoho receptů lidových receptů od lupénky na základě slepičí vejce. Mnoho recenzí říká o účinnosti těchto levných peněz.

Dobrý akce má bylinné kolekce: aprs marsh, kopřiva, lopuch, lékořice a sled, který se vaří asi 5 minut ve sklenici vody a trvají na tom, během jedné hodiny.

Infuze šalvěje, heřmánku, dubové kůry, posloupnosti a vlaštovičník pomáhá s psoriázou na nehty nohou. A plantární lupénka je léčena pomocí obklady s květinami jetel, opařený s vroucí vodou, které lepší na psoriatické stravenky na 2 hodiny denně.