Foto lupénky: příčiny, příznaky a léčba

Foto lupénky názorně ukazují, jak nepříjemné onemocnění. Příčiny nemoci, v podstatě, genetické. A příznaky — červené skvrny po celém těle, nebo na některých částech.

foto lupénky fázi

Lupénka: foto počáteční fázi

Různé druhy lupénky začínají různě. Nemoc začíná s růžové nebo červené skvrny, které jsou pak růst, jsou pokryty stříbrnými suché váhy.

Vezměme si například fotku, jak vypadá lupénka na různých částech těla.

4 příčiny lupénky

Původ onemocnění není až do konce zkoumán vědci, výzkum na toto téma pokračuje dodnes. Jak a hledat efektivní metody léčby. Přidělit 4 základní příčiny lupénky:

 1. Genetická predispozice
 2. Poruchy práce imunitního, endokrinní a nervový systém.
 3. Špatná ekologie.
 4. Poškození kůže.

Genetika stojí na prvním místě. Jsou obvykle kombinací genetické predispozice a dalších důvodů vede k lupénka. Dermatologové jsou také faktory, které vyvolávají onemocnění:

 • streptokokové infekční choroby;
 • zneužívání alkoholu;
 • některé léky — ve složení, které je interferon, perorální antikoncepce, soli lithia, atd.;
 • stres a nervové kmene.

Lupénka na těle (foto)

foto lupénky na těle

Nemoc postihuje téměř všechny části těla a projevuje se různě.

Léčba lupénky

Dermatologové a vědci uznávají, že lupénka je jedním z onemocnění, které je třeba důkladnější studovat a hledat nové ziskové metody léčby.

Mezi způsoby, jak k léčbě dávají výsledek následující.

Terapie UV 311 nm

Metoda 311 nm je bezpečný, nemá žádné kontraindikace a je používán po celém světě, od 60-tých let minulého století. Vhodný pro léčbu psoriázy u těhotných žen a dětí od 3 let.

Pro terapie při této metodě se používá lampa s vlnovou délkou 311 nm. Skvrny lupénky je třeba svítit od několika minut až pár hodin. Zasedání tráví přes den.

Dává výsledky při léčbě vulgární (obyčejný), seboroická lupénky, a také na dlaních, nohy a vlasech. Ze 100 pacientů na nemoci vypouštějí 97.

PUVA-terapie

Metoda má mnoho kontraindikací a vedlejších účinků. Nelze používat těhotné a kojící matky. Kromě toho, pacient by měl podstoupit kompletní vyšetření na související nemoci.

Léčba touto metodou probíhá ve dvou fázích. Nejprve se pacientovi dávají užívá lék (posílení citlivosti na UV paprsky), pak ozářené ve speciální kabině s daleko UV.

Studie říkají o účinnosti metody (90-97%). Nicméně ideální to zdaleka není všechno a někdy dokonce i nebezpečné pro zdraví, při nesprávném použití.

Masti a šampony na lupénku

Masti a šampony nejsou vždy bezpečné pro léčbu lupénky. Některé mají kontraindikace a vedlejší účinky, zejména léky s obsahem hormonů — glukokortikoidů.

Masti dávají výsledky v léčbě vulgární (obyčejný), ladonna-plantární lupénky. Šampony používají pro terapii seboroická lupénky a psoriázy na hlavě, vlasové části hlavy. Často po vysazení léku onemocnění se vrací s novou silou.

Tablet od lupénky

lupénka pít pilulky

Pilulky pro léčbu lupénky mají kontraindikace a nežádoucí účinky. Oni jsou jmenováni pouze lékaři a vyžadují jasnou dodržování instrukcí.

Jsou používány při všech formách psoriázy, včetně při vážném a zanedbaného během nemoci. Dávají výsledek v komplexní terapie, společně s vnějšími prostředky.

Lidové prostředky proti lupénky

Léčba lidových prostředků doma bezpečně, nemá kontraindikací a vedlejších účinků (při správném používání).

Používají vnější a vnitřní terapii komplexně. Uvnitř berou odvary, tinktury, léčivé rostliny, vitamínové poplatky. Vnější prostředky — masti (ve složení, které je tuk) přípravu, vany, masti šťávou z rostlin.

Lidové léky jsou používány při léčbě všech druhů lupénky. Výsledek se objeví po měsíci (minimálně) kontinuální léčby.

Závěry

Psoriáza — systémové onemocnění těla. Postihuje imunitní, endokrinní, nervový systém.

Nemoc začíná s malými růžovými nebo načervenalé skvrny, které pak rostou a spojují se mezi sebou. Mezi příznaky také: zahušťování nehtové ploténky, malátnost.

Příčiny lupénky:

 • genetická predispozice;
 • přerušení práce tělesných systémů;
 • skvrny na místě poškození kůže;
 • nepříznivé podmínky vnějšího prostředí.

Vědci provádějí výzkum lupénky a hledají nové účinné způsoby, jak ho léčit.

Ultrafialové 311 nm — jeden z nejúčinnějších metod (97 pacientů ze 100 vypouštějí lupénky) léčby. Nemá žádné kontraindikace a může být použit k léčbě dětí od 3 let.

PUVA terapie je také efektivní (výsledek v 90-97% případů). Nicméně není vhodný pro všechny a má mnoho vedlejších účinků. Léčí se touto metodou jen na klinikách.

šampony s psoriázou

Masti a šampony poskytují pouze dočasný výsledek — během aplikace. Hormonální vnější prostředky mohou být nebezpečné, pokud tomu tak nebude, návod.

Tablet od psoriázy se uplatňují v komplexní terapie, společně s vnějšími prostředky. Jasně dodržujte návod k použití přípravku.

Lidové metody jsou bezpečné (z důvodu svého přírodního složení) a dávají výsledek. Hlavní věc — najít tu správnou kombinaci vnějších a vnitřních venkovních prostředků pro úspěšnou léčbu psoriázy.