O psoriázou na tváři

Jedním z nejvíce nepříjemných kožních onemocnění je považován za lupénka. Obvykle projevy tohoto onemocnění je možné pozorovat na končetinách nebo trupu. Nicméně nejvíce traumatické pro emoční stav pacienta, jsou vředy na tváři. Léčba zde je přímo závislá na odrůdě, nemoci a stupně jeho závažnosti, definovaných v procesu diagnostiky.

lupénka na obličeji

Příčiny vzniku

Etiologie psoriázy stále zůstává předmětem mnoha sporů. Různí odborníci se datuje důvody jeho vzniku do následujících teoriích:

 • endokrinní;
 • autoimunitní;
 • psychosomatické.

Kromě toho, že stále větší počet vědců se přiklání ke genetické povaze projevy lupénky. O tom svědčí i statistika, podle které, nápadný většina nemocný má dopravce mezi blízkými příbuznými.

V každém případě, je zřejmý různě kauzální charakter tohoto onemocnění. To není přenášen prostřednictvím přímého kontaktu.

Důležité! Patologie může v příštích letech být ve fázi remise (volně projevit), nicméně se nehodí k úplnému vyléčení.

Proto se tyto léze jednotlivých oblastí těla, a to zejména – osoby, přinášejí pacientovi vážné duševní potíže.

Druhy lupénky na obličeji

Klasifikace onemocnění je poměrně složitá, vzhledem k přítomnosti velkého množství odrůd. Například, to může rozlišovat podle typu proudění: pustular a není pustular forma. Kromě toho, různé typy lupénky jsou charakteristické pro jednotlivé oblasti kůže. Osoba je nejvíce "populární" místo porážky. Nejčastěji se zde projevuje seboroická formulář, který se šíří až do vlasového porostu člověka. Jsou také často diagnostikovány a jiné formy lupénky.

Seboroická

Seboroická lupénka je v něčem podobný s seboroická ekzémem. Obvykle to postihuje chlupatý pozemek hlavy. Nicméně se může projevit i na kůži za ušní umyvadly, v nasolabiálních záhybech, na prsou.

Pustulární

Je považován za jeden z nejtěžších variant onemocnění. Obvykle se vyskytuje v důsledku příliš agresivní léčbě jiných forem patologie. Nicméně se může projevit a kvůli genetické predispozice.

druhy lupénky

Slza

Nachází se na 2. místě v četnosti projevů. Složitosti jeho léčby spočívá v tom, že je velmi obtížné odhalit nemoc v raném stádiu. Místa lokalizace původně se mohou objevit v neviditelné oblasti kůže.

Jiné druhy

Ostatní typy nejsou tak časté. To může být atypická forma onemocnění. To se vyznačuje tím, že místa projevy léze jsou atypické (nejméně běžné) plochy kůže, ve srovnání s častější případy.

Jak vypadají varianty onemocnění

Obvykle se lupénka na obličeji se projevuje v podobě malých papuly, které jsou umístěny v oblasti nasolabiálních záhyby, obočí, oblast v blízkosti očí. Také mohou být postiženy i další úseky, v závislosti na typu patologie.

Základní příznaky různých typů onemocnění:

Seboroická

Komíny jsou samostatné ostrůvky, které se vyznačují pozoruhodnými peeling. Obvykle se pohybují od frontální zóny až k pokožce hlavy. Nicméně, tato patologie se může projevit ve formě červených ekzém. Na nich si můžete všimnout hnisavé krusty, které jsou náchylné k rozbití. Seboroická forma je doprovázen silným svěděním, které přináší pacientovi vážné potíže.

Pustulární

V první řadě, příznaky představuje vzdělávání puchýřů, které jsou vyplněny transparentní kapalinou. Kromě vizuálních projevů, je možné pozorovat oslabení imunitního systému a zhoršení metabolismu.

Slza

Na kůži se objevují papuly načervenalé barvy. Často jsou spolu tvoří tzv. plaky. Tyto oblasti mohou mít různé tvary a rozměry. Je to jedna z mála forem psoriázy, která může postihnout téměř každou oblast kůže.

Další typy

Příznaky ostatních typů onemocnění je do značné míry podobné, nejhojnější druhy.

Vezměte prosím na vědomí! Často patologie se projevuje jako alergie, takže ji není snadné diagnostikovat v rané fázi.

Vyrážky mohou mít jiný tvar, ale obvykle způsobují svědění, nebo dokonce bolestivé pocity na tváři.

lupénka v blízkosti očí

Je tam zvláštní lupénky na obličeji u dětí

Klinické projevy patologie u dětí není v mnoha ohledech liší od příznaků u dospělých. Ale zde onemocnění se často projevuje v atypické podobě, což značně komplikuje proces diagnostiky. Kromě toho, léze na kůži obličeje u dětí mohou mít vážnější následky.

Diagnostika

Při prvním oběhu, lékaři je třeba provést rozsáhlou diagnostiku. V procesu lékař potvrzuje přítomnost psoriázy a určuje míru šíření. Typicky postup zahrnuje následující kroky:

 • anamnéza;
 • vyšetření vyrážky;
 • diagnostika pozadí nemocí.

Pro upřesnění diagnózy dermatolog předepíše testy. To může být kožní biopsie nebo mikro studie váhy. To je obvykle dost, aby určit přítomnost psoriázy a zcela vyloučit další podobné patologie.

Léčba

První věc, kterou je třeba udělat při podezření této patologie na tváři – obrátit se na lékaře-dermatologa.

Pokud se nám podaří diagnostikovat svrab v rané fázi, je možné s větší pravděpodobností převést do fáze útlumu. Výběr léčby je zcela vyroben lékařem a závisí na typu a závažnosti choroby.

Léčebná terapie

Tyto léky obvykle předepisuje v případech závažných onemocnění. Například při běžící formě s těžkými komplikacemi. Zde jsou následující skupiny léků:

 • cytotoxické prostředky;
 • imunosupresiva;
 • aromatické retinoidy;
 • glukokortikosteroid prostředky;
 • biologicky aktivní látky.

Všechny systémové léky jsou jmenováni pouze lékař, a to pouze v situaci, kdy vnější forma expozice nepřinášejí požadovaný efekt. Nemůže být řeč o samostatné rozhodnutí o použití dat léků!

Co platí pro domácnosti

Více jednoduché způsoby, jak k léčbě lupénky nebo zmírnění jeho příznaků mohou být použity v domácnosti. Zde je možné upozornit na různé masti, krému, spreje nebo dokonce i lidové léky. Nicméně i před tímto léčbou by se měl poradit s odborníkem, aby určit význam těchto nebo jiných léků.

Léky proti lupénky na obličeji

Kvůli špatné kontroly této patologie, existuje mnoho různých přístupů k jeho léčbě. Jedna z nejpopulárnějších teorií je názor o změně acido-bazické pozadí těla po porážce. Proto se často k léčbě se uplatňují různé kyseliny.

onemocnění lupénkou

Kyselina hyaluronová

S psoriázou se používá nízko molekulární kyselina hyaluronová. To je vynikající pomáhá vyrovnat se s zánět. Kromě toho, tato látka je často obsažen v prostředcích místní terapie.

Další

Často se používají léky, které obsahují lipoová kyselina. To normalizuje metabolismus a má antioxidační vlastnosti. V některých případech je vhodné použít nikotin kyselinu. To urychluje syntézu buněk a změkčuje celkovou příznaky lupénky.

Krémy a masti

Obvykle pacienti volí nejméně invazivní léčby. V takové situaci je nejlepším řešením se stává použití masti nebo krémy. Výhoda tohoto způsobu je v dopadu na samotné ohnisko zánětu.

Při tom stojí za to si uvědomit, že i výběr masti se musí dohodnout s ošetřujícím lékařem.

Spreje

Jedním z nejvíce nepříjemných prvků lupénky je kosmetický problém. Někteří nemocní mají pocit nejistoty v sobě. Kromě toho, patologie často způsobuje svědění a bolestivé pocity. V tomto případě zmírnit příznaky mohou různé spreje. Obvykle populární dováží výrobky. To se liší vysokou kvalitou a bezpečností. Například, spray skin-cap španělské výroby vykazuje dobrou účinnost a efektivnost. Pomáhá obnovit kožní bariéru a potlačit rozvoj patogenních hub.

Použití olejů

Neobvyklý způsob léčby je použití olejů. Oni dokonale doplňují lék terapii a nezpůsobí žádnou škodu na tělo. Samozřejmě, je třeba zpočátku upozornit na možnost jakékoliv alergické reakce. S psoriázou se používají jako éterické, a jedlé oleje.

Lidové léky

Lidové recepty nejsou schopni samostatně vyrovnat se s tímto patologie. Nicméně, oni mohou zmírnit příznaky lupénky.

Navíc, občas se podaří dosáhnout stabilní remise bolestivý proces. Existuje několik z nejpopulárnějších lidových metod, které skutečně prokázaly svou účinnost.

 1. Můžete použít pomůcky z vody a soli (v poměru 3:1), které následovat byl zasažen do oblasti.
 2. Pro úlevu od příznaků může mít vliv na kůži vatový diskem, máčené kokosové nebo levandule olejem.
 3. Zarudnutí je možné zpracovat olejem rakytníkový.

Mimo jiné, je doporučeno dodržovat speciální dietu a provést do svého jídelníčku maximální počet potřebných vitamínů.

léčba lupénky

Strava

Správná výživa vám umožní drasticky změnit intenzitu onemocnění, nebo dokonce dát na dlouhou remise. Hlavní věc – udržet stabilní acido-alkalickou rovnováhu v těle.

Převážná část stravy by měly tvořit potraviny, které tvoří louhy. Mohou to být různé druhy zeleniny a ovoce. Jejich podíl v každodenní stravě by mělo být více než 60%. Vše ostatní (masné výrobky, obiloviny, mléčné výrobky) by měly omezit až o 40%. S psoriázou je také doporučeno sledovat vodní bilance. Je třeba vypít alespoň 7 sklenic čisté vody denně.

Prevence

Jestliže osoba má predispozice k lupénka, zatlačte směrem, je projevem onemocnění mohou být následující faktory:

 • stres;
 • poškození kůže;
 • těžkého průběhu dalších nemocí;
 • alergické reakce;
 • ekologie a další.

V prevenci lupénky je nejdůležitější – držet se jednoduchých pravidel.

Nestojí za práce své tělo zbytečné stresy a zážitků. Důležité – dodržovat zdravý životní styl a zahrnout do svého jídelníčku zdravé potraviny. Stojí za to vyhnout alergeny, omezit konzumaci ořechů, medu a kávy.

Kromě toho, že je třeba dát svému tělu odpočinek. Je třeba často chodit, trávit alespoň část dne v pohybu. Skvělou volbou budou lekce fitness nebo jakýmkoli aktivním sportem.

Péče o obličej

Zvýšená pozornost při náchylnosti k lupénka by měla být věnována péči o pleť obličeje. Tam je obrovské množství postupů, které zlepšují její celkový stav. Kromě toho, můžete si vytvořit masky z užitečných olejů a přírodních ingrediencí.

Bohužel, kompletní, jak se zbavit lupénky nemožné. Nicméně, při zodpovědném vztahu k vlastnímu zdraví: plánovaná návštěvy dermatologa, použití masti a masky na obličej, dodržování diety, můžete výrazně zvýšit dobu trvání remise a v mnoha ohledech zlepšit kvalitu jejich života.