Lupénka: fotky, příznaky a léčba u dospělých, příčiny vzniku

U pacientů s příznaky lupénky přinášejí značné nepohodlí a zhoršení kvality života. Nemoc bude postupovat, pokud ne začít silné terapii. Léčba u dospělých se předpokládá použití systémové terapie pro zlepšení zdravotního stavu pacientů.

Lupénka

Příznaky a léčba psoriázy u dospělých

Projevy lupénky na kůži se liší v závislosti na fázi průběhu onemocnění. Příznaky psoriázy u dospělých v počáteční fázi se objevují jen v některých místech, je místně. Navenek to růžové skvrny, které mají hladký lesklý povrch, se však poměrně brzy se objevují papuly růžové nebo rudý odstín. Brzy povrchu papuly se vztahuje váhy a puchýřky, a pustulární lupénka není homogenní, na jeho tloušťce. Pokud je léčba v počáteční fázi není podána, pak pacienti pociťují zhoršení onemocnění.

Příznaky lupénky na těle se stávají stále viditelnějšími, povrch kůže se stává edematózní. Vznik silného svědění nutí pacienta česání kůži, což ještě více zhoršuje průběhu onemocnění. Z důvodu onemocnění cév bolest na kůži velmi špatně hojí, neustále krvácejí. Na vrcholu nich tvoří charakteristické psoriatické plaku.

Třetí fáze rozvoje patologie je doprovázena zhoršením kožních příkrovů. Kůže v místě poškození modrá, příznaky lupénky získat jasné hranice. Nemocné podrážděně silné pálení a svědění.

Léčba psoriázy u dospělých je třeba začít v raném stadiu. Terapie by měla vyřešit několik problémů:

  • odstranit označené příznaky patologie;
  • snížit zánět na kůži;
  • dát kůži estetický vzhled, odstranit psychologické nepohodlí.

Léčba lupénky na těle zahrnuje dlouhodobou léčbu, v průběhu níž se pacientům předepisují různé léky. V první řadě jsou jmenováni antihistaminika, sedativa, léky, nesteroidní protizánětlivé léky. Pro čištění těla platí sorbenty, enzymatické prostředky. Pro zesílení účinku je přiřazen fyzioterapie léčba. Prognóza léčby při dosažení setrvalé remise lze považovat za příznivý.

Psoriáza kloubů: příznaky a léčba

Psoriáza kloubů jinak nazývá psoriatická artritida. Patologie se vyznačuje typickými kožními změnami – na kůži se objevují skvrny. Možná výskyt akné, navenek podobné děr po střelách. V oblasti malých kloubů na rukou, nohou, prstech – viditelná pigmentace. Psoriatické plakety mohou být docela malé velikosti, oni jsou obvykle nacházejí v oblasti pokožky hlavy, na kolena, holeně, lokty a předloktí.

Typické příznaky lupénky kloubů – otok a bolestivost v oblasti rukou, nohou, loket kloubů, kolen. V řadě případů proces postihuje pouze jeden kloub, ale někdy pacienti mučeni oboustranné psoriatické artritidou. Navenek příznaky lupénky kloubů mohou připomínat revmatoidní artritida, že vytváří obtíže v diagnostice. Pokud onemocnění postihuje páteř, na pozadí rozvoje patologie se může objevit spondiloartrozom.

Psoriáza na hlavě

Léčba lupénky kloubů vždy komplexní – lékař je různě-plánované program terapie, ve které je k dispozici jak fyzioterapie léčba a léčebná terapie, pohybová terapie. Pro zmírnění zánětu se používají nesteroidní protizánětlivé léky, a s cílem normalizace stavu pokožky se vztahují anti-psoriatické krémy, masti, pleťové vody. Ve vážném stavu, medicína má ve svém arzenálu kortikosteroidy a imunomodulační léky.

Lupénka na rukou

Podle statistik každý třetí pacient má příznaky lupénky na ruce. Lupénka na rukou ovlivňuje nejen štětce, ale i loket ohyby, zápěstí, trpí prsty a nehty. Závažnost onemocnění se určuje v závislosti na fázi léze kožního krytu. Příznaky lupénky na ruce je poměrně obtížné, protože se léčit ladonna-plantární lupénka zdaleka není tak jednoduché – právě v těchto místech je to nejtěžší nehodí terapie.

Příznaky onemocnění na rukou skrýt ne jen – kůže je zde poměrně tenká, a psoriatické plakety viditelné pouhým okem. V počáteční fázi se projevuje pouze vznikem světlých růžových skvrn na kůži, podobné ve vzhledu s jizvami od popáleniny, ale brzy se na tyto skvrny se začínají objevovat strupy – stravenky. Lupénka nohy, jako je lupénka na rukou, má také podobné příznaky.

Léčba lupénky na ruce se zdá být skličující úkol, protože není kůže není vždy adekvátně reaguje na použití léčiv – stravenky nemusí jít pryč, a pokožka zůstává odolné k jmenován terapie. V tomto případě, lékaři se snaží vybrat co nejvíce efektivní léčba je u dětí a možný prostředek pro dospělé, aby se dosáhlo dlouhé období remise. Léčba a prevence lupénky kůže rukou – hlavní úkol v boji s onemocněním.

Psoriáza pokožky hlavy

Příznaky lupénky hlavy přehlédnout nelze, nehledě na to, že hlava je pokryta vlasy rouškou. Onemocnění pokožky hlavy je také protéká cyklické, s obdobími zlepšení a zhoršení nemoci. Příznaky psoriázy pokožky hlavy začínají mírné svědění, které zesílí, a při dotyku na hlavě pacienti pociťují nerovnosti na kůži a charakteristické krusty.

Lupénka na rukou

Při pohledu zblízka k pokožce hlavy, blízcí mohou vidět i za hustými vlasy příčiny vzniku lupénky a její příznaky – typické růžové skvrny s tvořil krusty. Lupénka u děti mohou být zaměněny s dermatitida novorozence, proto je zapotřebí příslušný diferenciální diagnostika.

Plakety se liší ve své tloušťce, vzhledu a velikosti. Tam strupy, které zahuštění, oloupat a obnažovat pod sebou jemnou pokožku, uvolňuje krev při sebemenší průnik nebo poškození. Při multi-plakety příznaky psoriázy u mužů mohou být výskytem lupů.

Léčba psoriázy pokožky hlavy se provádí šampony. Vyrábějí speciální čisticí prostředky s ketokonazol, s přídavkem dehtu, které mají antipruritické a anti-pobuřující vlastnosti. Léčba lupénky u mužů s plešatosti se provádí krémy a pleťové vody.