Lupénka na rukou a dlaních

Lupénka na rukou – jeden z vážných nemocí autoimunitní charakteru, která se, jako první věc, má kožní projevy. Pokud nechcete léčit lupénku, pak se v budoucnu může zasáhnout klouby. Jak léčit toto onemocnění, jaké má příznaky a příčiny vzniku?

lupénka na rukou

Příznaky lupénky na ruce

Příznaky lupénky na prstech a dlaních se náhle objeví. Nejprve se objeví malé vyrážky, které se po čase mění ve velké skvrny. Projev lupénky na ruce:

 • Jasně nastínil papuly, které mají kulatý tvar, sytě růžové barvy.
 • Suché, zvednutý nad kůží načervenalé skvrny – psoriatické plaku.
 • Odlupování, svědění v oblasti vytvořené plaky.
 • Možné krvácení z kůže v místě lokalizace papuly, plakety.
 • Velmi často s psoriázou postihuje nehty ("symptom, ne větší než náprstky") – vznikají drobné body, bude nehtové ploténky rozvíjet nažloutlou začne odlupovat.
 • Lupénka kartáče rukou se projevuje tak: vyrážka začíná na zadní části dlaně, mezi prsty a na nich.

Lupénka – onemocnění, při kterém narušen proces dělení buněk, čímž se ti začínají sdílet je 5 až 10 krát rychleji, než buňky zdravé. S psoriázou kožní buňky aktivně plodné, k tomuto procesu se brzy připojují imunitní buňky, krevní cévy. Na místě hladké kůže vznikají psoriatické plaku. Skvrna zvedl nad povrchem kůže, cévy se rozšiřují, čímž vzniká pamětní deska, vysoce zvýšená nad povrchem kůže.

Lupénka není sdílen na penisu nebo rasové pohlaví. Nejčastěji nemoc se projevuje ve věku od 15 do 35 let, a také po 60 let.

Příčiny vzniku lupénky na ruce

K dnešnímu dni, nebyla stanovena přesná příčina vzniku lupénky na prstech rukou, dlaních nebo jiných částech těla. Ale, jak na lékařský výzkum, se podařilo zjistit následující rizikové faktory vzniku onemocnění:

 • dědičná predispozice;
 • stres;
 • typ pleti — je zjištěno, že nejčastěji od lupénky trpí lidé se suchou typ pleti;
 • užívání některých léků, například, convulsants, sedativa, antidepresiv;
 • onemocnění štítné žlázy;
 • mechanické trauma na kůži – řezy, odřeniny, atd.

Zvyšují riziko vzniku lupénky jsou lidé, kteří:

 • kouří, zneužívání alkoholu;
 • mají nadměrnou tělesnou hmotnost;
 • špatně živí.
fáze onemocnění

Fáze onemocnění

Vydávají takové fázi lupénky na ruce:

 1. Zhoršení – progresivní fázi onemocnění. To je charakterizováno nárůstem počtu a velikosti skvrn, posílení svědění a odlupování.
 2. Stacionární fáze – je pro ni typický útlum nemoci, změna barvy psoriatické plakety (stávají se méně červenými, bílá), a také snížení skvrn.
 3. Fáze remise – se vyznačuje kompletní zmizení všech příznaků lupénky.

Hodinky na ruce, postižené psoriázou, je velmi nepříjemné. Ale nemoc je tak všudypřítomné, že lidé musí vědět, jak vypadá lupénka na rukou s cílem včas odhalit problém a včas zahájit léčbu nemoci.

Formy lupénky

Vydávají několik druhů lupénky rukou:

 • Pustular – lokalizované nejčastěji na dlaních, předloktí. Při této formě psoriázy u člověka se objevují červené skvrny s hnisavý obsahem. Tyto tečky spojí, tvoří tzv. hnisavé jezera. Pustulární lupénka dlaní je nejvíce nebezpečná forma onemocnění, protože velmi často komplikuje rozsáhlé otok dlaní, rozvojem nefropatie, a také příchodem degenerativní jevů.
 • Slza – nejčastěji je tvořena v horní části paže, blíže k ramena. Plaketa ve tvaru připomínají kapky.
 • Deska – sloučení plakety ve skupině, jejich krytí bílými krusty.
 • Psoriáza nehtů – vznik podélné nebo příčné linky šedé nebo bílé barvy, ztluštění kůže kolem nehtů; uvolnění a destrukci celé nehtové ploténky.

Druhy lupénky rukou v závislosti na lokalizaci

V závislosti na místě vzniku papuly, plakety vydávají tyto typy psoriázy:

Lokalizace psoriázy na rukou Popis problému
Na dlaních Zarudnutí povrchu kůže dlaní, svědění, zhrubnutí vrchní vrstva, vzhled kuří oka. Navenek lupénka na dlaních mnozí pletou s mykóza nebo ekzémem. Pro správné diagnózy je třeba se poradit s odborníkem.
Na rukou a prstech rukou Zánět, otoky prstů, jejich odlupování, praskání kůže, bolest a svědění.
nebezpečí self-léčba

Nebezpečí self-léčba

Neví, jak správně léčit lupénku na rukou, při samostatných pokusech je greif-léčba může skončit v slzách. Navzdory tomu, že mnoho léků pro léčbu lupénky léků bez lékařského předpisu, člověk by měl vědět, že léčit se jimi možné jen po souhlasu lékaře. V opačném případě, důsledky mohou být nevratné:

 • hyperkalcémie – vzniká při použití některých mastí, krémů místní akce. Tento stav může vést k poruchám srdečního rytmu a dokonce i svalového křeče;
 • popáleniny kůže – při použití lokálních prostředků, a takové metody léčby lupénky, jako fototerapie, u pacienta se může vyvinout popáleniny kůže;
 • syndrom závislosti, zrušení;
 • vznik zánětlivé reakce;
 • různé poruchy ze strany endokrinní, kardiovaskulární systém – při použití hormonálních léků;
 • pigmentace okolní zdravou pokožku – její barvu na hnědou barvu;
 • výskyt atrofie kůže;
 • časté recidivy onemocnění, zhoršení toku onemocnění.

Používat jakékoliv techniky, léky pro léčbu lupénky bez doporučení lékaře na frekvenci, délce aplikace, náměstí nanášení masti, krému, a také bez ohledu na individuální charakteristiky organismu velmi nebezpečné. Aniž by věděl, jak k léčbě lupénky, člověk, za prvé, může poškodit jiné orgány a systémy. Za druhé, riskuje nejen léčit, ale také výrazně zhoršit během nemoci. A, za třetí, v nepřítomnosti adekvátní léčby, nemoc může jít do kategorie běžící, zbavit se kterou bude velmi obtížné.

Jak se léčit?

Léčba lupénky na ruce, musí být nutně komplexní a zahrnovat:

 • Použití finančních prostředků na místní akce.
 • Užívání léků obecných opatření (příjem uvnitř).
 • Phyto terapeutické léčby.

Léky na místní akce

Každý rok taktika léčby tohoto nepřenosné onemocnění mění. Nyní populární non-hormonální protizánětlivé prostředky, a také aromatické retinoidy, jejichž úkolem je odstranění odumřelých kožních buněk, odstraňování zánět, prevenci vzniku psoriatické plakety, a také proces keratinizace kožního krytu. Pro lokální terapii se používají různé krémy a masti s vitaminy a a D.

Krémy na ruce s psoriázou

léčba lupénky

Krémy při tomto onemocnění mohou být:

 • Hormonální – které potlačují imunitní odpověď a snižují intenzitu metabolických procesů v postižených buňkách kůže. Pokud složení těchto krémů obsahuje ještě a vazokonstriktor látky, pak je to dvojnásob možnost, tak jako při působení přípravku na kůži se děje proces snižování koncentrace živin, normalizují proces exfoliace pokožky.
 • Není hormonálními – mají výrazné hydratační účinky. Ve srovnání s hormonální krémy tyto nemusí způsobit nebezpečné vedlejší účinky, které nevedou k narušení rovnováhy hormonů, stejně jako oni jsou více přístupné z hlediska nákladů.

Také skvěle pomáhají běžné dětské krémy na ruce s přídavkem heřmánku, vlaštovičník, měsíček. Jsou natočeny zánětlivý proces, hydratují a zjemňují postiženou kůži.

Před použitím toho či onoho vnějšího prostředky pro léčbu psoriázy, je třeba provést test na zdravém úseku těla.

Masti na ruce s psoriázou

Mnoho lidí, tváří v tvář s psoriázou, přichází do lékárny, nebo je u lékaře, na recepci, se často ptají: "Než mast na lupénku na rukou se liší od krému?". Jedním pacientům opravdu odborníci předepisují jen mast, další krém. V čem je rozdíl? Faktem je, že mast na lupénku dr. připisuje v tom případě, pokud potřebujete změkčení kůži. Krém stejné je přiřazen v případě, že je třeba předcházet svědění, pálení, rychle odstranit otoky, protože působí to mnohem rychleji, než mast, krém rychle proniká pod kůži.

Podávání léků společné akce

V léčbě psoriázy kromě finančních prostředků místní akční pacientovi předepisuje léky pro příjem uvnitř:

 • Antihistaminika léky – pro odstranění silného svědění, který je zvlášť zesílen v noci.
 • Monoklonální protilátka je protilátka k faktorům zánětu. To jsou látky, které "mark" buňky, které jsou příčinou lupénky, a tyto buňky jsou později zničena imunitou. Takový způsob léčby se používá pouze při těžších formách lupénky. Jsou zavedeny protilátky pouze intramuskulárně.
 • Léky-cytostatika, které se podílejí na patogenezi vzniku psoriatické plakety.
 • Léky skupiny cyklosporin, které mají imunosupresivní akce.
 • Imunomodulátory, vitaminové přípravky.
 • Anti-inflammatories. Oni inhibují růst plaku, snížit zánět.
 • Homeopatické léky.
 • Sedativa – jsou normalizovat emocionální stav člověka.

Lidové způsoby, jak k léčbě lupénky na ruce

Ještě před otevřením a použití protizánětlivé, hormonální léky, lidé se snažili zbavit lupénky pomocí lidových prostředků. Některým nemocným opravdu podařilo pozastavit proces vadného změny kožního krytu, zlepšit stav kůže na rukou. Podívejme se na nejoblíbenější a efektivní lidové metody léčby lupénky rukou:

lidové metody léčby
Prostředky lidové medicíny Akce
Lněné semínko nebo olej rakytník řešetlákový Regeneruje pokožku, zabraňuje jejímu vysoušení, chrání proti proniknutí pod epidermis různých infekcí, obohacuje pokožku vitamíny a a Tj.
Bobkový list Má čištění akce. Platí tak: 300 g koncových členů zalijeme vařící vodou (200 ml), vařit 10 minut. Navlhčete čistou hadr nebo vatový disk v ochladí vývaru, dát obklady na ruku. Je možné vydržet celou noc.
Aloe Má antiseptické účinky. Řez podél listu aloe, připojit ho k problém místo na ruce, sepněte náplast nebo zábal obvaz. Držet 20 až 30 minut.
Jedlá soda Zmírňuje záněty, pomáhá zjemnit pokožku, eliminuje peeling. Pomůcky soda se provádí takto: vařit z soda prášku a čisté vody hustou směs. Navlhčete v ní vatový disk, použít k nemocným částí na rukou.
Jetel Jemně čistí kožní závoje, zabraňuje vzniku zánětu. Zalijeme 2 články l. sušené květy jetele s vroucí vodou (1 šálek). Trvat 5 minut, scedíme, připojit k problém místo na 2 hodiny.
Birch dehet Zabraňuje loupání pokožky, dělá skvrny světlejší. Navlhčete čistý vatový disk v roztoku břízy dehtu, otřete jim postižené místo (dlaně, oblast mezi prsty, ruce) několikrát za den.
Peroxid vodíku Čistí kožní kryt, má antiseptické účinky, dezinfikuje. Dělat koupele s peroxidem na 15-20 minut.
Mořská sůl Vaničky s mořskou solí pomáhají snížit zánět, svědění, čistí pokožku od krusty a váhy. Je třeba, aby se rozpustil hrst mořské soli na 2 litry teplé vody. Vynechat ruce do nádoby, v době přijetí vaničky může být 20 minut.

Jiné metody léčby

V léčbě této závažné nemoci nepřenosné přírody v poslední době, lékaři se staly jmenovat lidem takové metody a terapie:

 • Léčba ryby. Rybky-líbání, přesně tak nazývají tyto léčivé rybky, díky tomu, že koušou, čistí pokožku, poškozenou psoriázou. Po této léčbě zlepšuje stav pacientů po dobu šesti měsíců a více.
 • PUVA-terapie, fototerapie – nanesení speciální ošetřující prostředky na kůži s následnou aktivací uv záření.
 • Kryoterapie – uvedení člověka do kamery s velmi nízkou teplotou.
 • Biorezonance terapie – dopad na postiženou kůži slabými elektromagnetickými výkyvy.
 • Ozónová terapie – aplikace plynové procedur a kosmetických prostředků s ozónem.

Lupénka – jedna z mála onemocnění, při kterém opálení má pozitivní vliv.

Jak se vyhnout exacerbací?

Aby se zabránilo re-vznik psoriatické plakety na rukou, je nutné dodržovat preventivní opatření:

lupénka na rukou prevence
 • Správně pečovat o pokožku rukou. Aby se zabránilo vysušení a odlupování je potřeba co nejčastěji hydratují ruce. Také by se měla používat speciální čistící prostředky, které nevysušují pokožku. Toaletním nebo tekutým mýdlem, je zakázáno používat.
 • Vyhnout odřeniny, řezy.
 • Při prvních projevech lupénky na dlaních rukou je třeba vyloučit kontakt pokožky s jakýmikoliv prostředky domácí chemii.
 • Dodržovat režim správné výživy. Základním bodem v něm je kompletní odmítnutí alkoholu, omezení masných výrobků, zvýšení množství spotřebované tekutiny.
 • Vzdát špatné návyky: kouření, alkoholu, omamných prostředků.
 • Spát minimálně 8 hodin denně. Zůstat vzhůru a probudit se třeba v jednom a zároveň.
 • Vyvarovat se stresových situací, kdy je nutné brát uklidňující léky, čaje s Melissa, máta.
 • K opalování. Ale v aktivní fázi nemoci je zakázáno pobývat na slunci.

Zkoumal příčiny a léčbu psoriázy na rukou, je zřejmé, že tato nemoc není tak jednoduchý, jak se zdá na první pohled. Někdy nestačí léčit pomocí léků, místní akce, pak se uchýlit k komplexní léčby. Při absenci adekvátní léčby může nemoc vést k artritidě. Léčba tohoto onemocnění je třeba provádět pouze pod dohledem dermatologa, využít lze pouze ty metody a nástroje, které vystavuje lékař konkrétnímu pacientovi.