Příznaky lupénky

Už dost rozšířilo je kožní zánětlivé onemocnění, jako je lupénka, aby se na něj stále více začali věnovat pozornost lékaři, kliničtí výzkumníci a vědci. Více než 4% lidí celého světa, vystaven utrpení od něj. Ale pro toho, aby vědět všechno o psoriázou a jeho léčbě bude potřebovat zkoumat celkový obraz této patologie, pochopit, jak je to chronické, ale také existují způsoby, jak ji eliminovat. Když jasně víš příznaky a léčba, pak je snadnější je, aby se pacient během lékařské konzultace.

příznaky lupénky

Celkový obraz – vše o psoriázou stručně

Lupénka je kožní zánět příkrovů s nejsilnější svědění a typické desky, papuly červené barvy, které mají vlastnost z kůže příkladem šupinaté vzdělávání, praskla, proměnit v bolest, hnisání a mít jasně nastínil ložiska v místech léze. Ještě může volat tento jev "šupinatá zbavit". Název takovou nemoc má svůj význam, slouží odrazem její charakteristické znaky. V překladu se jako oslava demokracie. "psora" slovo označuje – "svědění", a z angličtiny. – "svrab", což zcela potvrzuje specifičnost podráždění kožních příkrovů. U jevu jsou k dispozici nejen vaše znamení, ale také a odrůd, fáze a dokonce i své vlastní statistiky.

Co je patologie

Nadměrná suchost kůže a touha neustále svědí – to je první signál o nebezpečí. Lupénka je možné vizuálně určit bez větších obtíží na charakteristické znaky. Více informací o opar můžete najít ve stejnojmenné kategorii.

Obecný popis porážky tělesné kryt vypadá takto:

 • suchá kůže vyšší, než je obvyklé;
 • kousky váhy na okrajích mírně zvedl nad povrchem porostu;
 • tkaniny se divit, tak, jako by naservíroval červený vosk na těle, a to je zamrzlý;
 • svědění, pálení a teplota neustále doprovází patologické stav;
 • oblečení nosí velmi bolestivé a nepříjemné;
 • z rány se také slaví nepříjemný síra zápach, zejména při pokročilých případech;
 • často se objevují kožní léze přesně v místech bend, záhyby nebo časté tření oblečení o tělo.

Malátnost je vždy doprovází pacienta, nemůže normálně spát, pracovat a dokonce i mytí. Každý lupénka příznaky se projeví stejně – červené skvrny, které bez ustání se dočkat, až i bolí. Při obrovském poškození kůže roztříští, se objeví bolest, vytéká krev, a někdy se tvoří vaří. Někdy vaří se mohou objevit point, a někdy pokrývat širší oblast. Červené zánětu – je to znamení, že aktivita lymfocytů, keratinocyty nebo makrofágů přebytek.

Jak je lupénka nakažlivá

Pokud důvody a konečné metody léčby kožní dysfunkce až do konce ještě nejsou definovány odborníky, pak vyhazov a vypouštění škodlivin nozologická jednotek – již přesný. Hodně byl proveden výzkum na toto téma a bylo zjištěno, že lupénka není zcela přenáší od člověka k člověku žádným způsobem. Výjimkou může být, je pravda, že genetická predispozice. Takže když dr. přináší lupénka, příznaky a léčba, to je vždy povinen informovat pacienta o tom, že nemoc není nakažlivý. A dokonce i při krevní transfuzi není zjištěno žádné excesy infekce.

lupénka druhy

7 druhů bolestivé patologie

Je třeba označit některé druhy psoriatické stavu, který je definován v závislosti na umístění skvrn, celkový stav pacienta a průběh samotného dermatitidy. Vznik toho či onoho druhu, také určí, v pořadí, metodu léčby.

Lupénka tam je v 7 následujících odrůd

 1. Obyčejný člověk, který se přezdívá vulgární, nebo jednoduché – 80-90%.
 2. Reverse, že se objeví na flexe místech.
 3. Slza, velmi podobně jako kapky slzy tmavé barvy (někdy fialové, a dokonce i fialové), nebo bubliny.
 4. Pustulární – je považován za nejzávažnější formou.
 5. Nail – postihuje nehty se změnou jejich formy.
 6. Artritida psoriatická – porážka se vyskytuje v kloubech, a to i na prstech rukou, nohou.
 7. Erytrodermie – je také považován za běžný (60-80% případů).

DALŠÍ INFORMACE: S psoriázou je velká pravděpodobnost "bludného kruhu" sekundární infekce. .

Ošklivý svrab: příznaky, první projevy, fáze a příčiny

Kdy se začne objevovat taková obtíž, pak je lepší, aby okamžitě je třeba se obrátit na lékaře. Jakékoli zpoždění bude mít za následek nejnáročnějším příznaky, které budou těžké být nemocný. Navíc, houba požáru se mohou objevit u všech lidí odlišně- na různých částech těla.

Běžná příznaky

Celá příznaky lékaři studována a řešena přísně, podle fáze proudění nemoc, stejně jako jeho varianty. Proto, pokud je nutné identifikovat svrab, příznaky, příčiny, okamžitě věnovat pozornost na společné znaky. Každý z ukazatelů má smysl uvažovat na pozadí druhu dermatitidy.

Příznaky ve světle toho či onoho typu lupénky jsou v následujících podobách:

 1. Při společné – kůže je horká, červená s síra á nebo příměsí stříbřitě bělavé odstíny. Na okrajích již postupně stravenky kůra, že připomíná vloček. Při odstraňování vloček, Ranku silně krvácí a bolí.
 2. Při opaku – odlupování minimální, ale zarudnutí silně zanícené a jsou oteklé. Často tvořil v záhybech kožních tkání a také na různých kloubech částí těla.
 3. Při teardrop – plátky a "kapky" poseté tělo na zádech, krku, stehen, na ramena, na chlupatý porostech jsou kůže na hlavě.
 4. Při exsudativní – kůže je teplá, oteklé dokonce až puchýře (puchýřky) s transparentní vnitřní tekutinou. Porážka se děje na kolenou, dlaně, zastavení, předloktí a holeně.
 5. Při hřebík – nehty bílá, žloutnou, oloupat a dokonce se staly šedá.
 6. Artritidy – bobtnat prsty na rukou a nohou, než se stanou takovými, jako "klobásy". Totéž se může dít, a na lokty a kolenou.
 7. Při erytrodermie – otok podkožních tkání, svědění, zarudnutí. Často vzniká jako důsledek vulgární psoriázy.

DŮLEŽITÉ! Slza lupénka často se objeví jako komplikace po Streptococcus – bolesti v krku nebo hltanu.

3 fáze vývoje lupénky

Každý takový případ má svůj typický start – lehké pálení, svědění pocit, sucho a hladkost kůže, a někdy – jednoduchá bílá patina, jak na pudr nebo křídy. Zejména plak je vidět dobře na dlaně a nohy. Ale kromě vzniku, existují ještě zjevné fázích vývoje. Všichni odborníci lékařské praxe také jednomyslně vydávají tři fáze vadného stavu pacientů:

lupénka fázi
 1. Pokrok – vyrážky a ultrazvuk.
 2. Nemocnice – nové vzdělávání přestanou objevovat, a ty staré postupně přijal za hojení.
 3. Úpadek centra přijímají obrysy proužků, které nasvědčují o atrofii buněk tkáně, a na střed desky už se slaví vznik nové kůže.

3 hlavní důvody pro vzdělávání patologie

Původ lupénky až do konce, ještě není odhaleno ve finále konečné podobě. Nicméně medicína byla schopna definovat tři nejvíce zjevné předpoklady, které přispívají k tomuto uvědomění nemoc.

Patří mezi ně například příčiny lupénky a její léčba:

 1. Virové onemocnění. Léčí se může uskutečňovat pomocí podaných léků.
 2. Dědičnost. Holistický přístup k léčení.
 3. Infekční-alergická příčina. Platí lékárna léky a prostředky lidové medicíny.

Nejpravděpodobnějším dokud přijímáno právě přítomnost viru v lidském těle, který vede k narušení funkcí práce GIT (gastrointestinálního traktu).

Druhým důvodem předpokládat výskyt tohoto dermatitidy pravděpodobnostní je to dědičné příčiny. Oni jsou identifikovány na frekvenci evidovaných případů v rodinách. Je sestaven pokročilé anamnéza se začleněním informací o příbuzných. Různí vědci poukazují na to pravděpodobnost takové pozadí pro zahájení aktivace psoriázy v 5, 20, 40% (i více) případů.

Zahrnovat kožní porucha může 2, 3 generace a v některých případech je stanovena přítomnost vločka zbavuje i – 5, nebo 6. generace. Také lékaři předpokládají, že dítě, nemocného tak závažného problému v jeho dospělém věku od 17-25% mírou pravděpodobnosti mohou být děti, nesoucí ve svém genetickém souboru informace o nemoci. Pokud oba rodiče byli ohromeni takový specifický lepra, pak je pravděpodobné, že 60-70% toho, že potomstvo bude také napaden.

Poslední možnost předpokladů, proč u lidí vzniká hmotný dysfunkce v podobě červených svědění skvrny, je to infekční-alergická předpoklad. Lékaři na vědomí následující vyvolávající onemocnění:

 • staph nebo strep;
 • angína, angina pectoris;
 • viry chřipky;
 • těžké pneumonie;
 • hormonální poruchy u dospívajících;
 • trvalé přerušení práce střev a žaludku.

Kromě toho, k provokace patří časté otravy potravinami nebo nadměrné užívání syntetických produktů v potravinách. Je to především ty, které obsahují barviva, karcinogeny a další škodlivé látky. To vše je nutí předpokládat, že vnitřní příčina má komplexní charakter.

Co kontrolovat při diagnostice

Nemoc vždy bude zjištěna lékařem-dermatologem při průvodních poradenství – odborníků na výživu, virologové a dalších odborníků, kteří mají vztah k ní. Najít různé takové porušení v těle, stejně jako onemocnění lupénka a její léčba, bude potřebovat delší zkoumání jeho příčiny. Ale vizuálně určit nástup krize – není těžké. Krevní testy pomohou zjistit úroveň bílých krvinek, že se potvrdí zánět v těle. Biopsie ukáže dostupnost taurus a další vlastnosti patologie kožní příkrovů. A vizuální definice zarudnutí umožňuje mluvit o tom, že cévy jsou dost křehké a lámavé.

psoriáza léčba

Lupénka a její léčba různými metodami

Onemocnění léčit různými způsoby, a někdy dokonce i na agregátní jejich aplikaci. To a non-tradiční mechanismy léčby a tradiční, a aromaterapie, a prevence je již "spí" lupénky. Ale vždy léčba by měla probíhat pod dohledem lékaře. Self-léčit se zde můžete pouze sami ublížit.

Lupénka a léčba lidových prostředků

Využít těmi nebo jinými netradičními způsoby léčby je možné v domácích podmínkách a pouze po předchozí radí se se svým lékařem. Po odhalení u dr. příčiny lupénky, a také získání jeho doporučení, připojit lze následující typy domácí terapie:

 • bylinné a solných koupelí, parní lázeň, sauna;
 • přísná dieta;
 • pomůcky na různých tinktury a rostlinných léčivých směsích;
 • pomoc pijavice (individuálně);
 • používání jiných prostředků – například, břízy dehtu.

PRO ÚPLNOST: Tělo každého pacienta bude v jejich vlastním způsobem reagovat na léčbu. To znamená, že je jeden jediný způsob, jak pro všechny lidi neexistuje.

Lupénka a léčba ortodoxní medicínou

Profesionální přístup znamená více vědecké metody, osvědčené různým testováním a experimentální kontroly. Poté, co zdravotník určí, lupénka, příznaky, příčiny vzniku, pak se určí průběh jeho léčby, který se nejvíce bude blížit tomuto pacientovi.

Celkem je v praxi, jsou následující přístupy:

 1. Terapie UV (délka vlny 320-420 nm).
 2. Vstupné dovnitř léčebných prostředků.
 3. Aplikace navenek léky proti bolesti a zmírnění léky (masti, krémy, spreje).
 4. Přísné dieta se schváleným odborníkem na výživu menu.
 5. Excimerové-laser, který svým paprskem má příznivý vliv na ložiska vzplanutí lupénky.
 6. Speciální šampony pro mytí hlavy při vlasové druhy dermatitidy.

Při náročných formách psoriatické dermatitidy kurzů léčby může potřebovat hodně. Takže někdy na útlak zuří onemocnění může odejít času asi rok, a pak, a více. Jeden po druhém všechny výše uvedené i jiné způsoby léčby není praktikována. Často se celý soubor přístupů, postupně je jmenován v areálu.

VEZMĚTE PROSÍM NA VĚDOMÍ! Při léčbě jakéhokoliv typu lupénky antibiotika prakticky nejsou používány. Jejich mohou připojit při sekundárním infekce, když prasknou papuly.

10 preventivní opatření jsou k dispozici pro každého!

Aby se maximálně zabránilo vzniku tohoto způsobu ničení lidského těla, lze přistupovat rozumně k problému – zvážit všechny možné preventivní opatření. Pokud někoho děsí lupénka, příznaky, příčiny, léčba, pak jednoduše použijte prevence. Několik jednoduchých pravidel, které mohou pomoci vyloučit pravděpodobnost vzniku onemocnění, jsou následující:

prevence lupénky
 1. Je třeba se vyvarovat stresových situací.
 2. Stálost v pozitivní náladě.
 3. Analgetika nebo sedativa vždy je lepší aplikovat pouze na přírodní bázi – byliny, extrakty.
 4. Přechod z používání oblečení z syntetiku na zvyku nosí pouze měkké tkaniny z přírodních vláken.
 5. Při výběru jídla by měly věnovat pozornost na reakci jater – to nemusí dlouho trpět z důvodu bezpečného výběru potravin.
 6. Více kyslíku pro vaše tělo, více výletů a dobrodružství!
 7. Sedavý způsob života vede k dysfunkci vnitřních orgánů a vzdělání reakce organismu v podobě lupénky.
 8. Jakékoli užívání léků by měl vždy být v souladu s lékaři.
 9. Vyloučit časté nachlazení onemocnění.
 10. Mít v rodině pacientů této bolest, nebo tendence k ní, je třeba dodržovat denní příjem vany, nebo sprchy.

I přes to, že počet pacientů se zvyšuje s každým rokem podle WHO (Světové zdravotnické organizace), útok dysfunkce kožní příkrovů lze zabránit, pokud se pokusíte se rozbít svůj režim spánku, aktivita, pohyblivost, zvýšit svou schopnost zvládat stres a žít na pozitivní. Léčba probíhá poměrně složité.