Přenáší zda lupénka od člověka k člověku

Problémy s kůží (zejména psoriáza) padne do oka, které snižuje kvalitu života pacienta. Kromě toho, okolní obávají kontaktu s takovým člověkem, protože většina kožních onemocnění se snadno šíří z člověka na člověka. To vede pacienta k zakompleksovannosti a sociální izolace. Podívejme se, jak se přenáší lupénka, co je zdrojem jeho vzniku.

lupénka ve vlasech

Je nakažlivá, zda chronická psoriáza kůže pro okolí

Přenáší zda lupénka druhým lidem, zajímá každého, protože vlastní zdraví nade vše. Onemocnění se projevuje červenými skvrnami různé intenzity, které kůra. Mohou se objevit kdekoliv na těle. Nejčastěji, když uviděl skvrny na obličeji, končetinách, zádech nebo v břiše, lidé vyhýbají se kontaktu s nemocným, protože nevědí etiologie nemoci. Jejich strach je velmi vysvětlovat, protože podobné příznaky jsou pozorovány a při dalších "nebezpečných" patologií.

Většinu obyvatelstva nejsou známy rozdíly mezi psoriázou a jinými "nakažlivé" onemocnění, takže lidé se domnívají, že stojí před nimi člověk může mít:

 • Opar.
 • Žádné kožní infekci.
 • Svrab.
 • Napadení houbou.
 • Herpes nemoc.

Nejčastěji se s lupénkou onemocní celá rodina. Obvykle tento fakt potvrzuje skutečnost, že nemoc je nakažlivá, ale to je mylná představa, protože lupénka – chronické onemocnění, zastavené v genomu člověka. A to se stane tak, že v kruhu komunikaci nemocného onemocní člověk, u příbuzných, kterého nikdy neměl, dokonce i příznaky onemocnění. To v žádném případě neznamená, že nemoc prošel! Některé geneticky náchylní k lupénka lidé nikdy potýkají s onemocněním, protože u nich nikdy nedošlo faktorů, které mohou povzbudit ji. Proto, pokud se u blízkých příznaků patologie nebylo, je třeba se ptát příbuzných polární kruh, pravděpodobně jen někdo taky narazil na tohoto trápení.

Přenáší zda chronická lupénka od člověka k člověku

I pokud pacient potvrdí skutečnost, že nemoc není nakažlivá, lidé stále budou považovat za nebezpečné a vyhýbají. Mezi lidmi existuje mnoho mýtů, které naznačují, že onemocnění je nakažlivé. Takže, přeci jenom, zda je možné se nakazit s lupénkou při fyzickém kontaktu s nemocným, a také sexuálně a domácímu tím.

Přenáší zda lupénka při fyzickém kontaktu s nemocným

Psoriáza kůže – nemoc, která nemá nebezpečné pro okolí plakety. Uvnitř patologického ložiska nejsou obsaženy plísní, virů, roztočů, které jsou schopné zasáhnout jinou osobu.

Celkem, fyzické akce:

 • Polibky.
 • Náruče své.
 • Potřesení rukou, jsou naprosto bezpečné.

Naopak, fyzický kontakt se zdravými lidmi je zapotřebí pacientovi, aby mu v komplexu z důvodu svého těla, není se zavřel do sebe a udržel psychické zdraví.

přenáší zda lupénka

Jde už svrab z člověka na člověka prostřednictvím krve

Darovaných podání krve je velmi populární a užitečné pro zdraví každého člověka. Další výhodou je to, že tento postup platí. V důsledku toho, získané krev nalijte lidem v nouzi, ale to se stává, že po těžké nemoci a transfuzi patologie je aktivována. Kdo je na vině v takovém případě lékaři, nebo sám?

Darovaných, i nemocné s lupénkou krev v sobě obsahuje:

 • Patogenů.
 • Škodlivé pro lidské látek.

Ano, je v ní obsažen genetický kód pacienta, ale nemá absolutně žádný vliv na genom člověka, který nalil krev. Proto, pokud se po transfuzi máte aktivován lupénky, znamená to, že jste prodělal autoimunitní procesy v těle a jsou impulsem pro rozvoj nemoci.

Přenáší zda chronická lupénka sexuálně

Pohlavní styk s nemocným, jsou naprosto bezpečné pro sexuální partner, protože patologie je zdrojem:

 • Bakterií.
 • Viry.

Někdy u partnerů nemocných se mohou vyskytnout skvrny v intimní oblasti, připomínající vyrážku. To není důkaz přenosu onemocnění. Je to asi vyrážka, spustil strachem. V takovém případě lékaři doporučují pít pryč kurz sedativa tablet, a ne přemýšlet o svém problému.

Lupénka je infekční onemocnění, nebo ne

Zjištěno, že známé společnosti infekce mohou být přenášeny v několika způsoby:

 • Při desátník kontaktu.
 • Vzduch-nesené cestou.
 • Organismy-vektor.

Nejčastěji se tato otázka vzrušuje při cestování na moře nebo na sázení. Pak když viděl pacienta s lupénkou, lidé se obávají kontaktu s vodou.

Vědci zjištěno, že voda, v níž je koupání nemocný, je zcela bezpečný pro lidi.

Kromě toho, v důsledku výzkumu odborníci potvrdili, že žádný známý způsob přenosu onemocnění z člověka na člověka a ne hrozit lidem, kteří jsou kolem pacienta s lupénkou.

přenosové cesty lupénky

Přenosové cesty (teorie vzniku) lupénky

Jsme již vyřešili v tom, jak přesně je lupénka nemusí projevit, ale u zdravotnického personálu je k dispozici řada teorií (kromě genetické), odkud je převzat onemocnění. S ním může setkat každý člověk, vystaveny autoimunitní útoku vlastního těla. To je naprosto není spojen s osobou, již nemocný psoriázou. Jako obvykle, diagnóza stanoví pro muže a ženy starší 15 let, ale někdy se onemocnění začne projevovat dříve. Zvažte, lékařské teorie přenosu.

Typy lupénky

V návaznosti na výzkum vědci, odborníci tvrdí, že nemoc se stane 2 typy:

 • První vzniká z důvodu poruchy funkce imunitního systému a přenosné genetickou cestou. Tento typ se vyskytuje u většiny pacientů a je zaznamenána u pacientů do 20 let. Je charakterizována porážkou dříve zraněný kůže, stejně jako chlupatý pozemků a bend končetin.
 • Často 2 typ zaregistrují u lidí po 40 let. Pak nemoc lokalizované na klouby a nehty.

Tato teorie svědčí o tom, že vlastníci 2 typy onemocnění trpí méně od "šikmé" názory, ale u nich onemocnění probíhá těžší, protože to má vliv na funkci kloubů.

Genetická teorie

Jak již bylo řečeno, patologie se projevuje ne u všech geneticky predisponovaných k ní lidi.

To je způsobeno tím, že nemoc je schopen být aktivovány pouze v příznivých pro ni podmínky, nebo pomocí některých faktorů, jako jsou:

 • Slaná, sladká, kořeněná jídla.
 • Veškeré alkoholické nápoje, Kouření.
 • Chronické onemocnění.
 • Nemoci, vyvolávající pokles imunitní aktivity.
 • Podchlazení.
 • Metabolické poruchy.

Proto, lupénka – nemoc, systémový původ, protože to může způsobit několik procesů, které způsobují poruchy v těle.

nemoc lupénka

Vliv sezónnosti

Sezónnost ovlivňuje také rozvoj a recidivy lupénky, protože člověk nevědomky dostane do prostředí, provokující zhoršení.

Vydávají takové období:

 • Jarní.
 • Letní.
 • Podzimní.
 • Zimní.

Nejčastěji, akutní/recidivy psoriázy se vyskytují v zimě a v létě. V teplém pařeniště porážky budou vznikat v místech, poškrábané nebo nakrájené na tenké větve, trávu, a v zimě se člověk často vystaven podchlazení.

Systémové poruchy

Při poruchách, které vznikají uvnitř člověka, geneticky náchylní k patologie, onemocnění mohou být aktivovány buď opakující se. Například: při výpadku metabolismu, lupénka působí komplikace při poškození endokrinního systému.

Alergická teorie

Člověk, geneticky při onemocnění a má alergii na cokoliv, bude trpět chronickou patologie. Každá alergická reakce takového pacienta bude postupovat tvrdě, tak lékaři doporučují nemocným se vyhnout alergické záchvaty. Ale jinak, lupénka není nakažlivá, stejně jako alergie.

Celkem, abychom to shrnuli: s lupénkou nakazit od pacienta není možné. Faktory, zvyšuje riziko vzniku nebo zhoršení tohoto onemocnění jsou:

 • Zranění kožního krytu (u náchylný k onemocnění lidí).
 • Poruchy v metabolických procesech, endokrinního, imunitního systému a systémové reakce.
 • Infekční onemocnění a záněty.

Obvykle, nemoc neohrožuje lidské zdraví a přináší nepohodlí a negativně podepíše na psychice, ale někdy může být nebezpečné.

Jak nebezpečné lupénka

Lupénka – onemocnění, které nelze vyléčit. Maximum, co mohou udělat lékaři – snížit příznaky, projevy a zmírnit přenesení nemoci nemocný: odstranit svědění, zánět, psoriatické papuly.

Pokud však pacient odmítl léčbu a patologie přešel na těžkou fázi, kromě estetického znetvořující nemoc je schopen vyvinout a negativní účinky na tělo pacienta:

co má vliv na lupénku
 • Porážka hlenu. Bez adekvátní terapie, onemocnění se šíří na slizký a dermální shell, protože jejich struktura tkáně receptivní k selhání metabolických procesů a k přítomnosti v jejich složek mrtvých buněk. Při tom se u pacienta může objevit zánět spojivek, které vyroste dysfunkce vizuální systém.
 • Psoriatická artritida. Nemoc lokalizované nejen na vnější části kůže, ale vztahuje se na tkáně, klouby, chrupavky.

Kromě toho, pacienti s lupénkou trpí játra patologií a z poruch metabolismu. Takový jev je pozorován naprosto u všech pacientů, kteří mají tuto diagnózu. Doporučuje se pozorovat u obvodního dermatologa a dodržovat léčebné schéma, protože zcela vyléčit dané onemocnění, je nyní nemožné.