Léčba lupénky lidových prostředků doma

Lidové prostředky pro psoriázy na těle jsou k dnešnímu dni stále více populární. Zastavte věřit v účinnost mnoha syntetických drog, mnozí pacienti hledají bezpečnou alternativu v podobě takzvaných své babičky recepty. Hlavní výhodou použití lidových prostředků při psoriázou je jejich relativní bezpečnost, dostupnost materiálů a vynikající akce.

Léčba lupénky

Trochu o onemocnění

Lupénka – je chronické patologie zánětlivé povahy. Patologie probíhá v podobě vzdělávání na těle červené skvrny oválný nebo zaoblený tvar. Tyto skvrny se nazývají desky nebo papuly. Vyrážka může nosit jeden nebo více charakter, doprovázen silným peeling a svěděním.

Příčiny onemocnění jsou nejčastěji působí:

 1. Oslabení imunity.
 2. Přenesení infekční onemocnění zánětlivého charakteru.
 3. Chemické a mechanické poškození kůže.
 4. Stres, nervózní pocity.
 5. Dědičnost.
 6. Podchlazení.
 7. Dlouhodobému pobytu pod širým sluncem.
 8. Alergická reakce.

Do konce příčiny onemocnění nebyly studovány. Často vyvolávající faktory patologie zůstávají neznámé.

Příznaky patologie

Lupénka je doprovázena tvorbou na těle psoriatické plakety s jasnými obrysy. Pro vyrážky typické silné olupování a svědění. V závislosti na typu patologie charakter jizvy se mohou mírně lišit. Při běžném vulgární psoriázou vyrážky mají oválný nebo kulatý tvar, dosahují v průměru od 2 do 10 mm. Plakety se tyčí nad úrovní zdravé kůže na několik mm.

Při drop-přední psoriázou skvrny jsou menší v průměru, připomínající tvar kapky. Bodové druh onemocnění se vyznačuje více papuly, velikosti s zápas hlavu. Jednou z nejtěžších forem nemoci je pustulární lupénka. Tento druh onemocnění je doprovázeno hnisavý pokročilým akné, které se s vývojem mění v bolestivé krusty.

Roli lidové medicíny v boji s nemocí

Léčba lupénky lidových metod je někdy není horší než v jejich účinnost některých lék poměry. Přírodní potraviny jíst tyto akce:

 • anti-pobuřující;
 • dezinfekční;
 • anti-alergické;
 • krém;
 • léky proti bolesti;
 • hojení ran;
 • regenerační.

Spojení hned několika přírodních složek dává komplexní akce, zajišťující účinné a bezpečné vysvobození pacienta, z psoriatické vyrážky.

Lupénka

Lidové léky léčbě lupénky, na dlouhou dobu se scházeli zkušení léčitelé a samotnými pacienty. Nejúčinnější při patologie je považován za použití těchto přírodních materiálů:

 • byliny;
 • dehet;
 • lékařský tuk;
 • včelí produkty;
 • léčivé bahno a jíl;
 • mořská sůl;
 • soda a mnoho dalších produktů.

I přes bezpečnost lidových způsobů, jak k léčbě lupénky, před použitím přírodních produktů, se ujistěte, poradit se s lékařem.

Masti na bázi solidol doma

Vynikající lidové lék na psoriázy na těle – je to mast s přídavkem zdravotní solidol. Vezměme si několik populárních receptů:

 1. Polévkovou lžíci solidol smíchané s polévkovou lžící medu. Poté, lék přidají nasekané kůru z dubu. Poté, výsledný prostředek se přidává syrové vejce a lžíci vazelíny. Všechny komponenty jsou pečlivě míchány, mast je uložen v chladničce. Naneseme prostředek na stravenky 2-3 krát v průběhu dne.
 2. Pro přípravu krému od lupénky ve směsi 2 články li zdravotní solidol a stejné množství dětského krému. Ve výsledné hmoty je třeba přidat lžíci rakytníkový olej. Lék rozmazaný, stravenky několikrát denně.

Pravidelné používání masti s tukом přispívá ke snížení odlupování kůže, pomáhá odstranit svědění, se postupně snižuje počet vyrážky, probíhá zánětlivý proces.

Soda

Použití dehtu

Lidové recepty od lupénky není obejít bez použití dehtu. Nejčastěji se pro tyto účely platí bříza, borovice dehtu a dehet z jalovce. Jak se zbavit vyrážky na těle, se doporučuje vařit masti, které obsahují ve svém složení jeden z druhů tar:

 1. Polévkovou lžíci vazelíny smíchané se stejným množstvím břízy dehtu, důkladně se míchá, poté lék se přidá lžíci šťávy vlaštovičník. Mast se aplikuje na bolavé oblasti kůže 2-3 krát v průběhu dne.
 2. Další populární prostředky na bázi dehtu je mast z popela cest a březové větvičky. Pro tento polévkovou lžíci popela, ve směsi s lžící dehtu, získaných prostředkem ošetřené plaku.
 3. Často produkt se používá v čisté formě. Pro toho bude vyhovovat všechny druhy dehtu. Prostředek se nanáší na tělo, nechat na 5-15 minut.

Dehet má specifický zápach a je silně znečištění oblečení. Použít nástroj se doporučuje na noc, nebo v ty dny, kdy můžete zůstat doma.

Použití sody

Soda s psoriázou přispívá ke snížení psoriatické vyrážky, normalizuje rovnováhu žaludečních dermis. Jak se zbavit vyrážky je doporučeno použít jedlou sodu, přidat do vany pro koupání. Pro to je 250 g přípravku se rozpustí v teplé vodě, vzít koupel po dobu 15-20 minut.

Dobře se osvědčily teplé soda obklady. Pro tento v teplé vodě (500 ml) se rozpustí 100 g výrobku. V daném vozidle navlhčete malý ručník a dát ho k pacientovi na pozemku. Shora obklad podává film a vlněné tkaniny.

Mast na základě z propolisu

Propolis má silný anti-pobuřující, dezinfekční, hojení ran akce. Mast na základě z propolisu připravit takto: produkt je země, se umístí na vodní lázni až do úplného rozpuštění. Poté, výsledný produkt se přidá několik kapek rakytníkový olej a lžičku glycerinu. Komponenty jsou smíchány, po kterém balzám zpracovány nemocné pozemků. Stravenky je třeba mazat několikrát denně po dobu 12 dní.

Léčba lupénky s jódem

Jód s psoriázou má hojení ran, dezinfekční, anti-pobuřující, nemoc-modifikovat anti-akce. Jak se zbavit psoriatické plakety léčba se provádí roztokem jódu, který je aplikován na nemocné pozemků. Další možností léčby je vnitřní příjem léku. Pro tento 10 kapek jódu se rozpustí ve sklenici převařené VOD, výsledný prostředek pít 2 krát. Průběh léčby je 12 dní. Po tomto byste měli udělat přestávku. V případě potřeby ošetření opakovat.

Pomocí léčby jód, je třeba si uvědomit, o kontraindikace. K nim patří:

 • renální a srdeční selhání;
 • onemocnění cév;
 • patologie endokrinního systému;
 • tuberkulóza;
 • cirhóza jater;
 • věk do 3 let.

Před použitím jódu, se ujistěte, poradit se s lékařem.

Lidové léčba lupénky pomocí vajec

Mnozí pacienti se diví, jak vyléčit lupénky lidových prostředků bez újmy na zdraví? Skvělý způsob terapie je použití slepičí vejce. Podívejme se na některé účinné opravné prostředky:

 1. Čerstvé vejce je třeba vařit natvrdo. Je vhodné použít vejce domácích slepic. Pro přípravu masti se používá pouze žloutek. Je nutné ji dát na předehřáté pánvi bez oleje a neustále míchání. Připravený prostředek se počítá v okamžiku, kdy ze svého žloutkového váčku začne vystupovat olejovitá kapalina. To jí používají pro zpracování plakety.
 2. Pro přípravu masti smíchané 2 vařené žloutky, lžičku kafru oleje, lžičku dehtu. Všechny složky se důkladně míchá, naneseme na psoriatické skvrny, 2 krát denně.

Recenze pacientů o použití vejce masti svědčí o účinnosti a bezpečnosti vozidla.

Odvar z koncových členů

Lidové léky léčbě lupénky na těle pomocí koncových členů se dát rychlý účinek, pomáhají zbavit se plaku v průběhu krátké doby. Nejčastěji se pro praní skvrn používají odvar z bobkový. Pro přípravu prostředky 10 listy umístěny v smalt pánvi a vaří 20-30 minut. Prostředek nesmí vařit. Poté, co tento lék filtrovat ji používat na obklady, vymývání plakety a doplňky do koupelny.

Před použitím odvar z je třeba, aby se ujistil, v nepřítomnosti alergické reakce na složek prostředků.

Aloe

Použití aloe

Je těžké vybrat nejvíce efektivní lidové lék na psoriázy. Přírodní materiály mají různý účinek na kůži pacientů. Bez pochyb, je jedním z nejpopulárnějších způsobů, lidové terapie je považován za použití aloe.

Pro zpracování desky je třeba vzít čerstvé šťávy rostliny (2 články l) a stejné množství medu. Komponenty jsou dobře promíchá, mast se nanáší tenké vrstvě na nemocná místa.

Dalším dobrým prostředkem je považován za mast na bázi aloe, rakytník řešetlákový oleje a z propolisu. Všechny produkty jsou smíchány ve stejných poměrech. Zpracovat stravenky je třeba čerstvě uvařené lékem.

Bylinky od lupénky

Léčivé byliny hrají důležitou roli pro vyléčení kožní patologie. Jak se zbavit plaku používají byliny, které mají protizánětlivé, decongestant, anti-alergické, hojení, dezinfekční akce. Často k léčbě onemocnění používají:

 • heřmánek;
 • sérii;
 • st john je wort;
 • kterou řebříčku;
 • měsíček;
 • nard;
 • máta pepř;
 • pelyněk a mnoho dalších.

Bylinky lze užívat ve formě čaje nebo odvary, přidat do koupelny při koupání, použití jako obklady, pleťové vody.

Připravit odvar jednoduché. Pro tento 2 stanice al léčivých surovin se nalije l vařící vody. Guláš odvar 5-10 minut na mírném ohni.

Pro přípravu trávu lze vaření v termosce. Pro tento používán jeden nebo několik druhů rostlin. Výrobek se umístí do termosky, zalijeme vroucí vodou v poměru jedna polévková lžíce bylin na 500 ml vody.

Kurz léčení pomocí bylin trvá od 10 do 30 dnů. Je velmi nutné dělat přestávky v léčbě, aby se zabránilo globálního přebytku úvěrů organismu léčivými složkami.

Použití peroxidu vodíku

Dobrý výsledek dává použití peroxidu vodíku. Prostředek používají pro vnitřní požití a vnější aplikaci. Při vnitřním užívání kurz terapie tráví na takovém systému: první den pacient by měl vypít 3 kapky přípravku se rozpustí ve sklenici vody. Druhý den – 3 kapky. Každý den se počet kapek se zvyšuje, dokud není dosaženo 30 kapek. Po tomto ošetření se provádí v opačném pořadí. Každý den se počet kapek, je snížena na 1.

Odvar

Vnější použití znamená zpracování plakety peroxidem. Lze použít lék pro pleťové vody a obklady.

Obecné doporučení národního léčbě lupénky

Rozhodování o tom, využít lidové medicíně, je důležité konzultovat s odborníkem. Kromě toho, je nutné provádět tyto tipy:

 1. Před použitím nového léku se provádí test na citlivost. Pro tohoto malého množství prostředek se nanáší na zápěstí. Pokud je zarudnutí, svědění nebo jiné negativní projevy nevzniká, může se těšit prostředkem.
 2. Je třeba jasně dodržovat recept a dávkování léků.
 3. Je nežádoucí používat současně hned několik receptů. V případě rozvoje alergie bude, je nemožné určit, která konkrétní složka způsobil negativní reakci.
 4. Při zhoršení stavu, měli byste okamžitě přerušit léčbu a poradit se s praktickým lékařem.

Dodržování všech doporučení, důsledném využití lidových receptů, pozorný vztah ke svému zdraví vám pomohou zůstat šťastný a zdravý pro nadcházející roky.