Psoriáza nehtů

Většina lidí se váží lupénka s onemocněním kůže, ale jak vypadá lupénka na nehty, mnozí nevědí. Porážka onemocnění nehtů jsou v mnoha ohledech podobné s projevem choroby na kožní kůže. Psoriatické plakety transformována na nehty v ošklivé vrstvení a zahušťování hřebík desky. Nemoc se odkazuje na vzácnou formu lupénky a vzniká na pozadí psoriatické artritidy.

Psoriáza nehtů

Příčiny lupénky na nehty

Lupénka zařadil k onemocnění s komplexní povahou vzdělávání. Mnoho let lékaři bojují nad záhadou přesné příčiny vzniku nemoci. Jasných viníků lupénky na nehty lék není stanovena. Vyjadřovat příčiny nemoci, lékaři poukazují na faktory, které mohou vést k ní:

 • časté stres;
 • závady v periferní oběh;
 • špatný metabolismus;
 • různé chronické patologie;
 • citlivém vnímání jevů na životní prostředí;
 • dědičnost.

Diagnóza psoriázy nehtů

Jako nezávislý onemocnění, psoriáza na hřebík deskách je diagnostikována zřídka. Onemocnění je odvozen z celkového ničení těla, když je imunitní systém selže a napadá zdravé buňky, a proměnili je v patogenní.

Zvláštní postupy, které umožňují diagnostikovat nehtové lupénky, není vyvinuto. Lékař provádí externí vyšetření problémové oblasti, jmenuje předání biochemické a obecné analýzy krve. V rámci vyšetření krve zjištěna revmatoidní faktor, přítomnost autoimunitních a zánětlivých procesů. V některých případech je nutné provádět biopsii kůže vyloučit jiné patologie.

Příznaky lupénky na nehty

Co je psoriáza nehtů — je to autoimunitní patologie s vynikající do konce přírodou vzdělávání. Rozeznat první příznaky lupénky na nehty je obtížné, nemoc přichází pomalu, která se projevuje drobnými příznaky. Porážka hřebík desky jsou vyjádřeny v malém zahušťování měkkých tkání nehtů a dočasný zánět. Negativní změny, které mohou nastat v matrix a lože nehtové ploténky. Vizuálně léze nehty mohou vypadat takto:

 • rychlé aktinické a vnější pod-nehtového epitelu (hyperkeratóza);
 • pod-hřebík krvácení v podobě proužků nebo rosy, maloval hnědý nebo černé barvy;
 • syndrom olejové skvrny, když je pod nehtem je dobře vidět skvrna špinavé žluté odstíny;
 • táta na měkkých tkáních kolem nehtové ploténky kryté váhy, které mají stearová strukturu;
 • psoriáza pod nehty způsobuje částečné nebo úplné jejich oddělení od lože;
 • progrese onemocnění vede k deformaci nehtové ploténky, která postupně získává tvar ptačí zobák.
Psoriáza nehtů na rukou

V počáteční fázi a v období zhoršení se objeví svědění a pálení. Bolesti symptom přijde později, když porážka dosáhne hlubokých vrstev nehtové ploténky a měkké tkáně. Jsme uvedeny hlavní příznaky psoriázy nehtů, ale odborníci je vnímají s ohledem na fáze onemocnění.

Fáze psoriázy nehtů

Lupénka na nehty se koná ty stejné fázi, že na běžné tvar:

 • Progresivní fáze se vyznačuje tvorbou bílé nebo žluto-hnědé papuly, pomalu zvýšení ve velikosti. Změny ještě neřešil pod-může přírodní nehty oblasti a nemoc je snadno léčitelná. Na povrchu nehtu patrné odlupování, ale bolest syndrom pacient není zažívá.
 • Stacionární fáze je definována na zpomalení růstu počtu papuly. Intenzita zánětlivého procesu slábne, ale fyzické nepohodlí zůstává. Bolest se objeví tehdy, když se člověk snaží dotknout kůžičku. S psoriázou na nehty rukou, pokožka může vztahuje vyrážkou. Děje suchost kůže, na ní prosvítat rozcházejí.
 • Regresivní fáze se liší výskytem silného svědění. Papuly zmizí a místo nich jsou na okrajích hřebík desky tvoří pseudo-sklerotické hrany.

Odborníci se domnívají, že při progrese patologie psoriáza nehtů může vyústit v psoriatická artritida. Nemoc je nebezpečná svými komplikacemi. Pod vlivem negativního procesu děje, deformace kloubů, člověk ztrácí své fyzické schopnosti, a to až do více postižení.

Způsoby, jak k léčbě psoriázy nehtů

Na otázku, jak vyléčit lupénky na nehty, dříve nebo později vyvstává před člověkem, tváří v tvář s utrpením. Obecný přístup k léčbě s psoriázou nefunguje, všechny akce lékaře jsou postaveny na individuálním plánu.

Odborníka je třeba provést důkladnou analýzu vývoje patologie, s ohledem na věk a přítomnost dalších onemocnění u pacienta. Nicméně, jak léčit nehtové lupénky tak, aby zcela zbavit nemoci, lékaři zatím není znám. V silách moderní medicíny zastavit průběh onemocnění a udržet člověka obvyklý způsob života.

Léky

Léky s psoriázou nehtů

Výběr, než léčit psoriáza nehtů na počáteční fázi, lékaři dávají přednost vnějším prostředkům. Je lokalizovaný používají steroidy.

Zánět kůže v oblasti nehtové ploténky se odstraňují pomocí salicylovou masti. Ve zvláštních případech využívají zpracování prstů na nohou a rukou roztoky imuno-tlumiče. Postižené oblasti chybí lék 2 krát denně po dobu 3-4 měsíců.

Paralelně s vnějšími prostředky, může lékař předepsat perorální příjem antidepresiv. Pro posílení imunity a odolnosti organismu životního prostředí se používají vitaminové komplexy. Je žádoucí, aby v nich byly přítomny prvky, jako je zinek, selen, vápník.

Fyzikální terapie psoriázy nehtů

Kromě použití léků, léčba včetně fyzioterapie. Výběr procedur je poměrně široká. Dnes k dispozici lékaři mají jako fyzioterapie jako:

 • laser a světelný impuls;
 • elektrický proud;
 • ultrazvukové a infračervené vlny.

Nejdůležitější výsledky v léčbě lupénky pod nehty dává použití magnetické laserové terapie a zařazení do léčebného komplexu electrosleep. Kombinace několika technik fyzikální terapie zvyšuje šance na pozitivní dynamiku. Rychle odstraněny akutní příznaky onemocnění, zánět, nastane dlouhé období remise.

Domácí opravné prostředky pro léčbu psoriázy nehtů

Po letech boje s nepříjemným a nebezpečným onemocněním vymyslel mnoho lidových prostředků. Některé z nich vyvolat pochybnosti, jiné dobře známé lékaři, třetí vyžaduje pozor přístup. My jsme se rozhodli vést část z nich.

Léčebné vaničky z léčivých bylin. Připravte si odvar z posloupnosti, heřmánku nebo šalvěje, nalijte ho do hluboké, misky a ponořte do vana nemocné nehty na 15-20 minut.

Vyrovnat se s psoriázou na nehty v domácích podmínkách vám zvláštní mast, vyrobený z modré skalice a manganistan draselný. Vezměte 100 gramů modré skalice a 3 gramy manganistan draselný, rozpustí je v 1 litru převařené vody. V průběhu 7 dnů namažte bolestivé body získané s roztokem. Udělejte si přestávku na 5 dní a opakujte průběh léčby. Třeba poznamenat, že mast má agresivní dopad, vyvolává pocity bolesti, ale dává rychlý léčebný účinek. Způsob vyvolává určité pochybnosti, proto je lepší poradit se s lékařem.

Odvar pro vnitřní použití. Udělejte si směs ze stejných dílů sušeného kořene oman, posloupnosti, listy brusinky, vlaštovičník, květy černé černého bezu. Přeložte bylinky do sklenice. Každý den užívejte jednu polévkovou lžíci směsi, nalijte sklenici vody, vařit 5 minut, pijte půl šálku 2 krát denně 2 hodiny po jídle.

Péče o nehty na pomoc lékařské procesu

Člověk, nemocný psoriázou, je povinen dodržovat zvláštní hygienu v péči o nehty a končetinami. Zadejte svůj život následující pravidla:

 • řez nehty na nohou a rukou maximálně stručně;
 • noste rukavice, dělá domácí práce (praní, mytí nádobí, úklid);
 • zlikvidujte manikúru a pedikúru;
 • vyhněte se poranění nehtů;
 • dávejte pozor na čistotu hřebík desky.

Na poznámku!Správná péče o nehty odolává rozvoji patologie. Pravidla jsou jednoduché, hlavní věc, přimět je plnit. Pomozte vlastnímu tělu a on odpoví vám dobře koordinované práci všech systémů.

Léčivé byliny

Důsledky psoriázy nehtů

To, že lupénka nevyléčitelná — to není jeho jediný nedostatek. Nemoc doprovází člověka po celý jeho život, vytváří určité duševní a fyzické nepohodlí. Během nemoci proměnlivé, to je to nezastaví, pak rychle postupuje. Lidem, kontakt s pacientem, nemoc není předán, ale pro nemocného člověka je nebezpečná svými těžkými důsledky.

Pacienti s lupénkou často v depresi, zažívá nervové napětí, jsou závislí na alkoholu. Na tomto negativním pozadí vývoje jiných onemocnění: srdeční infarkt, ischemie, diabetes, onkologie.

Pokud nemoc trvá těžkou formou, se objevují nové negativní příznaky: zvýšená teplota, celková slabost, špatné vstřebávání kyseliny listové. Generalizované forma nemoci, lupénka Zumbusch, může být smrtelná.

Prevence onemocnění

Pokud nechcete přemýšlet o tom, jak léčit psoriáza nehtů, jděte prevencí před onemocněním. Odborníky vypracovány obecné doporučení k preventivním opatřením, která je schopna zastavit vývoj onemocnění. Odstranit ze svého života zlozvyky a stres, bilance jídlo, chodit na čerstvém vzduchu, získejte dostatek spánku, postarejte se o vaše prstíky a starat se o ně. Provádět prevenci těžké, a její přínos je obrovský.