Počáteční fáze lupénky: příznaky vzniku onemocnění a možnosti léčby

Podle vyjádření dermatologů psoriázou trpí stále více lidí. To šetří nikdo - muže, ženy, dospívající, novorozenců. Mnoho z nich žije v nevědomosti, dokud se na kůži nebude potýkat s katastrofální změny.

Foto počáteční fázi lupénky

Bohužel, zcela vyléčit nemoc je nemožné. Ale zmírnit stav lze, pokud je včas rozpoznat onemocnění. Proto je zvláště důležité si uvědomit, jak vypadá lupénka v počáteční fázi.

Příčiny lupénky

Stále neexistuje jednotný názor, co je spouštěcí mechanismus nemoci. Vědci vedou rozsáhlý seznam možných faktorů:

 • Dědičnost. Pokud se rodiče jsou přenašeči, pak je velká pravděpodobnost přenosu nemoci na dítě.
 • Poruchy ve fungování imunitního systému. Je vyjádřena v tom, že ona útočí na zdravé buňky tím, že je za patologie.
 • Infekční-zánětlivé procesy. Vývoj provokuje nejen infekce, ale i dlouhodobé užívání léků.
 • Endokrinní poruchy. Společníci lupénky může být diabetes mellitus, pacient štítné žlázy.
 • Časté stres, obezita.

V zájmu lidí, příchozí do skupiny rizika, znát příznaky počáteční fázi psoriázy.

Příznaky lupénky

Onemocnění postihuje horní a dolní končetiny, hlavy, trupu, méně často - podpaží, třísla. Je možné sestavit takový "portrét" brzy lupénky:

 • Nejprve se objeví růžovo-červené papule s zřetelnými hranicemi. Kožní závoje - suché, přítomné mírné svědění.
 • Dále je pokryta bílými váhy, dobře pryč od pokožky.
 • Po škrábání viditelná tenká, lesklá kůra. V některých případech je stanovena "krvavé rosy" - objeví kapky krve.

Charakteristické znaky dobře ukazují fotografie lupénky v počáteční fázi. Na rozdíl od alergické reakce rozsahu katastrofy mnohem větší, chybí otok.

Lupénka

Pokud si ujít první příznaky, pak psoriatické vzdělávání se spojí mezi sebou. Onemocnění přejde do následující fáze.

Lokalizace na rukou

Jedna z nejtěžších forem - porážka kožního krytu prstů, dlaní, stop. V první době nemoci snadno zaměnit s plísní. Pro oba jsou typické červené vyrážky, olupování.

Důležitý detail je třeba, rozlišovat psoriatická případ, je vloček ("stearin stain"), pod níž se skrývá tenká škára ("terminál film").

Dlaně jsou stále zanícené kůže coarsens. V prostorách aktivního zánětu jsou pozorovány praskliny, otlaky. U některých pacientů oloupat bude nehtové ploténky rozvíjet nažloutlou, deformované klouby.

Projev na lokty

Loket ohyby - často obyčejný koncentrace plakety. Ložiska zánětu jsou umístěny symetricky na obou lokty. V počátečních fázích probíhá poměrně snadno - vykašlat se pouze zarudnutí a ojedinělé kulaté výrůstky. S růst cítil drsnost kůže, vzniká neklid, touha k poškrábání.

Ulnární lupénka má vlnité charakter. Období zhoršení se mění klidem. Nejhorší je muset v zimě, kdy začíná aktivní fáze onemocnění.

Porážka kůže hlavy

Podívejme se na další příklad, jak se může projevit lupénka v počáteční fázi. Řeč je o pokožce hlavy. Poukazuje na to, že místo lokalizace se stává oblast čela, uší, krku, šíje.

Nemocný neustále hřebeny stravenky, proto vznikají více bolest, škrábance. V odřeniny zaznamenávány nečistoty, které vede ke vzniku zánětlivých reakcí. Později se tvoří stříbřité vloček, papuly, spojí a jdou za hranice vlasové.

Léčba lupénky

Léčba lupénky v počáteční fázi spočívá v aplikaci lék prostředků. V závislosti na individuálních vlastnostech mohou být předepsány různé masti:

Lupénka na rukou
 • tar;
 • Ichthamoli;
 • kyselina.

Je aplikován 2-3 krát denně navenek v podobě obklady, obvazy, tampónů. S péčí měli brát hormonální léky. Mají řadu kontraindikací a vedlejších účinků.

Fyzioterapie lupénky

Důležitým bodem v terapii předčasného lupénky - fyzioterapie. Jejich provádějí v období remise. Mezi používané metody - uv záření, PUVA-terapie, laser, magnetoterapie. Všechny jsou bezbolestná, mají baktericidní účinek, nemá omezení na věku. Konkrétní způsob určuje specialista.

Lidové tipy při léčbě lupénky

Alternativní a přírodní medicína je bohatá na nápady na léčbu nemoci. Uvádíme 2 populární receptu:

Závod tinktura. Vezměte čerstvé vlaštovičník, máta, listy ostružiny a vlašských ořechů v poměru 2:1:3:1. Smíchejte ingredience, záliv jim sklenici vařící vody. Odstraňte infuzi v blackout, chladném místě po dobu 30 min nebo pít ráno a večer.

Maska. Připravte si směs z mořské soli a jílu v poměru 1:1. Naneste na postiženou oblast, takže na 30 min Zbytky opláchněte teplou vodou.

Lupénka je nemoc, s níž lze a je třeba je pravidelně bojovat. Pamatujte si, že nečinnost vede ke zhoršení vzhledu, syndrom bolesti, psychické problémy.