Příčiny vzniku lupénky

Příčiny vzniku lupénky je jistá neznámé. Existuje několik domněnek, ale žádná z nich není přesně vysvětluje podstatu vzniku na kůži plakety psoriatické charakteru. Psychosomatické příčiny - to je téma na samostatný článek, ale nyní se pojďme často zmiňované lékaři, ale nevyzkoušené vědecky faktory.

Příčiny vzniku onemocnění

Příčiny vzniku onemocnění

Existuje řada faktorů, které mohou vyvolat vznik nepříjemných příznaků onemocnění a to jak u mužů, tak u žen. Existuje několik druhů onemocnění.

Lupénka může dojít z následujících důvodů:

 1. Dědičná predispozice.
 2. Přítomnost přidružených onemocnění.
 3. Nesprávné výživy.
 4. Pití alkoholu.
 5. Příjem léků.
 6. Poškození kožní příkrovů.

Odkud přesně se užívá lupénka, těžko říct, vyvolat nástup onemocnění může s výrazným stres nebo nervózní šok. V tomto případě, léčba onemocnění je založen na přijetí finančních prostředků sedativní charakter. A příznaky lupénky se odstraňují pomocí polehčující krémy a masti.

V 40% případů plakety na kůži objeví po těžkém stresu. Kromě toho, nervozita vede k zhoršení onemocnění a zvýšení jeho projevů.

Příčiny lupénky spojené s genetickou predispozicí, pozorována u 65% pacientů. V takovém případě jsou příznaky nemoci se projevují u pacientů v raném věku do 25 let. Objevují plaky ve vlasové části hlavy, v oblasti lokty a na zadní straně kolena. Jednoduchý lupénka jinak jen vulgární, tento typ poruchy není postihuje kosti, a jen zřídka přechází na hřebík desky.

Metafyzický důvod – to je špatné jídlo a pití. Někteří lékaři tvrdí, že užívání alkoholu je schopen způsobit zhoršení onemocnění. Léčba v tomto případě založena na dodržování diety a odmítnutí užívání alkoholických nápojů, jako je pivo a silný alkohol.

Příjem léků může způsobit alergické reakce. Lupénka objeví na pozadí prvních příznaků alergie a charakterizuje sebe podobné příznaky. Ale kromě svědění a vyrážky u pacientů došlo k odlupování kožních příkrovů.

Metody diagnostiky

Metafyzické příčiny onemocnění mohou být spojeny s poškozením kožních příkrovů. To znamená, že ke vzniku na kůži plakety je schopen přinést popáleniny, poranění, škrábnutí nebo silná oděru.

U žen, nemoc se může vyvinout na pozadí snížené imunity v období těhotenství.

Pokud je nemoc diagnostikována u dospělých ve věku nad 40 let, pak je to jen zřídka ovlivňuje kožní závoje, častěji nemoc řez kostní tkáně a vede k rozvoji artritidy.

Metody diagnostiky

Studiem fotografie lidí s psoriázou je možné pozorovat, že nemoc má nějakou podobnost s alergickou ekzémem nebo dermatitida, a to zejména, je často zaměňován s seborrheic dermatitida. Takže self-diagnostikovat onemocnění je obtížné. Je nutná konzultace odborníka.

Pokud trápí nepříjemné příznaky, pak první věc, kterou stojí za to navštívit lékaře. Léčbou lupénky zabývá:

 • lékař-dermatolog;
 • alergolog;
 • revmatolog.

Dermatolog klade pacientovi je diagnostikována, pokud se nemoc objevila na pozadí alergické reakce, je nutná konzultace alergologem.

V případě, že nemoc pokračuje s porážkou kloubů léčba probíhat pod dohledem revmatologа.

Metafyzické příčiny onemocnění mohou být spojena i s činností imunitního systému člověka. Léčba takových patologie potřebovat poradenství endokrinolog a imunolog.

U dospělých, nemoc se vyvíjí rychle, to vede k poškození tkáně kloubů a pro diagnostiku stojí určitě apelovat na revmatologу, který vám předepíše řadu vyšetření:

 • radiografie;
 • MRI kloubu;
 • Studie pomocí vpichu kloubní kapsle.

Pokud se onemocnění se projevuje v mladém věku, a (nebo) postihuje pouze kožní závoje stačilo by udělat biopsie kůže pro stanovení přesné diagnózy pacienta.

Lupénka

Hlavní příznaky

Příznaky lupénky se nosí výrazný charakter, k nim patří:

 1. Silné svědění, kožní příkrovů.
 2. Loupání kůže.
 3. Sucho příkrovů.
 4. Podráždění, zarudnutí a vzniku vyrážky.

Příznaky se vyvíjejí rychle, člověk cítí silný nepohodlí, svědění je tak silné, že brání usnout. Postupem času se na kůži se objeví nepříjemný lesk. Stravenky, začnou sloučit mezi sebou, tvořit rozsáhlé plochy kožních lézí.

Metafyzické příčiny lupénky mohou být spojeny s pobytem v chladu. Chlad vysušuje kožní závoje a zvyšuje jejich citlivost.

Pokud se první příznaky onemocnění objevily na hlavu, pak s časem, svědění a odlupování kožních příkrovů mohou vést k vypadávání vlasů a částečné plešatost.

Příznaky onemocnění se rychle postupují a při absenci adekvátní léčby lupénky může vést k těžkým komplikacím.

Také u pacientů jsou pozorovány následující příznaky:

 • křehkost a křehké hřebík desky;
 • změna barvy nehtu;
 • zhoršení hybnosti končetin;
 • bolest v kloubech.

Na fotografii lidé s psoriázou často skrývají ruce, krk a oblast dekoltu. Kůže v těchto oblastech je velmi jemná a první příznaky onemocnění se objeví na těchto místech.

Vědcům jistá podařilo zjistit, že lupénka není se přenáší od člověka k člověku. Proto se nakazit od nemocných s lupénkou je nemožné.

Doporučená terapie

Metody léčby lupénky mají několik druhů, platí, že následující terapie:

 1. Příjem léčiva sedativní charakter.
 2. Léky tonikum akce.
 3. Prostředky antihistaminika charakteru.
 4. Léčiva místní akce.
 5. Vitamíny a Imunostimulancia.

Příčiny vzniku lupénky různé mohou být metafyzická (to je vědecky nepodložené), ale v závislosti na stanovených faktorech lékař vybere pacientovi léčbu.

Ve většině případů terapie je komplexní. Je zaměřena na celkové posílení organismu a výdej nepříjemných příznaků nemoci.

Léčba léčba předepsané lékařem, provádí diagnostiku a činí nezbytná jmenování. Kromě léků, je přípustné použití a rehabilitace-léčení. Jednou z metod, která je fototerapie.

Výhody léčby pomocí foto-ray:

 • pomáhá obnovit kožní závoje;
 • odstranit loupání;
 • odstranit zarudnutí a podráždění.

A také je třeba pravidelně používat prostředky, které mají uklidňující a protizánětlivý účinek. Pomáhají odstranit pocit tlaku a zmírnit hlavní projevy onemocnění.

Léčebné metody zahrnují pod sebou příjem vitaminů a léků, zpevnění imunitní systém. Oni urychlují proces regenerace buněk. Chrání tělo před škodlivými účinky toxinů a radikálů.

Léčba má různé techniky, obsahuje vnitřní a venkovní expozice – to zvyšuje účinnost prováděných postupů.

Někteří odborníci odhadují, lupénka, jako poškozování imunitního systému. Kožní buňky odumírají rychleji než obvykle, což vede k jejich horní vrstva vločky.

Doporučená terapie

Možný předpověď

Lupénka – onemocnění, které tendenci k relapsu. Zhoršení se objeví na pozadí nepříznivých faktorů. Takže léčba se sníží k odstranění nepříjemných symptomů, jakož i k léčbě příčin onemocnění.

Zcela vyléčit lupénky je nemožné, ale při provádění nezbytných léčebných procedur je možné prodloužit období remise. U některých pacientů příznaky lupénky se objeví v průběhu několika let.

K tomu je třeba pravidelně brát léky, sledovat stav kožních příkrovů a minimalizovat kontakt s možnými alergeny a agresivními chemickými prostředky.

Metafyzické příčiny svědění a odlupování mohou spočívat v problémech s GIT (gastrointestinálního traktu). Pokud se do těla dostaly toxiny a škodlivé látky, které se pak nemocným se doporučuje brát přípravky pro očistu těla.

Léčba lupénky může pokračovat po dlouhou dobu, proto je nutné při výskytu prvních příznaků onemocnění co nejdříve, vyhledejte lékařskou pomoc.